Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Z ostatniej chwili: weekendowe zmiany w kursowaniu pociągów w czerwcu

Piszę ten artykuł na świeżo, aby jak najszybciej poinformować Państwa o zmianach w ruchu pociągów, które zostały opublikowane dosłownie wczoraj w internecie, a ja dowiedziałem się o tym praktycznie przypadkiem.

Kamil Oroń
1672 wyświetleń
Warto poczytać
13 czerwca 2024
Z ostatniej chwili: weekendowe zmiany w kursowaniu pociągów w czerwcu
fot. Lider Zmian

Na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego opublikowano informację, że czekają nas dwa weekendy (14 -16 czerwca oraz 21-23 czerwca 2024 r.) z wieczorno – nocnym zawieszeniem ruchu pociągów na podmiejskiej linii średnicowej.


Podczas tych dwóch weekendów, po godzinie 19:30 pociągi SKM Warszawa linii S1 kursować będą tylko w relacji Otwock – Warszawa Wschodnia oraz Pruszków – Warszawa Główna.


Podróżni, którzy chcą się dostać do centrum Warszawy lub Warszawy Zachodniej, mogą się przesiąść na st. Warszawa Wschodnia do pociągów SKM linii S2, które kursować będą p. Warszawę Centralną (z pominięciem p.o Warszawa Stadion – Warszawa Ochota), a także do pociągów PKP IC.


Pociągi Kolei Mazowieckich po godzinie 19:30 również będą kursować w relacjach skróconych – do Warszawy Wschodniej z jednym wyjątkiem, tj. pociąg nr. 93406/7 rel. Celestynów – Otwock 19:58 – Łowicz Gł OD STACJI WARSZAWA WSCHODNIA KURSUJE Z POMINIĘCIEM ZARÓWNO ŚREDNICY PODMIEJSKIEJ JAK I DALEKOBIEŻNEJ – tj. kursuje p. Warszawę Gdańską, z zatrzymaniem oczywiście na p.o Warszawa Targówek i Warszawa Zoo, a od Gdańskiej zatrzymuje się w Ożarowie Maz, Płochocinie i dalej normalną trasą do Łowicza Gł. Tak okrężna trasa tego pociągu wynika z wcześniej już zapowiadanych zmian na linii nr 3 (kierunek Ożarów Maz) w związku z modernizacją Warszawy Zachodniej.


Oczywiście wzajemne honorowanie biletów WTP – KM – PKP IC obowiązuje. Zasady przedstawiłem tutaj: https://wiadomoscisasiedzkie.pl/wzajemne-honorowanie-biletow-km-wtp-w-zwiazku-z-modernizacja-stacji-warszawa-zachodnia


Zachęcam do dokładnego sprawdzenia rozkładu jazdy na w/w weekendy – polecam Portal Pasażera.

Data utworzenia: 13 czerwca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Modernizacje i naprawy w Warszawskim Węźle Kolejowym w perspektywie najbliższych 5 lat
Warto poczytać
19 kwietnia 2024

Modernizacje i naprawy w Warszawskim Węźle Kolejowym w perspektywie najbliższych 5 lat

Kamil Oroń
3032 wyświetleń

Na prośbę Pawła, fana strony „Siódemka” na Facebooku, tworzę ten artykuł, w którym odniosę się do kwestii prac na infrastrukturze w perspektywie najbliższych 5 lat. Nie jestem osobą, która ma świetne kontakty na polskiej kolei; piszę na podstawie wnikliwej analizy tego, co jest. 

15 grudnia – nowy Roczny Rozkład Jazdy Pociągów 2024/2025
Warto poczytać
7 grudnia 2024

15 grudnia – nowy Roczny Rozkład Jazdy Pociągów 2024/2025

Kamil Oroń
2976 wyświetleń

Już niedługo, bo w niedzielę 15 grudnia, wchodzi w życie nowy Roczny Rozkład Jazdy Pociągów. Tradycyjnie ten rozkład jest podzielony na tak zwane korekty, czyli mniejsze okresy obowiązywania, wymuszone kolejnymi etapami prac inwestycyjnych. Pierwsza korekta Rocznego Rozkładu Jazdy Pociągów 2024/2025 trwać będzie do 8 marca przyszłego roku. Czego możemy się spodziewać w tym okresie? Poniżej garść informacji.  

Czerwcowa korekta rozkładu jazdy pociągów 2024/25 – pierwsze informacje
Samorząd
25 maja 2025

Czerwcowa korekta rozkładu jazdy pociągów 2024/25 – pierwsze informacje

Kamil Oroń
458 wyświetleń

W dniu 19 maja br., na stronie internetowej Kolei Mazowieckich pojawiły się pierwsze informacje o zmianach w czerwcowej korekcie rozkładu jazdy pociągów na naszej linii, tj. od 15 czerwca do 30 sierpnia. Zmiany – pozytywne – dotyczą tylko odcinka Otwock – Dęblin, ale są warte odnotowania również dla pasażerów z odcinka otwockiego. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2025 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda