Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Zmiany w Budżecie Obywatelskim. Zgłoszenia od 7 stycznia, zagłosujemy na maksymalnie 15 projektów

W najbliższej, 12. edycji Budżetu Obywatelskiego projekty zgłosimy od 7 do 21 stycznia. Pojawi się sporo zmian - dotyczących zarówno zgłaszania pomysłów, jak i głosowania. 

Redakcja
554 wyświetleń
Samorząd
3 stycznia 2025
Zmiany w Budżecie Obywatelskim. Zgłoszenia od 7 stycznia, zagłosujemy na maksymalnie 15 projektów
fot. TVN24

Część z rzeczonych zmian de facto ograniczy wybór mieszkańców, ale niektóre są bardziej egalitarne. Weźmy na przykład wymaganą liczbę podpisów: od tego roku do projektu na poziomie miejskim będzie ich potrzeba zaledwie 15 (zamiast 40); 10 na poziomie dzielnicowym (zamiast 20) i 5 na poziomie lokalnym. Na zmiany w projektach będzie 5 dni zamiast 3. 

Autorzy i autorki projektów otrzymają też nieco więcej wolności w tzw. projektach miękkich. Nie wymagają one ponoszenia nakładów finansowych na nieruchomość, i w związku z tym mogą być realizowane na terenach nienależących do miasta.

Dzięki tej zmianie inicjatywy, które dotyczą organizacji warsztatów, zajęć sportowych, czy wydarzeń kulturalnych będą mogły być bardziej dostępne pod względem ich lokalizacji dla warszawianek i warszawiaków.

Wspomniane 15 projektów, na które będzie można od teraz maksymalnie zagłosować, rozbite jest na 3 kategorie: oddamy po najwięcej 5 głosów na projekt na poziomie miejskim, dzielnicowym i lokalnym. Ten ostatni nie dotyczy każdej dzielnicy - w Wesołej, na przykład, zagłosujemy jedynie na pierwsze dwa poziomy. W związku z tym mieszkańcy na projekty dzielnicowe mają do dyspozycji kwotę 1 330 275 zł( z czego maksymalna wartość projektu dzielnicowego nie może przekraczać: 665 138 zł.)

Głosować będziemy od 1 do 15 czerwca, a ogłoszenie wyników planowane jest na 1 lipca. Wszystkie informacje znajdują się na stronie BO.

Data utworzenia: 3 stycznia 2025

zobacz również

Czytaj więcej

Lokalne drzewa w plebiscycie Warszawskie Drzewo Roku
Warto poczytać
13 października 2023

Lokalne drzewa w plebiscycie Warszawskie Drzewo Roku

Redakcja
1728 wyświetleń

Dęby szypułkowe przy ul. Potockich 30 na Marysinie Wawerskim i ul. Płatnerskiej 2A w Rembertowie znalazły się w finale plebiscytu na stołeczne drzewo roku. Teraz to od nas zależy, czy i które z nich zdobędzie ten tytuł. 

Wzajemne honorowanie biletów KM – WTP w związku z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia
Warto poczytać
8 czerwca 2024

Wzajemne honorowanie biletów KM – WTP w związku z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia

Kamil Oroń
1595 wyświetleń

Temat modernizacji stacji Warszawa Zachodnia a także funkcjonowania kolei w jej trakcie to tematy bardzo ważne dla aglomeracji warszawskiej. W pewnym momencie wydawało się, że jeśli nastąpi otwarcie wszystkich peronów na modernizowanej stacji, to wzajemne honorowanie biletów KM - WTP będzie zakończone. Spieszę więc z garścią informacji na ten temat. 

Finał projektu „WesołART”
Kultura
27 listopada 2024

Finał projektu „WesołART”

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła
672 wyświetleń

WesołART to projekt dla młodzieży w wieku 13-19 lat o charakterze edukacyjnym, kreatywnym i artystycznym, który miał na celu inspirowanie, edukowanie oraz promowanie świadomego podejścia do mody poprzez przeróbkę i odnowę istniejących ubrań. Od września do października 2024 r. uczestnicy pod okiem instruktorów przekształcali wybrane przez siebie elementy garderoby w unikalne, samodzielnie zaprojektowane dzieła, udowadniając, że upcykling nie opiera się na specyficznym sprzęcie, dużych pieniądzach i technologii. Wystarczy niewielkie zaplecze techniczne, pomysł i kreatywność. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2025 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda