Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Zmiany w rozkładzie KM od 10 grudnia. Na lepsze lub na gorsze

W niedawnym komunikacie Kolei Mazowieckich większość linii ma dopisek "zmianie ulegną godziny kursowania pociągów, natomiast ilość połączeń będzie zbliżona do obecnego rozkładu jazdy". Jak to wygląda w praktyce? I czy będzie poprawa?

Redakcja
380 wyświetleń
Warto poczytać
22 listopada 2023
Zmiany w rozkładzie KM od 10 grudnia. Na lepsze lub na gorsze

Obecny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich jest daleki od ideału. Na przykład w Wesołej między 7:00 a 9:00 rano kursują trzy pociągi R2. Ta liczba byłaby może znośna, gdyby była dopełniona koleją miejską, ale SKMkowa linia S2 w tych samych godzinach ma zaledwie dwa kursy (plus trzy kursy linii S20 jeżdżącej tylko do Warszawy Wschodniej). Od 10 grudnia będzie gorzej - między siódmą a dziewiątą pojadą zaledwie dwa kursy R2: o 7:40 i 8:42... Będą też co prawda kursy linii R1 (np. o 7:04 i 7:24), ale to nadal za mało. 

Dodatkowo, jak informuje spółka,

W nocy z 12 na 13 grudnia, w związku z pracami utrzymaniowymi, dwa ostatnie w dobie pociągi na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki zostaną zastąpione komunikacją autobusową.

Lepsze wieści czekają raczej linię R7 jeżdzącą przez Wawer. Na linii planowane jest wznowienie ruchu pociągów na linii nr 7 od Warszawy Wschodniej do Warszawy Wawer. Pociągi znów zatrzymają się na przystanku Warszawa Olszynka Grochowska, a także na nowym przystanku Warszawa Grochów. O zmianach rozkładu do 9 grudnia pisaliśmy tutaj, natomiast teraz będzie ich trochę więcej. 

Obecnie (stan na 22.11) z Warszawy Wschodniej w stronę Otwocka między 15:00 a 17:00 odjeżdża 6 pociągów. Od 10 do 30 grudnia pojadą ich zaledwie 4, natomiast od nowego roku znowu będzie ich 6.

Wszystkie rozkłady jazdy znajdziecie na stronie KM. Na marginesie, są one potwornie nieprzejrzyste, trudne do rozczytania i archaiczne. Czcionka jest mała, a legenda większa niż na niejednej mapie. Wrzucanie rozkładów w formie pliku PDF do pobrania również nie jest najwygodniejsze. Innymi słowy, Koleje powinny usprawnić jakoś swój rozkład tak, aby był bardziej czytelny. Zwłaszcza, gdy zmian jest tak dużo...

MJ

Data utworzenia: 22 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Do lipca będzie przetarg na tunel w Wesołej
Samorząd
8 lutego 2024

Do lipca będzie przetarg na tunel w Wesołej

Maurycy Jędrzejewski
164 wyświetleń

Tak przynajmniej wynika ze słów wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego, który wczoraj ogłosił, że miasto doszło do porozumienia z kolejarzami. 

Zmiany rozkładów jazdy w Sylwestra, Nowy Rok i Trzech Króli
Warto poczytać
30 grudnia 2023

Zmiany rozkładów jazdy w Sylwestra, Nowy Rok i Trzech Króli

Mikołaj Żechowski
210 wyświetleń

Szykują się zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej pomiędzy niedzielą sylwestrową a weekendem w który wypada święto Trzech Króli.

Geneza osiedli dzielnicy Wesoła
Historia
7 lutego 2024

Geneza osiedli dzielnicy Wesoła

Adam Ciećwierz
1184 wyświetleń

Dzielnica Wesoła od ponad dwudziestu lat jest częścią m.st. Warszawy. Gmina o tej nazwie powstała niewiele kilka dekad wcześniej, w międzyczasie funkcjonując też jako miasto. Jednakże historia poszczególnych osiedli Wesołej jest wiele dłuższa, w części przypadków sięgając aż średniowiecza. Warto jest przyjrzeć się ich dziejom bliżej. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda