Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Wawerska SP nr 404 z imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kontrowersyjna decyzja czy uhonorowanie pomocy ponad podziałami? Szkoła Podstawowa nr 404 przy ulicy Cyklamenów to druga placówka w Polsce, która otrzymała imię WOŚP.

Maurycy Jędrzejewski
441 wyświetleń
Warto poczytać
4 marca 2024
Wawerska SP nr 404 z imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
fot. Facebook SP nr 404

Zaledwie trochę ponad miesiąc temu po raz 32. "zagrała" Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Założeń i formy jej działania nie trzeba chyba nikomu przedstawiać - co roku cały kraj zapełnia się wolontariuszami i charakterystycznymi serduszkami Fundacji. 

Przed tegoroczną edycją ośrodek United Surveys przeprowadził dla Wirtualnej Polski sondaż, z którego wynika, że 73% pytanych "dobrze oceniło" Jurka Owsiaka (a nie, co istotne, samą inicjatywę), a niecałe 20% "ocenia go źle". Pozostali respondenci nie mieli wyrobionego zdania. Mimo - zdawać by się mogło dużego - poparcia, debata nad WOŚP wciąż jest głośna i duża i zazwyczaj dotyczy postaci Owsiaka i innych jego projektów. 

Decyzja o nadaniu imienia WOŚP szkole nie jest nowa - projekt szukania patrona rozpoczął się już w 2022 roku z inicjatywy Dyrektorki Moniki Prochot. Ze zgłoszonych kandydatów wyłoniono 5 najpopularniejszych, z których wybrano jednego 19 kwietnia zeszłego roku. Tym jednym okazała się być właśnie Orkiestra. SP nr 404 jest jednak drugą placówką w kraju z takim patronem - pierwszą była Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 w Zabrzu. 

Uroczystość nadania szkole imienia odbędzie się 14 czerwca. Wśród gości specjalnych ma się pojawić, rzecz jasna, Jurek Owsiak. 

Czekamy na Wasze opinie w tym temacie w komentarzach.

Data utworzenia: 4 marca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Darmowe spływy kajakowe na Plaży Romantycznej
Sport
8 maja 2024

Darmowe spływy kajakowe na Plaży Romantycznej

Redakcja
424 wyświetleń

Kolejny rok z rzędu popłyniemy bezpłatnie kajakami. To projekt Budżetu Obywatelskiego, współorganizowany przez OSiR Wawer.

Integracyjny plac zabaw dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 102
Edukacja
25 kwietnia 2024

Integracyjny plac zabaw dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 102

Mikołaj Próchniak
163 wyświetleń
Świetne robota wolontariuszy WOŚP w Wawrze!
Warto poczytać
4 lutego 2024

Świetne robota wolontariuszy WOŚP w Wawrze!

Mikołaj Żechowski
265 wyświetleń

Trzydziesty drugi finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami! W ramach zbiórek i dzięki wolontariuszom, w Wawrze zebrano do tej pory ponad 430 000 złotych (!), do których 9 lutego doliczone zostaną kwoty z charytatywnych licytacji.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda