Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Co z wiaduktami na Paryskiej?

Budowa trwa od lipca zeszłego roku. Kiedy doczekamy się otwarcia kolejnej sekcji Trasy Łazienkowskiej?

Maurycy Jędrzejewski
212 wyświetleń
Samorząd
24 stycznia 2024
Co z wiaduktami na Paryskiej?

Być może w przypadku tych wiaduktów mniej widać postęp prac niż przy Moście, ale coś się jednak dzieje. Drogowcy postawili już podpory do nowego, północnego wiaduktu, a w przygotowaniu jest obecnie płyta. Widać też zalążki ekranów akustycznych. Te mają chronić mieszkańców przed zbytnim hałasem, a w rejonie bloków ma być dodatkowo położona tzw. cicha nawierzchnia.

Al. Stanów Zjednoczonych także przejdzie metamorfozę, co łatwo zauważyć od dobrych kilku miesięcy, bowiem teren ten jest solidnie rozkopany. Będzie oczywiście nowa jezdnia, ale będzie też masa zieleni - posadzonych ma być 70 drzew i aż 15 tys. nowych krzewów. 

Północny wiadukt nad ul. Paryską i Bajońską ma być gotowy w połowie tego roku. Wtedy też, tak jak w przypadku Mostu, drogowcy przeniosą ruch na nową jezdnię i zajmą się wiaduktem południowym. 

Data utworzenia: 24 stycznia 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Jaka jest Ulubiona Księgarnia Warszawy? Głosuj!
Kultura
25 października 2023

Jaka jest Ulubiona Księgarnia Warszawy? Głosuj!

Redakcja
671 wyświetleń

Tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy 2023” trafi do księgarń z najwyższą liczbą głosów w poszczególnych kategoriach, a także do jednego z nominowanych miejsc, któremu jury przyzna nagrodę specjalną. Zwycięstwo w konkursie gwarantuje również wymierne wsparcie finansowe – po 15 tysięcy złotych dla każdego nagrodzonego miejsca. Warto głosować, bo znalazły się tam dwie lokalne pozycja - jedna z Wesołej, a druga z Saskiej Kępy.

Priorytety dla Wesołej - wyniki konsultacji społecznych
Samorząd
23 listopada 2023

Priorytety dla Wesołej - wyniki konsultacji społecznych

Redakcja
322 wyświetleń

We wrześniu tego roku odbyły się konsultacje społeczne na temat rozwoju i perspektyw Wesołej w kontekście najważniejszych zadań do wykonania. Teraz opublikowano raport z wynikami.

Ulica Celulozy w ekspresowej budowie. Trzaskowski wydał obwieszczenie
Samorząd
21 listopada 2023

Ulica Celulozy w ekspresowej budowie. Trzaskowski wydał obwieszczenie

Redakcja
328 wyświetleń

W Wawrze wciąż jest wiele niezrobionych dróg. Temat ten niejednokrotnie poruszali mieszkańcy. Sytuacja wydaje się być tak ciężka, że Prezydent m.st. Warszawy wydał  decyzję "rygoru natychmiastowej wykonalności z uwagi na ważny interes społeczny i gospodarczy".

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda