Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Niebawem koniec zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego. Oto lokalne projekty

Przoduje Wawer, ale zarówno Wesoła i Rembertów też mają ciekawe propozycje. Oto krótka lista lokalnych projektów. Termin składania zgłoszeń upływa 25 stycznia.

Maurycy Jędrzejewski
238 wyświetleń
Samorząd
14 stycznia 2024
Niebawem koniec zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego. Oto lokalne projekty
Zdjęcie: haloursynow.pl

Wawer

  • Plac Zabaw w Nadwiślu zakłada budowę nowoczesnego placu zabaw dla dzieci i młodzieży wraz z terenem rekreacyjnym dla dorosłych. Miejsce miałoby stanąć w okolicy ul. Ogórkowej, na jednej z dwóch działek należących do m.st. Warszawy (nr obrębu 31427, nr działki 6/5 lub nr obrębu 31427, nr działki 4/21). Koszt pomysłu: 300 000zł.
  • Wymiana ogrodzenia boiska przy Szkole Podstawowej nr 109 w Warszawie (ul. Przygodna 2). Boisko znajduje się na terenie szkoły podstawowej, lecz jest ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców dzielnicy w ustalonych godzinach. Z terenu boisk codziennie, bezpłatnie korzystają okoliczni mieszkańcy. Obecny stan ogrodzenia jest bardzo zły. Koszt: 140 000zł.
  • Książkomat dla Biblioteki Głównej w Aninie (ul. Trawiasta 10). Książkomaty to bardzo wygodne urządzenia, które umożliwiają czytelnikom całodobowo przez 7 dni w tygodniu odbierać zarezerwowane książki. Koszt projektu to niecałe 300 000zł.
  • Zakup zbiorów do bibliotek wawerskich – książki, komiksy, audiobooki i ebooki. Zakłada zakup nowych zbiorów do 9 bibliotek na terenie całej dzielnicy. Koszt: 325 000zł.

 

Wesoła

  • Zakup nowości dla Biblioteki Publicznej w Wesołej. Zakłada zakup około 2 400 książek do czterech placówek Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła. Koszt to ok. 70 000zł.
  • Bezpieczna Dzielnica 2025. Samoobrona, Ratownictwo i Szkoła Bezpiecznego Upadania. Wszechstronny kurs na którym będą połączone zajęcia z samoobrony oparte głównie na technikach judo z elementami bezpiecznego upadania, prowadzone przez licencjonowanych trenerów judo i ratownictwa. Projekt ogólnodostępny dla kobiet i mężczyzn dzieci oraz osób niepełnosprawnych intelektualnie powyżej 4 roku życia. Zajęcia odbywać się będą w SP 385. Koszt: 95 000zł.

 

Rembertów

  • Bezpieczny chodnik na Paderewskiego. Projekt zakłada wykonanie odcinka chodnika wraz z oświetleniem wzdłuż ul. Paderewskiego. Od zakończenia obecnego (styk ulic Zdrowotnej z Paderewskiego) do Paderewskiego 176. Pomysł pomoże poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, a zwłaszcza okolicznych dzieci. Koszt: 150 000zł.

 

Pojawia się także projekt ogólnomiejski, który dotyczy też opisanych trzech dzielnic. Chodzi tu o Urzędomaty, czyli urządzenia, które pozwalają na odbiór dokumentów 24h na dobę bez konieczności odwiedzania urzędu. Takie urządzenia istnieją już w Poznaniu i Krakowie. Teraz miałyby się pojawić przy każdym Urzędzie dzielnicy w stolicy. Koszt to 3 miliony złotych.

Wszystkie projekty znajdziecie na stronie Budżetu Obywatelskiego.

Data utworzenia: 14 stycznia 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Tysiące kwiatów i drzew posadzonych wokół przystanków w 2023 roku
Samorząd
31 stycznia 2024

Tysiące kwiatów i drzew posadzonych wokół przystanków w 2023 roku

Mikołaj Żechowski
114 wyświetleń

W 2023 roku, przystanki i pętle komunikacji miejskiej nabrały zieleni.

Rada Seniorów w Wesołej ogłasza nabór
Samorząd
7 lutego 2024

Rada Seniorów w Wesołej ogłasza nabór

Redakcja
131 wyświetleń

Od dzisiaj przez równy miesiąc można składać swoje kandydatury do Rady Seniorów Dzielnicy Wesoła. 

Marcowa korekta rozkładu jazdy pociągów RJ 2023/24
Warto poczytać
20 lutego 2024

Marcowa korekta rozkładu jazdy pociągów RJ 2023/24

Kamil Oroń
277 wyświetleń

Połowa lutego już za nami, a przed nami ważne informacje: od 10 marca wchodzi nowa korekta rozkładu jazdy.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda