Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Warszawska Rada Pożytku Publicznego

Od 11 maja do 10 czerwca potrwa głosowanie na przedstawicieli organizacji pozarządowych na V kadencję do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (WRDPP). Głos możne oddać każda NGO, działająca na terenie Warszawy.
Redakcja
722 wyświetleń
Kultura
12 maja 2020
Warszawska Rada Pożytku Publicznego
Od 11 maja do 10 czerwca potrwa głosowanie na przedstawicieli organizacji pozarządowych na V kadencję do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (WRDPP). Głos możne oddać każda NGO, działająca na terenie Warszawy.

– Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego to bardzo dobre pole do dyskusji i współpracy miasta z sektorem pozarządowym oraz miejsce konsultowania ważnych spraw dla mieszkańców – mówi Aldona Machnowska–Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej m.st. Warszawy, przedstawicielka Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Rada jest organem o charakterze opiniodawczym i doradczym, który wspiera współpracę miasta z organizacjami pozarządowymi. W jej skład wchodzą przedstawiciele Prezydenta m.st. Warszawy, Rady m.st. Warszawy oraz wybrani w głosowaniu reprezentanci strony społecznej. V kadencja Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego potrwa trzy lata i zakończy się w lipcu 2023 r.

Zadania Rady
Główne zadania Rady są określone w art. 41i ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie i należą do nich m.in.:
- opiniowanie dokumentów o charakterze strategicznym ze względu na współpracę Warszawy z organizacjami pozarządowymi;
- wyrażanie opinii w sprawach, związanych z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych;
- udzielanie pomocy i opinii w sytuacjach spornych pomiędzy miastem a środowiskiem pozarządowym;
- opiniowanie spraw związanych z zadaniami publicznymi, w tym zlecanie tych zadań do realizacji organizacjom pozarządowym.

Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego opiniuje wnioski, dotyczące przesunięć środków w budżecie miasta, wydatkowanych w ramach współpracy stolicy z organizacjami pozarządowymi.

Sposób wyboru
W skład Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wchodzi 24 członków, z których połowę stanowią przedstawiciele organizacji pozarządowych wybrani w głosowaniu, dziewięciu przedstawicieli wskazanych przez prezydenta m.st. Warszawy oraz trzech przedstawicieli wskazanych przez Radę m.st. Warszawy.

Zgłoszenia kandydatów strony społecznej dokonały Branżowe Komisje Dialogu Społecznego. Pełna lista wskazanych kandydatów jest dostępna na stronie: http://ngo.um.warszawa.pl/wybory_wrdpp_V.

Data utworzenia: 12 maja 2020

zobacz również

Czytaj więcej

Finał projektu „WesołART”
Kultura
27 listopada 2024

Finał projektu „WesołART”

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła
1316 wyświetleń

WesołART to projekt dla młodzieży w wieku 13-19 lat o charakterze edukacyjnym, kreatywnym i artystycznym, który miał na celu inspirowanie, edukowanie oraz promowanie świadomego podejścia do mody poprzez przeróbkę i odnowę istniejących ubrań. Od września do października 2024 r. uczestnicy pod okiem instruktorów przekształcali wybrane przez siebie elementy garderoby w unikalne, samodzielnie zaprojektowane dzieła, udowadniając, że upcykling nie opiera się na specyficznym sprzęcie, dużych pieniądzach i technologii. Wystarczy niewielkie zaplecze techniczne, pomysł i kreatywność. 

Kulturalny Rembertów w październiku
Kultura
4 października 2024

Kulturalny Rembertów w październiku

Mikołaj Próchniak
3200 wyświetleń

Lato jest już oficjalnie za nami, a wraz z tym również wszystkie rozrywki na ciepłym powietrzu poza domem. Pogoda zdaje się mówić nam, żebyśmy w końcu ochłonęli i zabrali się za sprawy bardziej poważne niż letnie zabawy. Na szczęście, rembertowskie instytucje kulturowe wraz urzędem dzielnicy wyciągają pomocną dłoń dla wszystkich, którzy szukają produktywnego sposobu na spędzenie nadchodzących dni. Kulturalny Rembertów organizuje imponującą gamę wydarzeń rozsianych po całej dzielnicy, zapewniając że każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie.

Antysmogowy mural odsłonięty na Wawrze. Na nim Franciszek Pieczka
Kultura
26 września 2024

Antysmogowy mural odsłonięty na Wawrze. Na nim Franciszek Pieczka

Mikołaj Próchniak
3964 wyświetleń

Mieszkańcy Wawra mogą już cieszyć się kolejnym reprezentacyjnym muralem. Dzieło przedstawiające wybitnego aktora i mieszkańca Wawra - Franciszka Pieczkę - odsłonięte zostało 23 września, w drugą rocznicę jego śmierci. Mural, powstały na skutek projektu Budżetu Obywatelskiego, znajduje się na Szkole Podstawowej nr 124, a jego autorką jest Sabina Twardowska. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2025 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda