Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Minigolfista w Czechach - dlaczego warto trenować poza granicami Polski?

Minigolf to nie tylko zabawa, ale także sport, który wymaga regularnego i intensywnego treningu. Czechy to znakomity kierunek, jeżeli chcesz doskonalić swoje umiejętności poza granicami Polski. Jako zawodniczka Minigolf Club Mazovia Warszawa chciałabym podzielić się minigolfowymi doświadczeniami z wyjazdów za naszą południową granicę.

Monika Szczepańska
368 wyświetleń
Sport
30 marca 2024
Minigolfista w Czechach - dlaczego warto trenować poza granicami Polski?

Odwiedziłam ostatnio malowniczy Děčín, gdzie miałam okazję trenować na polu typu felt. Tory na takim polu charakteryzują się długością nawet do 18 metrów, co daje zawodnikom znakomitą okazję do poprawy techniki. Precyzyjne uderzenia są kluczowe w minigolfie, dlatego trening na takim polu jest bardzo efektywny. 

Dlaczego warto wybrać się na treningi do Czech? Przede wszystkim w Polsce brakuje odpowiednich pól do minigolfa. Tylko osiem z nich posiada certyfikat World Minigolf Sport Federation, a krytymi obiektami na razie nie dysponujemy. W Czechach natomiast znajduje się około 30 minigolfowych klubów sportowych, 40 certyfikowanych pól i blisko 1000 zarejestrowanych zawodników, a dla porównania w Polsce jest tylko 6 klubów, a w nich 83 czynnych graczy. W Czechach minigolf jest na bardzo wysokim poziomie, co przyczynia się do sukcesów tamtejszych zawodników i popularności tej dyscypliny.  

Przyjaciele z Czech chętnie wspierają nas i dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu polscy zawodnicy korzystający z doświadczeń Czechów mają szansę skorzystać z najlepszych treningów, co z pewnością przełoży się na ich wyniki podczas zbliżających się XXV Mistrzostw Polski, które w sierpniu 2024 roku odbędą się w Cekcynie. 

Wyniki jednoznacznie pokazują, że Czechy są krajem, gdzie minigolf jest dużo bardziej rozwinięty. Wyjazd do Czech warto z pewnością uwzględnić w harmonogramie treningów. W Polsce jak na razie pozostaje nam granie na dobrze znanych obiektach w Cekcynie, Człuchowie, Giżach, Józefowie (k. Warszawy), Kołobrzegu, Krynicy Morskiej, Kwidzynie czy Sopocie. 

Data utworzenia: 30 marca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Medale dla KT Break na Mistrzostwach Polski
Sport
5 lutego 2024

Medale dla KT Break na Mistrzostwach Polski

Magda Szmyd
455 wyświetleń

Zawodnicy Klubu Tenisowego Break zdobyli trofea w grze podwójnej w Halowych Mistrzostwach Polski. Gratulacje!

Hala sportowa przy SP 124 coraz bliżej
Samorząd
30 stycznia 2024

Hala sportowa przy SP 124 coraz bliżej

Maurycy Jędrzejewski
315 wyświetleń

Jak informuje Urząd Dzielnicy, budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, co oznacza, że z nowej hali skorzystamy już w kwietniu.

MUKS Victor z Wesołej mistrzem Polski w szabli
Sport
30 stycznia 2024

MUKS Victor z Wesołej mistrzem Polski w szabli

Redakcja
518 wyświetleń

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Victor z Wesołej zdobył 1. miejsce w turnieju drużynowym mężczyzn na Mistrzowstwach Polski juniorów w Olsztynie. Serdeczne gratulacje!

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda