Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Książkomat w Wesołej

Już od trzech tygodni mamy w Wesołej książkomat, powstawiony w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego "Oczytana Wesoła". Nowa usługa powinna się spodobać wszystkim molom książkowym, bo naprawdę ułatwia odbiory i zwroty bibliotecznych pozycji. 

Redakcja
247 wyświetleń
Kultura
29 października 2023
Książkomat w Wesołej

Automatyzacja postępuje w wielu sferach życia, raz na dobre, a raz na złe. Tu natomiast można mówić w samych superlatywach - maszyna powiązana z Biblioteką Publiczną w Wesołej stanęła pod Urzędem Dzielnicy i wyposażona jest w 41 skrytek, ekran dotykowy oraz czytnik kart bibliotecznych i kodów kreskowych.

Książkowy wynalazek, jak każdy -omat, dostępny jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Przeczytane pozycje zwracać można zawsze, ale warto mieć na uwadze, że system zarejestruje zwrot dopiero po kilku dniach, gdy książki zostaną fizycznie zwiezione do placówki. Zamawiać i odbierać nowe pozycje można natomiast tylko wtedy, kiedy nie mamy żadnych zaległości wobec biblioteki.

Nowa machina oznacza też nową usługę - wypożyczanie książek między placówkami. Oznacza to, że można zwrócić wypożyczone książki w dowolnej placówce, jak również odebrać zamówiony tytuł w innej dowolnie wybranej placówce. 

Miłego czytania!

Data utworzenia: 29 października 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Wschodniej Obwodnicy na razie nie będzie. WSA ogłosił wyrok
Warto poczytać
7 grudnia 2023

Wschodniej Obwodnicy na razie nie będzie. WSA ogłosił wyrok

Redakcja
157 wyświetleń

Temat Wschodniej Obwodnicy Warszawy budzi emocje, zwłaszcza w Wesołej. To właśnie tam trwała i wciąż trwa najbardziej zagorzała debata na jej temat. Jedni oponują za tzw. wariantem zielonym, inni za alternatywnym czerwonym. Jak na razie wszystko wciąż pozostaje w sferze dyskusji, bo najnowszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego opóźnił realizację ostatniego fragmentu trasy.

Woonerf – czyli o co tyle zamieszania?
Samorząd
4 grudnia 2023

Woonerf – czyli o co tyle zamieszania?

Hubert Zieliński
201 wyświetleń

Podczas listopadowej sesji Rady Dzielnicy radni dyskutowali o specyficznej formie projektowania ulic, jaką są woonerfy. Samo pojęcie można tłumaczyć jako „strefę zamieszkania”, która służyć ma uspokojeniu ruchu samochodów i zapewnieniu mieszkańcom większego bezpieczeństwa i atrakcyjności przestrzeni.

10 grudnia wraca lodowisko w Wesołej!
Sport
29 listopada 2023

10 grudnia wraca lodowisko w Wesołej!

Redakcja
163 wyświetleń

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2023 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda