Żyrardów - tu bije serce dawnej fabryki lnu. Miasto słynące z lniarskich tradycji i unikalnej osady fabrycznej, będącej przykładem wzorcowego miasta przemysłowego z przełomu XIX i XX wieku.
O wyjątkowości Żyrardowa stanowi industrialny klimat, tworzony przez bogactwo monumentalnych zabytków przemysłu, wybudowanych z charakterystycznej czerwonej cegły, oraz zieleń wypełniająca regularne kwartały dawnych domów robotniczych - zwiedzimy dawną przemysłową dzielnićę z muzeum lniarstwa.
Karolin - siedziba Państwowego Zespółu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego – jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego - zwidzimy siedzibę zespołu oraz będzie możliwość udziału w koncercie "Mazowsze i Przyjaciele"
Wyjazd: 13.04.2024r. z parkingu przy hali sportowej SP 385, przy ul. Pogodnej w Starej Miłośnie o godz. 7:15. Powrót: w to samo miejsce tego samego dnia ok. godz. 21:30. Wpisowe: 160,00, dzieci do lat 15: 130,00 obejmuje: przejazdy autokarem, zwiedzanie z przewodnikiem i wstęp do muzeów oraz obiad + dodatkowo dla chętnych (bilet na koncert Zespolu Mazowsze 140 zł ulgowy, 160 zł - normalny).
W terminie do 22 marca wymagamy wpłatę zadatku na wyjazd w wysokości 60,00 oraz wpłaty za bilet na koncert. Kierownik wyjazdu: Bożena Jaźwińska, tel.: 510 079 422.
Więcej informacji, jak i zapisy na wycieczkę na stronie www.pttkwesola.pl. Serdecznie zapraszamy!
Data utworzenia: 5 marca 2024
Koło PTTK nr 4 w Wesołej działa już prawie 15 lat. W tym czasie zorganizowaliśmy nieomal 200 wyjazdów i wycieczek.
Babia Góra, zwana też czasem Królową Niepogody, to tak naprawdę wyniosły masyw górski, którego najwyższy szczyt Diablak (1725 mnpm) często jest nazywany mylnie Babią Górą. Leży w Beskidzie Żywieckim i jest jego najwyższym pasmem, za Tatrami najwyższym w kraju. Osamotniony szczyt Diablaka wznosi się wysoko ponad okolicę, co powoduje, że warunki pogodowe bywają tam bardzo zmienne. Za to jak trafi się na słoneczną aurę to widoki są naprawdę powalające.
Tak, bitwa pod Ossowem, stoczona z 13 na 14 sierpnia 1920 r., pozostanie na zawsze w pamięci Polaków jako jeden z symboli zwycięskiej walki z Armią Czerwoną podczas Bitwy Warszawskiej. Starcie to było pierwszą zwycięską walką o przedmieścia Warszawy, które zapisało się w historii jako 18-sta bitwa decydująca o losach świata. Wydarzenie na pewno zapisało się też w pamięci członków Grupy rowerowej Sulejówek i założyciela tej Grupy Wojciecha Kisiela, skoro już po raz 19-sty sam inicjator Grupy i wielu jej członków wzięło udział w obchodach tego Święta i 102 rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?