Jako Zgromadzenie prowadzimy Zakład Opiekuńczo – Leczniczy dla osób starszych w Otwocku przy ul. Zamenhofa 22. Pragnę zwrócić się do osób dobrej woli, które chciałyby nam pomóc w tym trudnym czasie dla nas wszystkich. Jako placówka potrzebujemy płynów do dezynfekcji, rękawiczek jednorazowych rozmiar M i S, maseczek jednorazowych lub wielokrotnego użytku oraz fartuchów ochronnych. Dziękujemy za każdy gest życzliwości – napisały siostry.
Na apel odpowiedziały wychowanki schroniska dla nieletnich i zakładu poprawczego. Przez ponad tydzień szyły maseczki ochronne z materiału przekazanego na ten cel przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Finalnie udało się uszyć ich ponad 300 szt. W związku z panującą epidemią koronawirusa przekazanie materiałów nie mogło się odbyć osobiście, jednak udało się zorganizować specjalną wideokonferencję w trakcie, której dziewczęta „spotkały się” z dyrektor ZOL siostrą Judytą. Dla dziewcząt włączenie się w akcję było niezwykłą okazją do zdobycia nowych umiejętności oraz możliwością okazania wsparcia osobom potrzebującym. To nie koniec pracy nastolatek z zakładu poprawczego – już teraz zapowiedziały, że będą szyły kolejne maseczki i w ten sposób pomagały najsłabszym. Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro już przed kilkoma tygodniami zdecydował o podjęciu przez resort i podległe mu instytucje walki z koronawirusem i wspierania potrzebujących. We współdziałaniu ze Służbą Więzienną na szeroką skalę prowadzona jest akcja „Resort Sprawiedliwości Pomaga”.
Źródło: wawer.warszawa.pl
Data utworzenia: 20 maja 2020
„WesołART” to projekt dla młodzieży w wieku 13-19 lat o charakterze edukacyjnym, kreatywnym i artystycznym, który miał na celu inspirowanie, edukowanie oraz promowanie świadomego podejścia do mody poprzez przeróbkę i odnowę istniejących ubrań. Od września do października 2024 r. uczestnicy pod okiem instruktorów przekształcali wybrane przez siebie elementy garderoby w unikalne, samodzielnie zaprojektowane dzieła, udowadniając, że upcykling nie opiera się na specyficznym sprzęcie, dużych pieniądzach i technologii. Wystarczy niewielkie zaplecze techniczne, pomysł i kreatywność.
Lato jest już oficjalnie za nami, a wraz z tym również wszystkie rozrywki na ciepłym powietrzu poza domem. Pogoda zdaje się mówić nam, żebyśmy w końcu ochłonęli i zabrali się za sprawy bardziej poważne niż letnie zabawy. Na szczęście, rembertowskie instytucje kulturowe wraz urzędem dzielnicy wyciągają pomocną dłoń dla wszystkich, którzy szukają produktywnego sposobu na spędzenie nadchodzących dni. Kulturalny Rembertów organizuje imponującą gamę wydarzeń rozsianych po całej dzielnicy, zapewniając że każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie.
Mieszkańcy Wawra mogą już cieszyć się kolejnym reprezentacyjnym muralem. Dzieło przedstawiające wybitnego aktora i mieszkańca Wawra - Franciszka Pieczkę - odsłonięte zostało 23 września, w drugą rocznicę jego śmierci. Mural, powstały na skutek projektu Budżetu Obywatelskiego, znajduje się na Szkole Podstawowej nr 124, a jego autorką jest Sabina Twardowska.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?