Podczas uroczystej gali, która odbyła się 28 października, nagrodzono 27 projektów zrealizowanych w stołecznych placówkach oświatowych, instytucjach kultury przez organizacje pozarządowe oraz osoby związane z kulturą i edukacją.
Bardzo się cieszymy, że laureatką pierwszej nagrody w kategorii Instytucje Animacji Kultury została p. Marzenna Kosowska z Domu Kultury "Rembertów". Nagrodę otrzymała za projekt "Ekologiczne i kulinarne spotkania online w Domu Kultury „Rembertów”. Wielkie gratulacje!
Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej ma na celu docenienie najciekawszych inicjatyw łączących edukację i kulturę, jakie przeprowadzono w ostatnim roku w Warszawie oraz wyróżnienie ich autorów i realizatorów. Nagrody wręczane są w siedmiu kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, instytucje animacji kultury, instytucje artystyczne i muzea, organizacje pozarządowe oraz inne (artyści, przedsiębiorcy, uczelnie wyższe).
W tym roku zgłoszono ponad sto projektów. Kapituła Nagrody najwyżej oceniła 27 z nich. Zwracają one uwagę na tematy budowania więzi sąsiedzkich i grupowych, współdzielenia się pasjami, wzmacniania twórczości amatorskiej, wsparcia psychologicznego poprzez sztukę.
Źródło: https://rembertow.um.warszawa.pl/-/warszawska-nagroda-edukacji-kulturalnej-przyznana
Data utworzenia: 1 listopada 2021
Na Wawerskim Centrum Kultury w Zastowie można podziwiać już nowy mural, powstały na skutek wakacyjnego projektu “Im dalej w las…”. Seria warsztatów dla dzieci prowadzonych w lipcu i sierpniu przez ukraińską artystkę Yaroslavę Holysh zakończyła się odsłonięciem wspólnego dzieła na początku roku szkolnego - 2 września.
Z okazji wakacji wiele warszawskich instytucji kulturalnych organizuje pokazy filmów na świeżym powietrzu. Wszyscy pewnie słyszeli o kinie plenerowym w Kinotece Pałacu Kultury, ale po co jechać aż do centrum, kiedy sąsiedzkie inicjatywy odbywają się praktycznie za naszymi podwórkami? Oto oferta kin plenerowych na prawym brzegu, podzielona na dzielnice.
Stacja Muzeum, czyli dawne Muzeum Kolejnictwa, które od lat 90. ubiegłego wieku mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Warszawa Główna, dzięki decyzji z 2015 r. o zmianie właściciela z PKP S.A na Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, stało się miejscem, które naprawdę żyje, a nie jest tylko stereotypowym muzeum.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?