Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Książkomat w Wesołej

Już od trzech tygodni mamy w Wesołej książkomat, powstawiony w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego "Oczytana Wesoła". Nowa usługa powinna się spodobać wszystkim molom książkowym, bo naprawdę ułatwia odbiory i zwroty bibliotecznych pozycji. 

Redakcja
563 wyświetleń
Kultura
29 października 2023
Książkomat w Wesołej

Automatyzacja postępuje w wielu sferach życia, raz na dobre, a raz na złe. Tu natomiast można mówić w samych superlatywach - maszyna powiązana z Biblioteką Publiczną w Wesołej stanęła pod Urzędem Dzielnicy i wyposażona jest w 41 skrytek, ekran dotykowy oraz czytnik kart bibliotecznych i kodów kreskowych.

Książkowy wynalazek, jak każdy -omat, dostępny jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Przeczytane pozycje zwracać można zawsze, ale warto mieć na uwadze, że system zarejestruje zwrot dopiero po kilku dniach, gdy książki zostaną fizycznie zwiezione do placówki. Zamawiać i odbierać nowe pozycje można natomiast tylko wtedy, kiedy nie mamy żadnych zaległości wobec biblioteki.

Nowa machina oznacza też nową usługę - wypożyczanie książek między placówkami. Oznacza to, że można zwrócić wypożyczone książki w dowolnej placówce, jak również odebrać zamówiony tytuł w innej dowolnie wybranej placówce. 

Miłego czytania!

Data utworzenia: 29 października 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Remont budynku przy Armii Krajowej 60A
Samorząd
11 lipca 2024

Remont budynku przy Armii Krajowej 60A

Mikołaj Próchniak
49 wyświetleń

Rozpoczął się kapitalny remont budynku przy ul. Armii Krajowej 60A. Pustostan znajdujący się w zasobie komunalnym m. st. Warszawa zostanie gruntownie odrestaurowany tak, aby mógł znów pełnić funkcje mieszkaniowe. 

SKM zaczyna jeździć po staremu. Pojutrze wracają na trasy
Samorząd
7 czerwca 2024

SKM zaczyna jeździć po staremu. Pojutrze wracają na trasy

Redakcja
230 wyświetleń

Od niedzieli 9 czerwca - akurat na wybory - pociągi SKM wracają na swoje stare trasy. S1 ponownie połączy Otwock z Pruszkowem, a S2 Sulejówek z Lotniskiem Chopina. 

Jaka jest Ulubiona Księgarnia Warszawy? Głosuj!
Kultura
25 października 2023

Jaka jest Ulubiona Księgarnia Warszawy? Głosuj!

Redakcja
1048 wyświetleń

Tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy 2023” trafi do księgarń z najwyższą liczbą głosów w poszczególnych kategoriach, a także do jednego z nominowanych miejsc, któremu jury przyzna nagrodę specjalną. Zwycięstwo w konkursie gwarantuje również wymierne wsparcie finansowe – po 15 tysięcy złotych dla każdego nagrodzonego miejsca. Warto głosować, bo znalazły się tam dwie lokalne pozycja - jedna z Wesołej, a druga z Saskiej Kępy.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda