Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Niebawem koniec zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego. Oto lokalne projekty

Przoduje Wawer, ale zarówno Wesoła i Rembertów też mają ciekawe propozycje. Oto krótka lista lokalnych projektów. Termin składania zgłoszeń upływa 25 stycznia.

Maurycy Jędrzejewski
557 wyświetleń
Samorząd
14 stycznia 2024
Niebawem koniec zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego. Oto lokalne projekty
Zdjęcie: haloursynow.pl

Wawer

  • Plac Zabaw w Nadwiślu zakłada budowę nowoczesnego placu zabaw dla dzieci i młodzieży wraz z terenem rekreacyjnym dla dorosłych. Miejsce miałoby stanąć w okolicy ul. Ogórkowej, na jednej z dwóch działek należących do m.st. Warszawy (nr obrębu 31427, nr działki 6/5 lub nr obrębu 31427, nr działki 4/21). Koszt pomysłu: 300 000zł.
  • Wymiana ogrodzenia boiska przy Szkole Podstawowej nr 109 w Warszawie (ul. Przygodna 2). Boisko znajduje się na terenie szkoły podstawowej, lecz jest ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców dzielnicy w ustalonych godzinach. Z terenu boisk codziennie, bezpłatnie korzystają okoliczni mieszkańcy. Obecny stan ogrodzenia jest bardzo zły. Koszt: 140 000zł.
  • Książkomat dla Biblioteki Głównej w Aninie (ul. Trawiasta 10). Książkomaty to bardzo wygodne urządzenia, które umożliwiają czytelnikom całodobowo przez 7 dni w tygodniu odbierać zarezerwowane książki. Koszt projektu to niecałe 300 000zł.
  • Zakup zbiorów do bibliotek wawerskich – książki, komiksy, audiobooki i ebooki. Zakłada zakup nowych zbiorów do 9 bibliotek na terenie całej dzielnicy. Koszt: 325 000zł.

 

Wesoła

  • Zakup nowości dla Biblioteki Publicznej w Wesołej. Zakłada zakup około 2 400 książek do czterech placówek Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła. Koszt to ok. 70 000zł.
  • Bezpieczna Dzielnica 2025. Samoobrona, Ratownictwo i Szkoła Bezpiecznego Upadania. Wszechstronny kurs na którym będą połączone zajęcia z samoobrony oparte głównie na technikach judo z elementami bezpiecznego upadania, prowadzone przez licencjonowanych trenerów judo i ratownictwa. Projekt ogólnodostępny dla kobiet i mężczyzn dzieci oraz osób niepełnosprawnych intelektualnie powyżej 4 roku życia. Zajęcia odbywać się będą w SP 385. Koszt: 95 000zł.

 

Rembertów

  • Bezpieczny chodnik na Paderewskiego. Projekt zakłada wykonanie odcinka chodnika wraz z oświetleniem wzdłuż ul. Paderewskiego. Od zakończenia obecnego (styk ulic Zdrowotnej z Paderewskiego) do Paderewskiego 176. Pomysł pomoże poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, a zwłaszcza okolicznych dzieci. Koszt: 150 000zł.

 

Pojawia się także projekt ogólnomiejski, który dotyczy też opisanych trzech dzielnic. Chodzi tu o Urzędomaty, czyli urządzenia, które pozwalają na odbiór dokumentów 24h na dobę bez konieczności odwiedzania urzędu. Takie urządzenia istnieją już w Poznaniu i Krakowie. Teraz miałyby się pojawić przy każdym Urzędzie dzielnicy w stolicy. Koszt to 3 miliony złotych.

Wszystkie projekty znajdziecie na stronie Budżetu Obywatelskiego.

Data utworzenia: 14 stycznia 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Nowy budynek liceum otwarty
Warto poczytać
4 kwietnia 2024

Nowy budynek liceum otwarty

Redakcja
270 wyświetleń

Zgodnie z planem, wczoraj otworzony został nowy budynek wesołowskiego liceum. Uczniowe nareszcie mają swoją własną, nowoczesną siedzibę. 

Brak przejazdu ul. Szpotańskiego aż do sierpnia
Warto poczytać
9 czerwca 2024

Brak przejazdu ul. Szpotańskiego aż do sierpnia

Mikołaj Próchniak
160 wyświetleń
Nowe oświetlenia na rembertowskich przejściach
Samorząd
26 kwietnia 2024

Nowe oświetlenia na rembertowskich przejściach

Maurycy Jędrzejewski
398 wyświetleń

Prócz standardowego oświetlania przejść dla pieszych, ZDM od pewnego czasu testuje nowy sposób zwiększania bezpieczeństwa. To Bezpieczne Punkty Oświetleniowe - odpowiednio oświetlające zebrę, jednocześnie nie oślepiając kierowców.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda