Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Co z tunelem? Co z wiaduktem? Zmiany w Rembertowie

Budowa tunelu pod ul. Marsa idzie powoli, ale nareszcie nastąpił przełom - wpłynęły dwie oferty przetargowe. 

Redakcja
3128 wyświetleń
Samorząd
20 lutego 2025
Co z tunelem? Co z wiaduktem? Zmiany w Rembertowie
fot. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Na tą inwestycję czekają wszyscy - kierowcy, rowerzyści, piesi, mieszkańcy Rembertowa, Wawra, Wesołej, Sulejówka, Zielonki i wiele innych. To prawdopodobnie jeden z najważniejszych rembertowskich projektów ostatnich lat. Tunel w ciągu ulic Marsa i alei Generała A. Chruściela „Montera” ma połączyć Nowy i Stary Rembertów i znacznie usprawnić tamtejszy ruch. 

W przetargu wpłynęły dwie oferty - firmy Budimex w wysokości ok. 154,6 mln zł oraz firmy INTOP w wysokości ok. 134,7 mln zł. Czas na realizację inwestycji to 29 miesięcy od podpisania umowy, zatem ok. 2,5 roku. Najpierw muszą jednak zostać sprawdzone wszelkie dokumenty, a następnie zostanie wybrany wykonawca.

Grafika: SZRM

Ruch w tamtym miejscu ma nieco odciążyć obecnie budowany wiadukt przy ul. Chełmżyńskiej i to postępy tej inwestycji napawają optymizmem. Konstrukcja będzie przebiegać nad ulicami Chłopickiego i Strażacką oraz linią kolejową. Wiadukt będzie miał cztery podpory, a ich budowa jest w toku - jedna, znajdująca się między ulicą Chłopickiego a torami kolejowymi, jest już gotowa. Powstają również konstrukcje murów oporowych, które przylegać będą do przyczółków wiaduktu. Trwa także przebudowa sieci m.in. teletechnicznej i energetycznej oraz budowa kanalizacji deszczowej.

Budowa wiaduktu. fot. SZRM

Według zapewnień wiadukt ma zostać otwarty jeszcze w tym roku, co z pewnością skoreluje się z rozpoczęciem budowy tunelu pod ul. Marsa. Jest więc spora szansa, że inwestycja przejmie choć część rembertowskiego ruchu. 

Data utworzenia: 20 lutego 2025

zobacz również

Czytaj więcej

Znowu problemy z S2. Tym razem do połowy grudnia
Samorząd
21 października 2024

Znowu problemy z S2. Tym razem do połowy grudnia

Redakcja
4477 wyświetleń

Z uwagi na prace przy tunelu w Sulejówku Miłośnie wszystkie pociągi S2 będą kursować jedynie do i ze stacji Warszawa Rembertów. 

Budowa drugiej linii metra otwiera się dla zwiedzających
Warto poczytać
2 czerwca 2025

Budowa drugiej linii metra otwiera się dla zwiedzających

Antoni Osiak
1349 wyświetleń

W sobotę 7 czerwca budowa drugiej linii metra otworzy się dla zwiedzających. Będzie można obejrzeć prace podziemne na stacji Lazurowa znajdującej się na Bemowie.

Koniec pierwszego etapu frezowania Trasy Łazienkowskiej
Warto poczytać
14 października 2024

Koniec pierwszego etapu frezowania Trasy Łazienkowskiej

Mikołaj Próchniak
5727 wyświetleń

Od dzisiejszego poranka kierowcy mogą jeździć po nowym asfalcie pomiędzy przystankiem “Rozbrat” a zjazdem na Wisłostradę. Kolejny etap prac drogowych na Trasie Łazienkowskiej planowany jest na następny tydzień. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2025 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda