Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie

Do 23 października uczniowie z Warszawy i sąsiednich gmin mogą nadsyłać prace na konkurs o naszej metropolii. Czekamy na plany wycieczek – do wygrania aparaty fotograficzne, czytniki książek i słuchawki.
Redakcja
1554 wyświetleń
Kultura
21 września 2020
Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie
Do 23 października uczniowie z Warszawy i sąsiednich gmin mogą nadsyłać prace na konkurs o naszej metropolii. Czekamy na plany wycieczek – do wygrania aparaty fotograficzne, czytniki książek i słuchawki.
 
Spędzasz wakacje w ciekawym miejscu niedaleko Warszawy? Mieszkasz w podwarszawskiej gminie, która może poszczycić się wieloma pięknymi zakątkami? Lubisz planować wyjazdy rodzinne, a do tego rysowanie sprawia Ci przyjemność? Podziel się z nami swoim pomysłem na jednodniowy wypad poza miasto i stwórz kartkę z przewodnika!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa prowadzony przez Urząd m.st. Warszawy zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej”.

Wyślij nam plan wycieczki

Wystarczy, że na kartce formatu A4 zaprojektujesz plan jednodniowej wycieczki po wartych obejrzenia miejscach metropolii warszawskiej. Przedstawisz w zachęcający sposób wszystkie atrakcje, które znajdują się w okolicy - lokalną przyrodę, krajobrazy czy rekreacyjne tereny sportowe. Praca powinna zawierać: nazwę miejsca, rysunki lub samodzielnie wykonane fotografie ilustrujące dane miejsce, opis wycieczki i miejsc wartych odwiedzenia, ewentualnie mapę.

Pamiętaj, że odwiedzając jakieś miejsce, należy pozostawić je w takim samym stanie, w jakim się je zastało. Dlatego podczas planowania wycieczki uwzględnij jak zadbać o środowisko podczas podróży.

Na autorów najlepszych prac czekają:

  • aparaty fotograficzne Fujifilm Instax,
  • czytniki e-booków Kindle
  • słuchawki bezprzewodowe JBL

Dodatkowo przygotowaliśmy nagrody dla szkół, od których otrzymamy największą liczbę prac. Otrzymają one od nas ogromne tablice magnetyczne z mapą Europy 140x100 cm!

Prace zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych:

  •  I kategoria wiekowa: uczniowie klas 0 – 3
  •  II kategoria wiekowa: uczniowie klas 4 – 8
  •  III kategoria wiekowa: uczniowie szkół ponadpodstawowych

Prace w formacie .pdf lub .jpg. oraz formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać pocztą elektroniczną na adres mailowy: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl z tytułem wiadomości „Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej”. Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB.

Na prace czekamy do 23 października, a wyniki ogłosimy 30 października.

Konkurs tylko dla uczniów z metropolii warszawskiej

Uczestnikami Konkursu mogą być wyłącznie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. W jego skład wchodzą: gmina Błonie, Brwinów, Czosnów, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jabłonna, Jaktorów, Józefów, Karczew, Kobyłka, Konstancin Jeziorna, Legionowo, Leszno, Lesznowola, Łomianki, Marki, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna, Pruszków, Radzymin, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Warszawa, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Ząbki, Zielonka, Żyrardów.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr: (22) 443 02 26; (22) 443 07 80 lub pocztą elektroniczną na adres: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie konkursu.

Data utworzenia: 21 września 2020

zobacz również

Czytaj więcej

O powodziach wiślanych w Warszawie i okolicach
Historia
21 września 2024

O powodziach wiślanych w Warszawie i okolicach

Adam Ciećwierz
978 wyświetleń

Biorąc do rąk mapę Warszawy i okolic, wydaną zaledwie jeszcze pół wieku temu, możemy szybko dostrzec, jak duży wpływ na położenie gęstszej zabudowy, miała od wieków rzeka Wisła i jej dolina. Dla lepszego zobrazowania tego zjawiska można dla porównania, obok mapy administracyjnej, położyć mapę geologiczną lub hydrograficzną. Szybko dojdziemy do wniosku, że miasto i jego przedmieścia rozwijały się tam, gdzie nie miały dostępu, niosące zwykle katastrofę, rozszalałe fale wzbierającej, królowej polskich rzek. 

Martwe i chore ptaki na terenie Warszawy [AKTUALIZACJA 15.08.2024]
Warto poczytać
15 sierpnia 2024

Martwe i chore ptaki na terenie Warszawy [AKTUALIZACJA 15.08.2024]

Maurycy Jędrzejewski
575 wyświetleń

Od kilku tygodni w stolicy zauważono upadki srok, kawek i wron siwych. Przypadki martwych ptaków są na szczęście rzadkie, ale tych chorych jest więcej. Sytuacja jest analizowana na bieżąco, a miasto wydało już dwa komunikaty.

Ossów - Pamiętamy!
10 lipca 2024

Ossów - Pamiętamy!

Ewa Szlage
501 wyświetleń

Tak, bitwa pod Ossowem, stoczona z 13 na 14 sierpnia 1920 r., pozostanie na zawsze w pamięci Polaków jako jeden z symboli zwycięskiej walki z Armią Czerwoną podczas Bitwy Warszawskiej. Starcie to było pierwszą zwycięską walką o przedmieścia Warszawy, które zapisało się w historii jako 18-sta bitwa decydująca o losach świata. Wydarzenie na pewno zapisało się też w pamięci członków Grupy rowerowej Sulejówek i założyciela tej Grupy Wojciecha Kisiela, skoro już po raz 19-sty sam inicjator Grupy i wielu jej członków wzięło udział w obchodach tego Święta i 102 rocznicy Bitwy Warszawskiej 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda