Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Wschodniej Obwodnicy na razie nie będzie. WSA ogłosił wyrok

Temat Wschodniej Obwodnicy Warszawy budzi emocje, zwłaszcza w Wesołej. To właśnie tam trwała i wciąż trwa najbardziej zagorzała debata na jej temat. Jedni oponują za tzw. wariantem zielonym, inni za alternatywnym czerwonym. Jak na razie wszystko wciąż pozostaje w sferze dyskusji, bo najnowszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego opóźnił realizację ostatniego fragmentu trasy.

Redakcja
941 wyświetleń
Warto poczytać
7 grudnia 2023
Wschodniej Obwodnicy na razie nie będzie. WSA ogłosił wyrok

To jedna z tych sytuacji, które bardzo ciężko rozwiązać. To lakoniczne stwierdzenie nie oddaje jednak nawet ułamka złożoności problemu WOW w Wesołej. A im dalej w las, tym ciężej...

Gwoli przypomnienia

Wariant czerwony zakładał poprowadzenie trasy przez lasy w centralnej części Wesołej, oraz przez tereny zamieszkane. Wariant zielony natomiast oznaczał obwodnicę przez Centrum dzielnicy i Las Milowy. 

Dzisiaj wiemy już, że obwodnica zostanie poprowadzona wariantem zielonym. Mimo, że przez lata zmieniło się wiele - powstał chociażby węzeł przy trasie S17, która również została ukończona na odcinku do Wesołej - to końcowa część obwodnicy wciąż stoi. 

20 października 2023 r. WSA uchylił zaskarżoną decyzję GDOŚ [...]. Wyrok dotyczący odcinka S17 Drewnica – Ząbki, czyli krótszego z dwóch brakujących fragmentów Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW), jest nieprawomocny, co oznacza, że stronom przysługuje prawo wniesienia skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA). GDDKiA nadal nie może działać w zakresie realizacji inwestycji. To kolejne miesiące oczekiwania na dalsze procedowanie. Dla pozostałego odcinka S17 WOW, Ząbki – Warszawa Wschód (Zakręt), rozprawa w WSA miała odbyć się 10 listopada br. Sąd jednak odroczył ją i oczekujemy na wskazanie nowego terminu.

Innymi słowy, na razie odcinka nie będzie - ani jednego, ani drugiego. 

 

Data utworzenia: 7 grudnia 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Wschodnia Obwodnica coraz dalej
Samorząd
1 lutego 2024

Wschodnia Obwodnica coraz dalej

Maurycy Jędrzejewski
576 wyświetleń

Ostatni raz o WOW pisaliśmy 7 grudnia, kiedy to wciąż czekaliśmy na rozprawę sądową Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Teraz wiemy już, że na ostatni odcinek obwodnicy znowu trochę poczekamy. 

Został tydzień głosowania w Budżecie Obywatelskim. Oto projekty z Wesołej
Samorząd
24 czerwca 2024

Został tydzień głosowania w Budżecie Obywatelskim. Oto projekty z Wesołej

Maurycy Jędrzejewski
49 wyświetleń

Jak na razie (stan na 24 czerwca) Wesoła przoduje w ilości głosujących w tegorocznym Budżecie Obywatelskim: jest to 29 osób na 1000 mieszkańców. Przekłada się to też na ilość projektów. Prezentujemy najciekawsze z nich.

Od jutra prace na Żołnierskiej
Samorząd
17 czerwca 2024

Od jutra prace na Żołnierskiej

Redakcja
453 wyświetleń

Jutro drogowcy zaczną remontować ul. Żołnierską, a konkretnie jej nasypy. Zamykane będą fragmenty prawych pasów na odcinku od ul. Marsa do granicy Warszawy.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda