Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Co z wiaduktami na Paryskiej?

Budowa trwa od lipca zeszłego roku. Kiedy doczekamy się otwarcia kolejnej sekcji Trasy Łazienkowskiej?

Maurycy Jędrzejewski
531 wyświetleń
Samorząd
24 stycznia 2024
Co z wiaduktami na Paryskiej?

Być może w przypadku tych wiaduktów mniej widać postęp prac niż przy Moście, ale coś się jednak dzieje. Drogowcy postawili już podpory do nowego, północnego wiaduktu, a w przygotowaniu jest obecnie płyta. Widać też zalążki ekranów akustycznych. Te mają chronić mieszkańców przed zbytnim hałasem, a w rejonie bloków ma być dodatkowo położona tzw. cicha nawierzchnia.

Al. Stanów Zjednoczonych także przejdzie metamorfozę, co łatwo zauważyć od dobrych kilku miesięcy, bowiem teren ten jest solidnie rozkopany. Będzie oczywiście nowa jezdnia, ale będzie też masa zieleni - posadzonych ma być 70 drzew i aż 15 tys. nowych krzewów. 

Północny wiadukt nad ul. Paryską i Bajońską ma być gotowy w połowie tego roku. Wtedy też, tak jak w przypadku Mostu, drogowcy przeniosą ruch na nową jezdnię i zajmą się wiaduktem południowym. 

Data utworzenia: 24 stycznia 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Kina plenerowe na prawym brzegu
Kultura
5 lipca 2024

Kina plenerowe na prawym brzegu

Mikołaj Próchniak
175 wyświetleń

Z okazji wakacji wiele warszawskich instytucji kulturalnych organizuje pokazy filmów na świeżym powietrzu. Wszyscy pewnie słyszeli o kinie plenerowym w Kinotece Pałacu Kultury, ale po co jechać aż do centrum, kiedy sąsiedzkie inicjatywy odbywają się praktycznie za naszymi podwórkami? Oto oferta kin plenerowych na prawym brzegu, podzielona na dzielnice.

ZDM przebuduje Saską. Będzie więcej zieleni i szersze chodniki
17 maja 2024

ZDM przebuduje Saską. Będzie więcej zieleni i szersze chodniki

Maurycy Jędrzejewski
436 wyświetleń

Saska Kępa jest jedną z wizytówek Warszawy. Wąskie uliczki, tętniące życiem arterie, stare kamienice i wille - ten obraz jest znany chyba każdej osobie w stolicy. Ale Kępa ma i drugą stronę, nieco mniej zachwycającą. ZDM zamierza się za nią zabrać, zaczynając od - jakże inaczej - ulicy Saskiej.

Ulica Celulozy zamknięta z powodu przebudowy
25 marca 2024

Ulica Celulozy zamknięta z powodu przebudowy

Mikołaj Żechowski
356 wyświetleń

Idą utrudnienia związane z przebudową ulicy Celulozy

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda