Jako Zgromadzenie prowadzimy Zakład Opiekuńczo – Leczniczy dla osób starszych w Otwocku przy ul. Zamenhofa 22. Pragnę zwrócić się do osób dobrej woli, które chciałyby nam pomóc w tym trudnym czasie dla nas wszystkich. Jako placówka potrzebujemy płynów do dezynfekcji, rękawiczek jednorazowych rozmiar M i S, maseczek jednorazowych lub wielokrotnego użytku oraz fartuchów ochronnych. Dziękujemy za każdy gest życzliwości – napisały siostry.
Na apel odpowiedziały wychowanki schroniska dla nieletnich i zakładu poprawczego. Przez ponad tydzień szyły maseczki ochronne z materiału przekazanego na ten cel przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Finalnie udało się uszyć ich ponad 300 szt. W związku z panującą epidemią koronawirusa przekazanie materiałów nie mogło się odbyć osobiście, jednak udało się zorganizować specjalną wideokonferencję w trakcie, której dziewczęta „spotkały się” z dyrektor ZOL siostrą Judytą. Dla dziewcząt włączenie się w akcję było niezwykłą okazją do zdobycia nowych umiejętności oraz możliwością okazania wsparcia osobom potrzebującym. To nie koniec pracy nastolatek z zakładu poprawczego – już teraz zapowiedziały, że będą szyły kolejne maseczki i w ten sposób pomagały najsłabszym. Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro już przed kilkoma tygodniami zdecydował o podjęciu przez resort i podległe mu instytucje walki z koronawirusem i wspierania potrzebujących. We współdziałaniu ze Służbą Więzienną na szeroką skalę prowadzona jest akcja „Resort Sprawiedliwości Pomaga”.
Źródło: wawer.warszawa.pl
Data utworzenia: 20 maja 2020
Już 8 czerwca aż dziewięć świdermajerów otworzy swoje drzwi dla gości. Podczas wydarzenia “Domy Otwarte” w Otwocku, właściciele będą opowiadać o historii swoich “świdrów” i oprowadzać zainteresowanych po posesjach. Tej przyjemności doświadczymy zupełnie za darmo - Stowarzyszenie Właścicieli, Mieszkańców i Miłośników Domów Drewnianych na Linii Otwockiej “Świdermajerowie” udostępni swoje domy pro bono.
W dniu 16 maja 2024 r., w Wawerskim Centrum Kultury – Filii Falenica, odbył się koncert poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi – Stanisławowi Moniuszce. W programie przewidziano arie i pieśni Moniuszki. Nie zabrakło takich arcydzieł jak „Znasz li ten kraj”, „Aria Stefana”, „Aria Skołuby” z opery „Straszny Dwór”. Wykonawcami tych arcydzieł byli studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina – Stanisława Moniuszki.
Już 18 maja odbędzie się jubileuszowa 20. edycja Nocy Muzeów. W tym roku 312 warszawskich instytucji otworzy się dla zainteresowanych za darmo, organizując 336 wydarzeń. Jak zawsze, największe zainteresowanie przewidywane jest dla największych placówek. Muzeum Narodowe, Zachęta czy Polin bez wątpliwości przyjmą tysiące gości. Sposób na uniknięcie tłumów jest prosty - wystarczy odwiedzić mniej konwencjonalne atrakcje. Na szczęście, dzielnica Wawer zapewni nam taką możliwość, udostępniając dwie placówki: Murowankę oraz publiczną bibliotekę.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?