Rozpoczęło się głosowanie w kolejnej edycji Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. W tym roku, ze względu na epidemię, formuła plebiscytu została zmieniona – kapituła oraz internauci wybiorą najlepszego i najpopularniejszego sportowca Warszawy ostatniego 10- i 20-lecia.
Rozpoczęło się głosowanie w kolejnej edycji Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. W tym roku, ze względu na epidemię, formuła plebiscytu została zmieniona – kapituła oraz internauci wybiorą najlepszego i najpopularniejszego sportowca Warszawy ostatniego 10- i 20-lecia.
Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych stolicy. W tym roku, ze względu na epidemię, która uniemożliwiła przeprowadzenie wielu krajowych i międzynarodowych imprez sportowych, organizatorzy i kapituła plebiscytu podjęli decyzję o zmianie formuły nagrody za rok 2020.
- Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy ma długoletnią tradycję – tegoroczna edycja jest już 21 z rzędu. Dlatego, mimo iż czas pandemii pokrzyżował wiele sportowych planów, my postanowiliśmy uhonorować naszych wspaniałych, warszawskich sportowców. Właśnie wystartowało internetowe głosowanie, zachęcam wszystkich do wzięcia w nim udziału – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.
Celem Plebiscytu jest i od zawsze było promowanie idei sportu wśród mieszkańców Warszawy oraz uhonorowanie ciężkiej pracy i wielu poświęceń warszawskich sportowców.
- Pandemia dała się we znaki również sportowcom. Bardzo cieszę się, że po raz kolejny możemy zorganizować plebiscyt, mimo że wiele imprez sportowych nie mogło się odbyć. Przyjęta formuła to wyraz wdzięczności za trud i wysiłek sportowców z Warszawy. Dzięki temu będziemy mogli wspólnie cieszyć się ich osiągnięciami – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
Wyjątkowa edycja
- Miniony rok był szczególny, czeka nas więc także szczególny plebiscyt. Przed Kapitułą arcytrudne zadanie wyboru najlepszego sportowca dwóch dekad - w tym czasie przez warszawskie areny przewinęło się wielu tuzów sportu. Ale mam nadzieję, że po sprawiedliwych obradach uda nam się wyłonić zwycięzcę – mówi Tomasz Majewski, przewodniczący kapituły plebiscytu.
W tym roku, ze względu na epidemię, formuła plebiscytu została zmieniona. Kapituła dokona wyboru Najlepszego Sportowca Warszawy 20-lecia spośród zwycięzców kategorii Najlepszy Sportowiec Roku i Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku z ostatnich 20 lat, tj. od pierwszej edycji Plebiscytu.
Spośród zwycięzców kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Roku z ostatnich 10 lat (od 10 lat ta kategoria wybierana jest w Plebiscycie) internauci - w powszechnym głosowaniu - wybiorą Najpopularniejszego Sportowca Warszawy 10-lecia.
Głosowanie potrwa od 15 do 28 lutego 2021 r. na stronie plebiscyt.um.warszawa.pl.
Trochę historii
Pierwszą uhonorowaną w plebiscycie była Kamila Skolimowska, która tytuł Najlepszego Sportowca Warszawy otrzymała w 2000 roku. W następnych latach plebiscyt zyskiwał kolejne kategorie i zwycięzców.
W ciągu dwudziestu edycji Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy przyznano wyróżnienia w kategoriach: Najlepszy Sportowiec Roku (2000-2019), Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku (2001-2019), Trener Roku (2001-2019), Najlepszy Sportowiec w kategorii Juniorów (2000-2005), Trener Sportu Młodzieżowego (2007-2010), Sponsor Roku (2007-2011), Sportowa Impreza Roku (2007-2019), wyróżnienie specjalne za całokształt działań na rzecz sportu warszawskiego (2007-2010), Sportowa Osobowość Roku (2012-2019), Drużyna Roku (2010), Sportowa Drużyna Klubowa Roku (2018-2019) oraz Najpopularniejszy Sportowiec Roku (2010-2019).
Za 2019 rok Najlepszym Sportowcem Warszawy został Marcin Brzeziński – wioślarstwo (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie); najwyższe wyróżnienie w kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku otrzymała Katarzyna Marszał – tenis stołowy (Integracyjny Klub Sportowy AWF). Miano Trenera Roku otrzymał Adam Skwarski – wioślarstwo (AZS AWF Warszawa).
Imprezą Roku został uhonorowany bieg Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Dać Siebie Innym.
Ponadto w głosowaniu internautów tytuł Najpopularniejszego Sportowca Roku otrzymał Maciej Mazur – karate shinkyokushin (Bielański Klub Kyokushin Karate). Tytuł Sportowej Osobowości Roku za rok 2019 przyznano Joannie Pajkowskiej – żeglarstwo (Warszawski Yacht Club).
Data utworzenia: 17 lutego 2021
"Gdy zaczyna się lato
A z latem wakacje
I czasu wolnego jest tyle
Znów pojawia się problem
I w mózgu wibracje
Jak spędzić najlepiej te chwile?"
Powyższy dylemat z kreskówki "Fineasz i Ferb" co roku trapi mieszkańców Warszawy szukających aktywnego sposobu na spędzenie ciepłych letnich miesięcy. Na szczęście, Urząd Dzielnicy Rembertów opublikował szeroką listę kulturalnych wydarzeń - w większości darmowych - które obiecują umilić mieszkańcom nadchodzące upalne dni. Poniższe wydarzenia zostały pogrupowane chronologicznie, zależnie od ich lokalizacji.
Już 8 czerwca aż dziewięć świdermajerów otworzy swoje drzwi dla gości. Podczas wydarzenia “Domy Otwarte” w Otwocku, właściciele będą opowiadać o historii swoich “świdrów” i oprowadzać zainteresowanych po posesjach. Tej przyjemności doświadczymy zupełnie za darmo - Stowarzyszenie Właścicieli, Mieszkańców i Miłośników Domów Drewnianych na Linii Otwockiej “Świdermajerowie” udostępni swoje domy pro bono.
W dniu 16 maja 2024 r., w Wawerskim Centrum Kultury – Filii Falenica, odbył się koncert poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi – Stanisławowi Moniuszce. W programie przewidziano arie i pieśni Moniuszki. Nie zabrakło takich arcydzieł jak „Znasz li ten kraj”, „Aria Stefana”, „Aria Skołuby” z opery „Straszny Dwór”. Wykonawcami tych arcydzieł byli studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina – Stanisława Moniuszki.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?