Podczas uroczystej gali, która odbyła się 28 października, nagrodzono 27 projektów zrealizowanych w stołecznych placówkach oświatowych, instytucjach kultury przez organizacje pozarządowe oraz osoby związane z kulturą i edukacją.
Bardzo się cieszymy, że laureatką pierwszej nagrody w kategorii Instytucje Animacji Kultury została p. Marzenna Kosowska z Domu Kultury "Rembertów". Nagrodę otrzymała za projekt "Ekologiczne i kulinarne spotkania online w Domu Kultury „Rembertów”. Wielkie gratulacje!
Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej ma na celu docenienie najciekawszych inicjatyw łączących edukację i kulturę, jakie przeprowadzono w ostatnim roku w Warszawie oraz wyróżnienie ich autorów i realizatorów. Nagrody wręczane są w siedmiu kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, instytucje animacji kultury, instytucje artystyczne i muzea, organizacje pozarządowe oraz inne (artyści, przedsiębiorcy, uczelnie wyższe).
W tym roku zgłoszono ponad sto projektów. Kapituła Nagrody najwyżej oceniła 27 z nich. Zwracają one uwagę na tematy budowania więzi sąsiedzkich i grupowych, współdzielenia się pasjami, wzmacniania twórczości amatorskiej, wsparcia psychologicznego poprzez sztukę.
Źródło: https://rembertow.um.warszawa.pl/-/warszawska-nagroda-edukacji-kulturalnej-przyznana
Data utworzenia: 1 listopada 2021
Już 8 czerwca aż dziewięć świdermajerów otworzy swoje drzwi dla gości. Podczas wydarzenia “Domy Otwarte” w Otwocku, właściciele będą opowiadać o historii swoich “świdrów” i oprowadzać zainteresowanych po posesjach. Tej przyjemności doświadczymy zupełnie za darmo - Stowarzyszenie Właścicieli, Mieszkańców i Miłośników Domów Drewnianych na Linii Otwockiej “Świdermajerowie” udostępni swoje domy pro bono.
W dniu 16 maja 2024 r., w Wawerskim Centrum Kultury – Filii Falenica, odbył się koncert poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi – Stanisławowi Moniuszce. W programie przewidziano arie i pieśni Moniuszki. Nie zabrakło takich arcydzieł jak „Znasz li ten kraj”, „Aria Stefana”, „Aria Skołuby” z opery „Straszny Dwór”. Wykonawcami tych arcydzieł byli studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina – Stanisława Moniuszki.
Już 18 maja odbędzie się jubileuszowa 20. edycja Nocy Muzeów. W tym roku 312 warszawskich instytucji otworzy się dla zainteresowanych za darmo, organizując 336 wydarzeń. Jak zawsze, największe zainteresowanie przewidywane jest dla największych placówek. Muzeum Narodowe, Zachęta czy Polin bez wątpliwości przyjmą tysiące gości. Sposób na uniknięcie tłumów jest prosty - wystarczy odwiedzić mniej konwencjonalne atrakcje. Na szczęście, dzielnica Wawer zapewni nam taką możliwość, udostępniając dwie placówki: Murowankę oraz publiczną bibliotekę.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?