Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Zmiany w rozkładzie KM od 10 grudnia. Na lepsze lub na gorsze

W niedawnym komunikacie Kolei Mazowieckich większość linii ma dopisek "zmianie ulegną godziny kursowania pociągów, natomiast ilość połączeń będzie zbliżona do obecnego rozkładu jazdy". Jak to wygląda w praktyce? I czy będzie poprawa?

Redakcja
601 wyświetleń
Warto poczytać
22 listopada 2023
Zmiany w rozkładzie KM od 10 grudnia. Na lepsze lub na gorsze

Obecny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich jest daleki od ideału. Na przykład w Wesołej między 7:00 a 9:00 rano kursują trzy pociągi R2. Ta liczba byłaby może znośna, gdyby była dopełniona koleją miejską, ale SKMkowa linia S2 w tych samych godzinach ma zaledwie dwa kursy (plus trzy kursy linii S20 jeżdżącej tylko do Warszawy Wschodniej). Od 10 grudnia będzie gorzej - między siódmą a dziewiątą pojadą zaledwie dwa kursy R2: o 7:40 i 8:42... Będą też co prawda kursy linii R1 (np. o 7:04 i 7:24), ale to nadal za mało. 

Dodatkowo, jak informuje spółka,

W nocy z 12 na 13 grudnia, w związku z pracami utrzymaniowymi, dwa ostatnie w dobie pociągi na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki zostaną zastąpione komunikacją autobusową.

Lepsze wieści czekają raczej linię R7 jeżdzącą przez Wawer. Na linii planowane jest wznowienie ruchu pociągów na linii nr 7 od Warszawy Wschodniej do Warszawy Wawer. Pociągi znów zatrzymają się na przystanku Warszawa Olszynka Grochowska, a także na nowym przystanku Warszawa Grochów. O zmianach rozkładu do 9 grudnia pisaliśmy tutaj, natomiast teraz będzie ich trochę więcej. 

Obecnie (stan na 22.11) z Warszawy Wschodniej w stronę Otwocka między 15:00 a 17:00 odjeżdża 6 pociągów. Od 10 do 30 grudnia pojadą ich zaledwie 4, natomiast od nowego roku znowu będzie ich 6.

Wszystkie rozkłady jazdy znajdziecie na stronie KM. Na marginesie, są one potwornie nieprzejrzyste, trudne do rozczytania i archaiczne. Czcionka jest mała, a legenda większa niż na niejednej mapie. Wrzucanie rozkładów w formie pliku PDF do pobrania również nie jest najwygodniejsze. Innymi słowy, Koleje powinny usprawnić jakoś swój rozkład tak, aby był bardziej czytelny. Zwłaszcza, gdy zmian jest tak dużo...

MJ

Data utworzenia: 22 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Modernizacje i naprawy w Warszawskim Węźle Kolejowym w perspektywie najbliższych 5 lat
Warto poczytać
19 kwietnia 2024

Modernizacje i naprawy w Warszawskim Węźle Kolejowym w perspektywie najbliższych 5 lat

Kamil Oroń
345 wyświetleń

Na prośbę Pawła, fana strony „Siódemka” na Facebooku, tworzę ten artykuł, w którym odniosę się do kwestii prac na infrastrukturze w perspektywie najbliższych 5 lat. Nie jestem osobą, która ma świetne kontakty na polskiej kolei; piszę na podstawie wnikliwej analizy tego, co jest. 

Tunele i wiadukt na horyzoncie? Wieści w sprawie Rembertowa i Wesołej
Samorząd
10 kwietnia 2024

Tunele i wiadukt na horyzoncie? Wieści w sprawie Rembertowa i Wesołej

Maurycy Jędrzejewski
309 wyświetleń

Tuż przed wyborami, które być może przyćmiły tę informację, dowiedzieliśmy się o sporej aktualizacji w sprawie przejazdów w Wesołej i Rembertowie. Są to duże deklaracje, i zakładając, że zostaną dotrzymane, to jeszcze w tym roku rozpoczną się dwie budowy. 

Sukces wawerskiego KT Break na wojewódzkich mistrzostwach tenisa!
Sport
12 maja 2024

Sukces wawerskiego KT Break na wojewódzkich mistrzostwach tenisa!

Magda Szmyd
158 wyświetleń

Drużynowe Mistrzostwa Województwa za nami. Nasze trzy dzielne drużyny dały z siebie wszystko i odnieśliśmy prawdziwy sukces, zdobywając aż trzy medale!

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda