Na Wawrze powstał nowy kolorowy mural. Ściany Szkoły Podstawowej nr. 195 od dziś zdobi dzieło projektu Sabiny Twardowskiej - nauczycielki akademickiej, malarki i graficzki. Mural przedstawia Janusza Korczaka i Stefanię Wilczyńską, którzy “swoją działalnością pokazali, że każde dziecko zasługuje na miłość, szacunek i wsparcie”, jak czytamy na stronie Urzędu Dzielnicy Wawer.
Nowe dzieło dopełnia estetyczną wizję murali w dzielnicy Wawer - malowidła w podobnym stylu graficznym możemy znaleźć na ratuszu, domu kultury oraz na innych ścianach Szkoły Podstawowej nr. 195.
Mural jest częścią projektu “Dziecięcy Trakt Królewski”, trasy dobiegającej aż do historycznej lokalizacji letniskowej filii Domu Sierot Janusza Korczaka i Stefanii Wilczyńskiej. Więcej o tym obiekcie można poczytać w znakomitym artykule Gazety Wawerskiej autorstwa Romana Romualda Wróblewskiego "Janusz Korczak i jego Różyczka".
Wybrane inne dzieła Sabiny Twardowskiej:
"City", 2021
Projekt okładki książki "Zguba", 2023
Mural "Ochota na życie", 2021
Pomysłodawcą muralu jest Andrzej Rukowicz. Produkcją zajęła się Stacja Muranów. Projekt został sfinansowany za pomocą środków Urzędu Dzielnicy Wawer Miasto Stołeczne Warszawa.
Data utworzenia: 4 czerwca 2024
Mieszkańcy Wawra mogą już cieszyć się kolejnym reprezentacyjnym muralem. Dzieło przedstawiające wybitnego aktora i mieszkańca Wawra - Franciszka Pieczkę - odsłonięte zostało 23 września, w drugą rocznicę jego śmierci. Mural, powstały na skutek projektu Budżetu Obywatelskiego, znajduje się na Szkole Podstawowej nr 124, a jego autorką jest Sabina Twardowska.
Organizowanie i prowadzenie wernisażu wystawy „Namalowane wyobraźnią”, poświęconej malarstwu mojego wujka Leopolda Sas, było dla mnie ogromnym przeżyciem… Prezentowane obrazy to feeria barw, odcieni ukazujących piękno przyrody „oczami wyobraźni” twórcy. Wyobraźni ludzkiej, wzmocnionej emocjami, wrażeniami, myślami, których sztuczna inteligencja nie posiada.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?