Warszawa przed II wojną światową była miastem różnorodnym kulturowo, barwnym, tętniącym życiem, o unikalnym kolorycie i pięknej architekturze. Ekspozycja Retro Warszawa pozwala doświadczyć tej atmosfery na własnej skórze, przenieść się na kilkadziesiąt minut do przedwojennej stolicy. Zwiedzający zobaczą codzienne życie warszawiaków w czasach, gdy po ulicach jeździły dorożki, po niebie przelatywały dwupłatowce, wokół rozbrzmiewały piosenki Hanki Ordonówny i Mieczysława Fogga, a w kinach grano „Zapomnianą melodię”.
Do stworzenia widowiska wykorzystano archiwalne materiały dobrane przez varsavianistów, muzealników i ekspertów z dziedziny edukacji. Stare fotografie i filmy udało się oczyścić, zrekonstruować, a następnie zmontować w dynamiczny pokaz przy użyciu najnowszych technologii i sztucznej inteligencji. Ścieżkę dźwiękową wystawy opracował i nagrał Jan Emil Młynarski, który skorzystał z nietypowych instrumentów: piły czy banjo.
W Fabryce Norblina przedwojenna Warszawa ożywa na powierzchni 800 mkw. dzięki systemowi kilkudziesięciu najnowocześniejszych projektorów i zintegrowanych ruchomych ekranów. Każdy z odwiedzających może doświadczyć pełni wrażeń wizualnych, dzięki wysokiej rozdzielczości 4K, i dźwiękowych, zapewnionych przez precyzyjnie skonfigurowany system punktowego nagłośnienia w szerokim spektrum częstotliwości.
Bilety są dostępna na Ticketmaster.pl, a szczegółowe informacje dotyczące widowiska na stronie jego twórców – Art Box Experience.
Źródło: https://um.warszawa.pl/-/spacer-po-stolicy-sprzed-100-lat
Data utworzenia: 29 marca 2022
Jak co roku, od wielu już lat, w grudniu na kortach odbywają się BREAKOŁAJKI. W tym roku pod hasłem: szukamy talentów! Ponad sto dzieci uczestniczyło w mikołajkowej zabawie zorganizowanej w Klubie Tenisowym Break w Marysinie Wawerskim. Na każdym korcie, pod czujnym okiem trenerów, przeprowadzane były sportowe konkurencje, a każde dziecko miało specjalną kartę na której odnotowywane były rezultaty testów :) Uzyskane wyniki można było poprawić, wiele osób podejmowało próby, żeby być lepszym, szybszym, skoczniejszym, zwinniejszym. Trzy godziny zabawy, dmuchańce, poczęstunek, wata cukrowa, odwiedziny prawdziwego Świętego Mikołaja i prezenty dla wszystkich dzieci - to był super czas! Dziękujemy za tą wspólną, radosną i magiczną grudniową niedzielę!
Stacja Muzeum, czyli dawne Muzeum Kolejnictwa, które od lat 90. ubiegłego wieku mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Warszawa Główna, dzięki decyzji z 2015 r. o zmianie właściciela z PKP S.A na Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, stało się miejscem, które naprawdę żyje, a nie jest tylko stereotypowym muzeum.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?