Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Warszawska Rada Pożytku Publicznego

Od 11 maja do 10 czerwca potrwa głosowanie na przedstawicieli organizacji pozarządowych na V kadencję do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (WRDPP). Głos możne oddać każda NGO, działająca na terenie Warszawy.
Redakcja
651 wyświetleń
Kultura
12 maja 2020
Warszawska Rada Pożytku Publicznego
Od 11 maja do 10 czerwca potrwa głosowanie na przedstawicieli organizacji pozarządowych na V kadencję do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (WRDPP). Głos możne oddać każda NGO, działająca na terenie Warszawy.

– Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego to bardzo dobre pole do dyskusji i współpracy miasta z sektorem pozarządowym oraz miejsce konsultowania ważnych spraw dla mieszkańców – mówi Aldona Machnowska–Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej m.st. Warszawy, przedstawicielka Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Rada jest organem o charakterze opiniodawczym i doradczym, który wspiera współpracę miasta z organizacjami pozarządowymi. W jej skład wchodzą przedstawiciele Prezydenta m.st. Warszawy, Rady m.st. Warszawy oraz wybrani w głosowaniu reprezentanci strony społecznej. V kadencja Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego potrwa trzy lata i zakończy się w lipcu 2023 r.

Zadania Rady
Główne zadania Rady są określone w art. 41i ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie i należą do nich m.in.:
- opiniowanie dokumentów o charakterze strategicznym ze względu na współpracę Warszawy z organizacjami pozarządowymi;
- wyrażanie opinii w sprawach, związanych z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych;
- udzielanie pomocy i opinii w sytuacjach spornych pomiędzy miastem a środowiskiem pozarządowym;
- opiniowanie spraw związanych z zadaniami publicznymi, w tym zlecanie tych zadań do realizacji organizacjom pozarządowym.

Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego opiniuje wnioski, dotyczące przesunięć środków w budżecie miasta, wydatkowanych w ramach współpracy stolicy z organizacjami pozarządowymi.

Sposób wyboru
W skład Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wchodzi 24 członków, z których połowę stanowią przedstawiciele organizacji pozarządowych wybrani w głosowaniu, dziewięciu przedstawicieli wskazanych przez prezydenta m.st. Warszawy oraz trzech przedstawicieli wskazanych przez Radę m.st. Warszawy.

Zgłoszenia kandydatów strony społecznej dokonały Branżowe Komisje Dialogu Społecznego. Pełna lista wskazanych kandydatów jest dostępna na stronie: http://ngo.um.warszawa.pl/wybory_wrdpp_V.

Data utworzenia: 12 maja 2020

zobacz również

Czytaj więcej

Świdermajery otwarte dla zwiedzających! Domy Otwarte już 8 czerwca
Kultura
2 czerwca 2024

Świdermajery otwarte dla zwiedzających! Domy Otwarte już 8 czerwca

Mikołaj Próchniak
3763 wyświetleń

Już 8 czerwca aż dziewięć świdermajerów otworzy swoje drzwi dla gości. Podczas wydarzenia “Domy Otwarte” w Otwocku, właściciele będą opowiadać o historii swoich “świdrów” i oprowadzać zainteresowanych po posesjach. Tej przyjemności doświadczymy zupełnie za darmo - Stowarzyszenie Właścicieli, Mieszkańców i Miłośników Domów Drewnianych na Linii Otwockiej “Świdermajerowie” udostępni swoje domy pro bono. 

Stanisław Moniuszko w WCK Falenica
Kultura
21 maja 2024

Stanisław Moniuszko w WCK Falenica

Kamil Oroń
690 wyświetleń

W dniu 16 maja 2024 r., w Wawerskim Centrum Kultury – Filii Falenica, odbył się koncert poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi – Stanisławowi Moniuszce. W programie przewidziano arie i pieśni Moniuszki. Nie zabrakło takich arcydzieł jak „Znasz li ten kraj”, „Aria Stefana”, „Aria Skołuby” z opery „Straszny Dwór”. Wykonawcami tych arcydzieł byli studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina – Stanisława Moniuszki.  

Noc Muzeów na Wawrze. Wydarzenia w Murowance i Bibliotece Publicznej
Kultura
9 maja 2024

Noc Muzeów na Wawrze. Wydarzenia w Murowance i Bibliotece Publicznej

Mikołaj Próchniak
753 wyświetleń

Już 18 maja odbędzie się jubileuszowa 20. edycja Nocy Muzeów. W tym roku 312 warszawskich instytucji otworzy się dla zainteresowanych za darmo, organizując 336 wydarzeń. Jak zawsze, największe zainteresowanie przewidywane jest dla największych placówek. Muzeum Narodowe, Zachęta czy Polin bez wątpliwości przyjmą tysiące gości. Sposób na uniknięcie tłumów jest prosty - wystarczy odwiedzić mniej konwencjonalne atrakcje. Na szczęście, dzielnica Wawer zapewni nam taką możliwość, udostępniając dwie placówki: Murowankę oraz publiczną bibliotekę. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda