Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Zmiana okręgów wyborczych w Rembertowie

Jak poinformował na Facebooku portal Rembertów24, w nadchodzących wyborach samorządowych zmienią się rembertowskie okręgi wyborcze. O ile w poprzednich latach dzielnica znajdowała się w okręgach z Pragą i Targówkiem, o tyle teraz znajdzie się w towarzystwie Wawra i Wesołej.

Redakcja
711 wyświetleń
Samorząd
19 stycznia 2024
Zmiana okręgów wyborczych w Rembertowie
Grafika: Rembertów24

7 i 21 kwietnia odbędą się wybory samorządowe do Rad Dzielnicy, Rady Warszawy i Sejmiku Mazowieckiego. Jak zauważa portal Rembertów24, rejon Starego Rembertowa został znacznie rozdrobniony. Niemniej nawet pomimo zmian, stary system okręgowy również pozostawał wiele do życzenia. Przykładowo, Mokry Ług i Wygoda - mimo, że znajdują się na dwóch biegunach dzielnicy - są w jednym okręgu. 

Nowe okręgi również zostały skrytykowane przez mieszkańców. W komentarzach na Facebooku czytamy na przykład, że

To było do przewidzenia. Ilość mieszkańców w okręgu 1 znacząco się zmieniła dzięki rozbudowie Parku Leśnego na granicy z Ząbkami. Natomiast łączenie potrzeb mieszkańców osiedla Wygoda-Kawęczyn oraz Nowy Rembertów z fragmentami Starego Rembertowa jest moim zdaniem pomyłką ze względu na różne potrzeby mieszkańców tych osiedli, ale jest całkowicie zrozumiałe biorąc pod uwagę rozłożenie się głosów na komitety w poprzednich wyborach.
 
jak pisze Pani Karolina.
 
Co więc dalej? Cóż, do wyborów jest jeszcze kilka miesięcy. Wątpliwe jest jednak, że okręgi przejdą kolejną zmianę.
 

Data utworzenia: 19 stycznia 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Od jutra prace na Żołnierskiej
Samorząd
17 czerwca 2024

Od jutra prace na Żołnierskiej

Redakcja
691 wyświetleń

Jutro drogowcy zaczną remontować ul. Żołnierską, a konkretnie jej nasypy. Zamykane będą fragmenty prawych pasów na odcinku od ul. Marsa do granicy Warszawy.

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki
Samorząd
9 kwietnia 2024

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki

Redakcja
596 wyświetleń

Wybory i po wyborach. Frekwencja nie dorównała tej z października (choć Wesoła znalazła się na podium wśród wszystkich dzielnic Warszawy pod względem frekwencji), a kampania, jak zawsze, przyniosła wiele emocji, nerwów i stresu. Niemniej jest już po wszystkim, toteż przedstawiamy nowych Radnych i Radne Wesołej, Wawra i Rembertowa.

Kandydaci w wyborach samorządowych w Dzielnicy Rembertów
Warto poczytać
26 marca 2024

Kandydaci w wyborach samorządowych w Dzielnicy Rembertów

Redakcja
542 wyświetleń

Poniżej publikujemy na podstawie komunikatu PKW listy wszystkich zarejestrowanych kandydatów w wyborach samorządowych w dzielnicy Rembertów. Warto także pamiętać, że w wyborach do Rady Dzielnicy, Rembertów podzielony jest na 4 okręgi wyborcze. Szczegółowy wykaz ulic wchodzących w skład danego okręgu jest opublikowany na stronach PKW. Warto upewnić się, w którym okręgu głosujemy, bo od tego zależy „zestaw” kandydatów do Rady Dzielnicy, spośród których możemy wybierać. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda