Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Wesołowski PTTK zaprasza - Żyrardów

Żyrardów - tu bije serce dawnej fabryki lnu. Miasto słynące z lniarskich tradycji i unikalnej osady fabrycznej, będącej przykładem wzorcowego miasta przemysłowego z przełomu XIX i XX wieku. 

Bożena Jaźwińska
265 wyświetleń
Zaprosili nas
5 marca 2024
Wesołowski PTTK zaprasza - Żyrardów
fot. Miasto Żyrardów

O wyjątkowości Żyrardowa stanowi industrialny klimat, tworzony przez bogactwo monumentalnych zabytków przemysłu, wybudowanych z charakterystycznej czerwonej cegły, oraz zieleń wypełniająca regularne kwartały dawnych domów robotniczych - zwiedzimy dawną przemysłową dzielnićę z muzeum lniarstwa.

Karolin - siedziba Państwowego Zespółu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego – jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego - zwidzimy siedzibę zespołu oraz będzie możliwość udziału w koncercie "Mazowsze i Przyjaciele"

Wyjazd: 13.04.2024r. z parkingu przy hali sportowej SP 385, przy ul. Pogodnej w Starej Miłośnie o godz. 7:15. Powrót: w to samo miejsce tego samego dnia ok. godz. 21:30. Wpisowe: 160,00, dzieci do lat 15: 130,00 obejmuje: przejazdy autokarem, zwiedzanie z przewodnikiem i wstęp do muzeów oraz obiad + dodatkowo dla chętnych (bilet na koncert Zespolu Mazowsze 140 zł ulgowy, 160 zł - normalny).

W terminie do 22 marca wymagamy wpłatę zadatku na wyjazd w wysokości 60,00 oraz wpłaty za bilet na koncert. Kierownik wyjazdu: Bożena Jaźwińska, tel.: 510 079 422.

Więcej informacji, jak i zapisy na wycieczkę na stronie www.pttkwesola.pl. Serdecznie zapraszamy!

Data utworzenia: 5 marca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

PTTK zaprasza
Warto poczytać
20 lutego 2024

PTTK zaprasza

Marcin Jędrzejewski - Prezes Koła
376 wyświetleń

Koło PTTK nr 4 w Wesołej działa już prawie 15 lat. W tym czasie zorganizowaliśmy nieomal 200 wyjazdów i wycieczek.

Zimowy wyjazd PTTK Wesoła na Babią Górę
Sport
21 października 2023

Zimowy wyjazd PTTK Wesoła na Babią Górę

Marcin Jędrzejewski
512 wyświetleń

Babia Góra, zwana też czasem Królową Niepogody, to tak naprawdę wyniosły masyw górski, którego najwyższy szczyt Diablak (1725 mnpm) często jest nazywany mylnie Babią Górą. Leży w Beskidzie Żywieckim i jest jego najwyższym pasmem, za Tatrami najwyższym w kraju. Osamotniony szczyt Diablaka wznosi się wysoko ponad okolicę, co powoduje, że warunki pogodowe bywają tam bardzo zmienne. Za to jak trafi się na słoneczną aurę to widoki są naprawdę powalające.

Wycieczki po zajezdniach autobusowych
31 maja 2022

Wycieczki po zajezdniach autobusowych

Redakcja
977 wyświetleń
Miejskie Zakłady Autobusowe przygotowały wycieczki po wszystkich zajezdniach. Oferta jest przygotowana dla osób zainteresowanych pracą za kierownicą autobusu Cztery wycieczki odbędą się 7 czerwca (zajezdnia „Woronicza”), 14 czerwca („Kleszczowa”), 21 czerwca („Ostrobramska”) oraz 28 czerwca („Stalowa”). Podczas dwugodzinnego spotkania będzie można zwiedzić zajezdnię, zapoznać się z pracą kierowcy, porozmawiać z nim i rozwiać ewentualne wątpliwości.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda