Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Piknik historyczny w Parku Obwodu Armii Krajowej Praga

W ostatni weekend w parku im. Obwodu Praga Armii Krajowej odbył się piknik historyczny „Praga-Południe Pamięta 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego".

Redakcja
1402 wyświetleń
Historia
21 września 2021
Piknik historyczny w Parku Obwodu Armii Krajowej Praga

W ostatni weekend w parku im. Obwodu Praga Armii Krajowej odbył się piknik historyczny „Praga-Południe Pamięta 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego".

Odwiedzający piknik mieszkańcy mieli okazję obejrzeć między innymi zrekonstruowane pojazdy, wystawę broni oraz umundurowania z lat 1939-1944, mogli przejechać się repliką samochodu WHITE z 1916 r., czy tez zagrać w grę miejską "Bądź sprawny jak Zawiszak”, a także zjeść prawdziwą wojskową grochówkę.

W ramach tego projektu, w niedzielę 19 września na terenie dawnego bazaru „Rogatka” odbyła się inscenizacja pt.: "63 dni Walczącej Warszawy", było to widowisko teatralno-historyczce pokazujące najważniejsze wydarzenia Powstania Warszawskiego. Uczestniczyło w niej aż 80-ciu rekonstruktorów, a w widowisku wykorzystane były zrekonstruowane pojazdy pancerne, broń oraz materiały pirotechniczne.

Data utworzenia: 21 września 2021

zobacz również

Czytaj więcej

Hubal wiecznie żywy
Historia
7 września 2024

Hubal wiecznie żywy

Ewa Szlage
829 wyświetleń

Mjr. Henryk Dobrzański ps. „Hubal” to jedna z wielu znaczących postaci w historii Polski w czasie II wojny światowej. Ten tekst składa się z dwóch artykułów na temat uroczystości upamiętniających jego pobyt we wsi Krubki-Górki.

Powstaje nowa pochylnia na Przyczółku Grochowskim
Warto poczytać
10 listopada 2024

Powstaje nowa pochylnia na Przyczółku Grochowskim

Mikołaj Próchniak
670 wyświetleń

Przejście przez Przyczółek Grochowski stanie się wygodniejsze i bardziej przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. Na początku tego tygodnia, w poniedziałek 4 listopada, oficjalnie zakończył się przetarg na budowę pochylni dla pieszych i rowerzystów, która połączy ul. Ostrobramską z ul. Kinową. Jest to kolejny etap w planie polepszania dostępności ciągu praskiej arterii i Trasy Łazienkowskiej. 

Zabytkowa część ulicy Kamionkowskiej już po długiej modernizacji
Samorząd
25 października 2024

Zabytkowa część ulicy Kamionkowskiej już po długiej modernizacji

Mikołaj Próchniak
713 wyświetleń

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2025 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda