Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Książkomat w Wesołej

Już od trzech tygodni mamy w Wesołej książkomat, powstawiony w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego "Oczytana Wesoła". Nowa usługa powinna się spodobać wszystkim molom książkowym, bo naprawdę ułatwia odbiory i zwroty bibliotecznych pozycji. 

Redakcja
443 wyświetleń
Kultura
29 października 2023
Książkomat w Wesołej

Automatyzacja postępuje w wielu sferach życia, raz na dobre, a raz na złe. Tu natomiast można mówić w samych superlatywach - maszyna powiązana z Biblioteką Publiczną w Wesołej stanęła pod Urzędem Dzielnicy i wyposażona jest w 41 skrytek, ekran dotykowy oraz czytnik kart bibliotecznych i kodów kreskowych.

Książkowy wynalazek, jak każdy -omat, dostępny jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Przeczytane pozycje zwracać można zawsze, ale warto mieć na uwadze, że system zarejestruje zwrot dopiero po kilku dniach, gdy książki zostaną fizycznie zwiezione do placówki. Zamawiać i odbierać nowe pozycje można natomiast tylko wtedy, kiedy nie mamy żadnych zaległości wobec biblioteki.

Nowa machina oznacza też nową usługę - wypożyczanie książek między placówkami. Oznacza to, że można zwrócić wypożyczone książki w dowolnej placówce, jak również odebrać zamówiony tytuł w innej dowolnie wybranej placówce. 

Miłego czytania!

Data utworzenia: 29 października 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki
Samorząd
9 kwietnia 2024

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki

Redakcja
181 wyświetleń

Wybory i po wyborach. Frekwencja nie dorównała tej z października (choć Wesoła znalazła się na podium wśród wszystkich dzielnic Warszawy pod względem frekwencji), a kampania, jak zawsze, przyniosła wiele emocji, nerwów i stresu. Niemniej jest już po wszystkim, toteż przedstawiamy nowych Radnych i Radne Wesołej, Wawra i Rembertowa.

Wydarzenia w SP 172
Edukacja
4 kwietnia 2024

Wydarzenia w SP 172

Mirosława Figielska
112 wyświetleń

Co nie co o ostatnich wydarzeniach w SP 172.

Jak wypożyczyć książkę przez telefon? Warsztaty dla seniorów
Kultura
16 listopada 2023

Jak wypożyczyć książkę przez telefon? Warsztaty dla seniorów

Redakcja
461 wyświetleń

Specjalne warsztaty pokażą seniorom jak obsługiwać aplikację ułatwiającą wypożyczanie książek oraz jak założyć i zarządzać
kontem bibliotecznym w telefonie. Z inicjatywy Biblioteki Wawerskiej odbędzie się bezpłatne szkolenie.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda