Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Kobiety kobietom - wystawa online

"Kobiety dla kobiet" to internetowa wystawa prac Olgi Bukowskiej, Katarzyny Czajki, Iwony Ostrowskiej i Marty Zawadzkiej.
Redakcja
1579 wyświetleń
Kultura
20 maja 2020
Kobiety kobietom - wystawa online
"Kobiety dla kobiet" to internetowa wystawa prac Olgi Bukowskiej, Katarzyny Czajki, Iwony Ostrowskiej i Marty Zawadzkiej. Na początku marca w gmachu Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy pojawiła się niezwykła wystawa czterech wspaniałych artystek. Niestety z powodu pandemii wiele osób nie miało możliwości zapoznania się z nią. W związku z tym biblioteka postanowiła stworzyć wystawę "Kobiety kobietom" w wersji wirtualnej. Link do wystawy: https://issuu.com/bppragapoludnie/docs/wystawa. 
 
Wydarzenie jest współorganizowane z Fundacja "Godnie Żyć" i galerią Dom ze sztuką. Informacje o artystkach: 
 
Katarzyna Czajka - Nieustannie czegoś szuka, coś doskonali, przełamuje standardy, otwiera nowe drzwi, potem kolejne i kolejne… i nigdy ich nie zamyka. Czasem szokuje, innych fascynuje, ale nikogo nie pozostawia obojętnym. Co ją inspiruje? Gdzie znajduje świat, który potem wyczarowuje pędzlem i farbą? Na to pytanie Kasia zawsze odpowiada: „ Chcę, żeby moje obrazy opowiadały historię, żeby pokazywały emocje”. Jej malarstwo jest bardzo osobiste, operujące plastyczną metaforą, przekonujące, szczerze, pozbawione drastyczności i taniego sentymentalizmu, wpisujące się w wątek sztuki, który wyznaczyli tacy artyści jak A. Modigliani, M. Chagall, E. Schiele. Twórczość Katarzyny Czajki zaprasza widza w nierealną rzeczywistość, której atmosferę przesyca prowokujący, ale niewinny erotyzm. Samotność, tajemnica, strach przed przemijaniem mieszają się z zachwytem nad pięknem kobiecego ciała, wyrażając nastroje, ukryte pragnienia i rozterki podobnie jak w obrazach Joanny Sarapaty, które również dla Katarzyny Czajki są inspiracją. 
 
Olga Bukowska - Urodzona w 1979 r. w Kijowie. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego: Malarska Pracownia Interdyscyplinarna pod kierownictwem Prof. M. Olszyńskiego, A. Nikla, M. Pokrywki. Aktywnie działa w kraju i za granicą, łącząc praktykę malarską z działalnością pedagogiczną. W różnych krajach prowadzi warsztaty malarstwa alternatywnego „Jednym tchem”. Jej twórczość charakteryzuje się żywiołowością, brakiem ograniczeń stylistycznych, impulsywnością, emocjonalnością. Opiera się przede wszystkim na łączeniach kolorystycznych. Są to poszukiwania idealnych kombinacji, a także środków plastycznych, dzięki którym można zakodować wewnętrzną tajemnicę obrazu. Jej dzieła są związane bezpośrednio i bardzo mocno z muzyką, która często nadaje kształt jej bohaterom. Artystkę zajmuje człowiek, uosobiony przede wszystkim przez kobietę, osadzoną w różnych, mniej lub bardziej realnych światach i emocjach. 
 
Iwona Ostrowska - Studia ukończyła na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni profesora M. Wiśniewskiego. Prace przedstawia na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestniczy w Festiwalach Sztuki - Włochy, Turcja, Bruksela, Tunezja, Niemcy, Grecja, Łotwa. Jest uczestnikiem plenerów międzynarodowych i sympozjów twórczych. Prezentowała swoje obrazy na 15 wystawach indywidualnych oraz ponad 80 wystawach zbiorowych. Sztuka, którą tworzy, rozpięta jest między malarstwem olejnym, grafiką, fotografią i projektowaniem graficznym. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, należy do Grupy Twórczej PositiveART i Młodzi Sztuką. Tworzy autorskie projekty artystyczne, a także działa jako organizator/kurator wystaw/projektów ogólnopolskich, promujących sztukę współczesną. Współtworzy projekt artystyczny ProjectART. 
 
Marta Zawadzka - (ur. 1981, Polska) żyje i tworzy w Warszawie. W 2005 roku ukończyła wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Przez wiele lat realizowała się zawodowo jako architekt i nauczyciel malarstwa, jednak całkowita krystalizacja drogi zawodowej i pasji nastąpiła kilka lat temu. Obecnie poświecą się malarstwu. Na jej indywidualny styl składa się ekspresja, energia i bardzo dynamiczna, często fluorescencyjna paleta barw. Nie ogranicza się tylko do pracy na płótnach, chętnie realizuje swoje pomysły na ścianach. W jej studio pełne jest farb akrylowych, olejnych , i tuszy, lakierów... Poszukuje przyjemnych uczuć, celem jest aby obrazy emanowały estetyczną przyjemnością. W twórczości odcina się od ciężkich destrukcyjnych emocji. Inspiracji dostarczają jej ciągłe podróże. Współpracuje z galeriami w Anglii, Singapurze, Francji, Holandii, Niemczech, USA, Monako, Filipinach, Meksyku, Indiach, Hong Kongu, Bahrainie, Arabi Saudyjskiej. Sprzedaje obrazy na całym świecie.

Data utworzenia: 20 maja 2020

zobacz również

Czytaj więcej

Spacer po stolicy sprzed 100 lat
Kultura
29 marca 2022

Spacer po stolicy sprzed 100 lat

Redakcja
1667 wyświetleń
W warszawskiej Fabryce Norblina otwarto ekspozycję Retro Warszawa, dzięki której można przenieść się w czasie i doświadczyć atmosfery przedwojennej stolicy. To pierwsza tego typu przestrzeń w Polsce, która w ten sposób wykorzystuje nowe technologie.
Został tydzień głosowania w Budżecie Obywatelskim. Oto projekty z Wesołej
Samorząd
24 czerwca 2024

Został tydzień głosowania w Budżecie Obywatelskim. Oto projekty z Wesołej

Maurycy Jędrzejewski
731 wyświetleń

Jak na razie (stan na 24 czerwca) Wesoła przoduje w ilości głosujących w tegorocznym Budżecie Obywatelskim: jest to 29 osób na 1000 mieszkańców. Przekłada się to też na ilość projektów. Prezentujemy najciekawsze z nich.

Pięć lat szansy
Warto poczytać
7 grudnia 2024

Pięć lat szansy

Ewa Szlage
168 wyświetleń

Słynna ekologiczna organizacja Fundacja WWF Polska, w odezwie na wołanie przyrody o pomoc, poza podejmowanymi cały czas działaniami w różnych obszarach przyrodniczych opracowała petycję skierowaną do rządu RP, z prośbą o pilne działania na rzecz jej ratowania i realizację zobowiązań w tym zakresie do 2030 roku, byśmy uniknęli nieodwracalnych, zgubnych dla życia na Ziemi zmian.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda