Info o gazecie

Kontakt

Twórz z nami

XXV Mistrzostwa Polski z wyjątkowymi sukcesami zawodników Minigolf Club Mazovia Warszawa!

Z radością ogłaszam, że nasz klub triumfalnie powrócił z Mistrzostw Polski z licznymi medalami i tytułami! Dziękujemy za wsparcie i trzymanie kciuków!

Monika Szczepańska
410 wyświetleń
Sport
4 września 2024

Pierwszy dzień zawodów przyniósł nam spektakularne osiągnięcia w konkurencji par mieszanych. Monika Szczepańska (MC Mazovia Warszawa) oraz Tomasz Kwiatkowski (KS Kołobrzeg) zdobyli Złoty Medal, co zapewniło im tytuł Mistrzów Polski! Na trzecim miejscu uplasowała się para Maria Zagórska (MC Mazovia Warszawa) i Marcin Bieliński (MC Kwidzyn), a na piątej pozycji znaleźli się Marek Zagórski i nasza juniorka Natalia Zagórska, obydwoje z MC Mazovia Warszawa. W konkurencji brało udział aż 19 par, co tylko podkreśla nasz sukces!

Na czym polega ta wyjątkowa konkurencja? Zawodnicy w parach grają na zmianę na kolejnych z 18 torów na polu. Jeśli jeden z zawodników nie trafi do celu, drugi ma szansę na poprawienie wyniku. Za każde uderzenie para otrzymuje punkt i oczywiście im mniej punktów, tym lepiej.

W kolejnych dniach zawodów nasi zawodnicy nie zawiedli!

W kategorii Drużynowej Mistrzostwo zdobyli Michał Moszoro, Marek Zagórski i Robert Politowski. Druga drużyna, w składzie Małgorzata Zielińska, Monika Szczepańska i Fryderyk Rusiecki, zajęła szóstą lokatę.

W indywidualnych konkurencjach również osiągnęliśmy znakomite wyniki:

Mistrzostwo Polski w kategorii Seniorki zdobyła Monika Szczepańska.

Michał Moszoro triumfował w kategorii Senior, a Robert Politowski zajął 3. miejsce.

Natalia Zagórska wywalczyła brąz w kategorii Juniorki.

W rywalizacji mężczyzn Marek Zagórski zajął 2. miejsce, a Fryderyk Rusiecki 9.

W kategorii Kobiety czołowe lokaty zajęły Małgorzata Zielińska (5. miejsce) oraz Maria Zagórska (6. miejsce).

W konkurencji Matchplay, po emocjonujących meczach, Michał Moszoro zajął 4. miejsce.

Matchplay to wyjątkowa forma rywalizacji, rozgrywana w systemie pucharowym, do której zakwalifikowało się jedynie 32 graczy. Zawodnicy rywalizują między sobą na kolejnych torach. Liczy się ilość wygranych na 18 torach, a osoba z gorszym wynikiem odpada.

Na zakończenie, kilka interesujących statystyk:

W zawodach wystartowało 46 najlepszych zawodników z 6 klubów sportowych.

W trakcie zawodów w konkurencji indywidualnej padło łącznie 2320 "jedynek", co oznacza, że zawodnicy trafili do celu za pierwszym razem! Najlepszy gracz, Daniel Zelewski, zdobył 83 „jedynki” na 144 możliwych. Statuetkę za „Największą liczbę jedynek" wygrał nasz klubowy zawodnik Michał Moszoro – łącznie 90 „jedynek".

Najtrudniejszym torem okazał się numer 7. Okienko (średnia wszystkich wyników 3,01, mimo 59 „jedynek”), natomiast najłatwiejszym był tor 3. V-ka pochyła – tu średnia wynosiła 1,33 z 269 „jedynkami”. Z kolei na torze 2 – Wzgórze – padło najmniej „jedynek”, bo tylko 36.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie partnera medialnego Mistrzostw Polski – Tygodnika Tucholskiego: https://tygodnik.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/3466_xxv-mistrzostwa-polski-w-minigolfie-cekcyn-2024.html

Szczegółowe wyniki znajdują się tutaj:

Sezon minigolfowy w Polsce dobiega końca, jednak przed nami jeszcze trzy turnieje: ostatni EMERGE Puchar Polski w Giżach, Ogólnopolski Turniej w Kołobrzegu oraz Turniej Spadających Liści w Kwidzynie. Niektórzy z naszych zawodników planują także wyjazd do Czech na turnieje w październiku i listopadzie.

Zapraszamy do śledzenia naszych osiągnięć i wspierania nas w nadchodzących zawodach!

Data utworzenia: 4 września 2024

663 wyświetleń

Jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu polskiego minigolfisty jest coroczny turniej Memoriał Mieszka w Kwidzynie. Tekst Moniki Szczepańskiej.

Realizacja dwóch projektów budżetu obywatelskiego w Szkole Podstawowej nr 109
Samorząd
27 lipca 2024

Mikołaj Próchniak
280 wyświetleń

Budżet obywatelski na Wawrze idzie naprzód! W czwartek 25 lipca, Urząd Dzielnicy Wawer podpisał umowę na realizację dwóch zwycięskich projektów w Szkole Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich. Wykonawcą będzie firma IKB Grzegorz Chudek.