Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Jaka jest Ulubiona Księgarnia Warszawy? Głosuj!

Tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy 2023” trafi do księgarń z najwyższą liczbą głosów w poszczególnych kategoriach, a także do jednego z nominowanych miejsc, któremu jury przyzna nagrodę specjalną. Zwycięstwo w konkursie gwarantuje również wymierne wsparcie finansowe – po 15 tysięcy złotych dla każdego nagrodzonego miejsca. Warto głosować, bo znalazły się tam dwie lokalne pozycja - jedna z Wesołej, a druga z Saskiej Kępy.

Redakcja
4062 wyświetleń
Kultura
25 października 2023
Jaka jest Ulubiona Księgarnia Warszawy? Głosuj!

W finale tegorocznej edycji plebiscytu Ulubiona Księgarnia Warszawy znalazło się aż 26 pozycji w czterech kategoriach. Jak zawsze celem jest wyłonienie najlepszej miejscówki na mapie stolicy. W tym roku mamy dwa lokalne akcenty: 

 

Księgarnia Mamy to! (Nominacja w kategorii księgarnia ogólnoasortymentowa):

„Wspaniałe, nowe miejsce na mapie Wesołej! Jest w czym wybierać i można liczyć na podpowiedź i pomoc.” – to opinie zachwyconych odwiedzających. Właściciele podkreślają, że miejsce to powstało z miłości do książek, że są księgarnią, a nie sklepem z książkami. Widać tam pasję i misję. W ofercie dominuje literatura dziecięca (wsparta grami edukacyjnymi i pomocami logopedycznymi), ale książki dla dorosłych też mają tu swoje miejsce. Nominacja za: odwagę i indywidualne podejście do klienta. Warto zabłądzić i trafić w to miejsce – żeby odkryć klimat księgarni w tej części Warszawy. 

Jak sami piszą o sobie, księgarnia powstała z miłości do książek. Koniec pracy w korporacji był początkiem nowej, wielkiej przygody. Z korporacji została tylko nazwa Mamy to! - skoro wszystko dobrze zrobione, to mamy to! Jest to też nasze motto, bo bardzo chcemy być pomocni dla naszych Klientów. Słuchamy Ich potrzeb i staramy się nie tylko spełniać Ich oczekiwania, ale także je przewidywać, ot takie wróżbitki. Dokładamy wszelkich starań, aby zawsze móc powiedzieć: mamy to! 

Stronę księgarni znajdziecie tu, a ich zgłoszenie wideo na kanale YouTube Urzędu m.st. Warszawy.

Księgarnia Bajbuk (Nominacja w kategorii księgarnia ogólnoasortymentowa):

To miejsce-legenda, znane wielu mieszkańcom i mieszkankom Saskiej Kępy. Położona obok pl. Przymierza, choć malutka, jest niezwykle klimatyczną i przyjemną księgarnią. „Kraina książkowych czarów, prowadzona przez cudne przewodniczki”, „kwintesencja wymarzonej, ulubionej, sąsiedzkiej księgarni” – tak o Bajbuku piszą odwiedzający. Przechodząc ulicą Zwycięzców nie sposób nie spojrzeć na witrynę tej niewielkiej, ale i niezwykłej księgarni. Bajbuk staje się dla coraz większej rzeszy warszawiaków księgarnią z sąsiedztwa, w której od progu można usłyszeć: „mam coś nowego dla córki i dla Pani”. Nominacja za wytrwałość działania po praskiej stronie, przemyślane poszerzanie asortymentu i niepodrabialną atmosferę.

Miejsce to powstało z miłości do książek i chęci dzielenia się nią z innymi. W Bajbuku znajdziesz starannie wyselekcjonowaną literaturę dla dużych i małych czytelników. Bajbuk to miejsce, gdzie spotkasz prawdziwego księgarza.

Strona księgarni oraz filmik zgłoszeniowy.

Pozostaje najważniejsze: jak głosować? Nic łatwiejszego, wystarczy wejść na stronę https://projekty.um.warszawa.pl/K/KonkursKsiegarnia/Plebiscyt/ i oddać głos. Można wybrać jedną księgarnię w jednej kategorii. Zachęcamy oczywiście do zapoznania się ze wszystkimi pozycjami: https://kultura.um.warszawa.pl/-/ulubiona-ksiegarnia-warszawy-2023-nominacje

Data utworzenia: 25 października 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Turniej Ula Cup 2023 w klubie tenisowym Break
Sport
9 listopada 2023

Turniej Ula Cup 2023 w klubie tenisowym Break

Magda Szmyd
3073 wyświetleń

Turniej Ula Cup 2023 w klubie tenisowym Break za nami. Od teraz będą nam się kojarzyły z nim takie cudne zapachy i tajemne nazwy jak Bao Oil, Tiger Balm i Citronella.

Nareszcie remont na ul. Jana Pawła II. Nowa nawierzchnia i modernizacja przejść dla pieszych
Samorząd
28 lutego 2025

Nareszcie remont na ul. Jana Pawła II. Nowa nawierzchnia i modernizacja przejść dla pieszych

Redakcja
1016 wyświetleń

Na jednej z głównych dróg Starej Miłosnej szykują się spore zmiany. ZDM planuje modernizację 16 przejść dla pieszych na odcinku między ulicami Jodłową a Dworkową, a przy okazji zostanie wymieniona nawierzchnia. Co to oznacza dla mieszkańców?

Jesienią rusza Strefa Płatnego Parkowania na Saskiej Kępie i Kamionku. Co warto wiedzieć?
Samorząd
13 września 2024

Jesienią rusza Strefa Płatnego Parkowania na Saskiej Kępie i Kamionku. Co warto wiedzieć?

Maurycy Jędrzejewski
4685 wyświetleń

Ku radości jednych i goryczy innych, ZDM rozszerza Strefę Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Ta ma usprawnić system parkingowy, zwłaszcza na Saskiej Kępie, na której znalezienie miejsca potrafi być nie lada wyzwaniem. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2025 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda