Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Wesołowska księgarnia Mamy to! Ulubioną Księgarnią Warszawy

Głosy oddało aż 5,5 tysiąca osób. Nie dość, że księgarnia "Mamy to!" z Wesołej znalazła się w piątce zwycięskich placówek, to kategoria w której wygrała została stworzona specjalnie na jej potrzebę. 

Maurycy Jędrzejewski
700 wyświetleń
Warto poczytać
11 grudnia 2023
Wesołowska księgarnia Mamy to! Ulubioną Księgarnią Warszawy

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Nie trzeba być molem książkowym ani bibliofilem, żeby docenić ten zaszczyt i zrozumieć jego powagę. Zwłaszcza, że wesołowska księgarnia jest miejscem relatywnie młodym. To właśnie za zaangażowanie i pasję właścicielki tego miejsca księgarnia otrzymała nagrodę specjalną. Pozostałe kategorie to kluboksięgarnia, antykwariat, księgarnia specjalistyczna i ogólnoasortymentowa. 

Postanowiliśmy rzucić światło na miejsce, które poza głównym stołecznym centrum czaruje czytelniczki i czytelników nie tylko książkową ofertą

– uzasadniła komisja konkursowa. Co istotne, oprócz zaszczytnego tytułu Ulubionej Księgarni Warszawy zwycięskie miejsca otrzymują również nagrody finansowe – 15 tys. złotych. Ta kwota z pewnością pomoże zwłaszcza małym placówkom wspieranym lokalnie, do których zalicza się "Mamy to!". Co więcej, nie tylko księgarnie zostały nagrodzone, bowiem aż 1500 osób napisało opinie o swoich ulubionych miejscach, spośród których dwadzieścia wyróżniło jury. Nagrodzeni otrzymali bon o wartości 100 zł do wykorzystania w księgarni, o której opinię napisali.

Oto pełna lista tegorocznych lauteratów: 

 • Kategoria: Kluboksięgarnia
  Wrzenie Świata, ul. Gałczyńskiego 7
 • Kategoria: Antykwariat
  Antykwariat Zakładka, ul. Inżynierska 1
 • Kategoria: Księgarnia ogólnoasortymentowa
  Główna Księgarnia Naukowa im. B. Prusa, Krakowskie Przedmieście 7
 • Kategoria: Księgarnia specjalistyczna
  Księgarnia Dwie Siostry, al. 3 Maja 2
 • Nagroda specjalna
  Księgarnia „Mamy to!”, ul. 1 Praskiego Pułku 13a

Wszystkim serdecznie gratulujemy, nie ukrywając oczywiście, że specjalne miejsce w naszych sercach ma placówka przy 1 Praskiego Pułku. 

Data utworzenia: 11 grudnia 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki
Samorząd
9 kwietnia 2024

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki

Redakcja
436 wyświetleń

Wybory i po wyborach. Frekwencja nie dorównała tej z października (choć Wesoła znalazła się na podium wśród wszystkich dzielnic Warszawy pod względem frekwencji), a kampania, jak zawsze, przyniosła wiele emocji, nerwów i stresu. Niemniej jest już po wszystkim, toteż przedstawiamy nowych Radnych i Radne Wesołej, Wawra i Rembertowa.

Jaka jest Ulubiona Księgarnia Warszawy? Głosuj!
Kultura
25 października 2023

Jaka jest Ulubiona Księgarnia Warszawy? Głosuj!

Redakcja
961 wyświetleń

Tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy 2023” trafi do księgarń z najwyższą liczbą głosów w poszczególnych kategoriach, a także do jednego z nominowanych miejsc, któremu jury przyzna nagrodę specjalną. Zwycięstwo w konkursie gwarantuje również wymierne wsparcie finansowe – po 15 tysięcy złotych dla każdego nagrodzonego miejsca. Warto głosować, bo znalazły się tam dwie lokalne pozycja - jedna z Wesołej, a druga z Saskiej Kępy.

Tężnie w Wesołej otwarte na majówkę!
Warto poczytać
27 kwietnia 2024

Tężnie w Wesołej otwarte na majówkę!

Mikołaj Próchniak
262 wyświetleń

Urząd Dzielnicy Wesoła podaje pomocną dłoń wszystkim, którym nie udało się zaplanować wymarzonej majówki. 1 maja tężnie "Miłosna" i "Wesoła" otwierają się dla mieszkańców.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda