Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Warszawianką Roku 2020 jest każda z nas

Rok 2020 wystawił kobiety na największą próbę - wiele warszawianek stanęło na pierwszej linii walki z pandemią. Wszystkie mieszkanki stolicy, które zmierzyły się z wyzwaniami w czasach izolacji, są bohaterkami. Miasto zaprasza do docenienia ważnych dla nas kobiet i opowiedzenia ich wyjątkowych historii pod wspólnym hasztagiem #warszawiankaroku2020.
Redakcja
777 wyświetleń
Kultura
29 maja 2020
Warszawianką Roku 2020 jest każda z nas
Rok 2020 wystawił kobiety na największą próbę - wiele warszawianek stanęło na pierwszej linii walki z pandemią. Wszystkie mieszkanki stolicy, które zmierzyły się z wyzwaniami w czasach izolacji, są bohaterkami. Miasto zaprasza do docenienia ważnych dla nas kobiet i opowiedzenia ich wyjątkowych historii pod wspólnym hasztagiem #warszawiankaroku2020.
 
– Dwie ubiegłe edycje plebiscytu Warszawianka Roku zachęciły tysiące mieszkańców do poznania historii niezwykłych kobiet, które każdego dnia poprzez swoje działania wpływają na rozwój i dobre imię stolicy oraz nie pozostają obojętne na los innych. Stan epidemiczny wymusił na nas wiele zmian, ale także postawił przed nami wiele wyzwań, z którymi jako społeczeństwo musieliśmy - musimy - sobie poradzić – mówi Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy. – Wiele kobiet znalazło w sobie nieprzeciętne pokłady energii i dzięki temu nie poddają się na froncie walki z
Covid-19. Chcemy im podziękować i dać możliwość opowiedzenia o nich – dodaje.
W poprzednich edycjach plebiscytu to mieszkańcy, oddając głosy w publicznym głosowaniu, wybrali laureatki. Tytuły w 2018 roku otrzymały: Anna Ojer - Warszawianka Roku 2018,  Krystyna Janda - Warszawianka Przemian. W 2019 roku natomiast: Nicole Sochacki-Wójcicka - Warszawianka Roku 2019 oraz Irena Sendlerowa - Warszawianka Stulecia.

– W tym roku Warszawianka Roku jest w każdej z nas. Z pewnością warto o tym mówić. O poświęceniu, profesjonalizmie, współpracy, a także o pozornie zwykłych historiach kobiet, dzięki którym możemy przetrwać ten czas – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.
Mieszkańcy mogą opowiedzieć historię swoich matek, córek, przyjaciółek lub zupełnie obcych kobiet, które wyróżniły się swoją postawą w ostatnich tygodniach. Relacje zbierane są pod wspólnym hasztagiem #warszawiankaroku2020 na Youtube, Facebooku i Instagramie, a także drogą mailową (Otworzy się w nowym okniewarszawiankaroku@um.warszawa.ploraz korespondencyjnie - pod adresem Biura Marketingu Miasta, ul. Senatorska 36, 00-095 Warszawa.

– Będziemy czytać i słuchać o bohaterkach, które swoimi działaniami inspirowały innych w tym trudnym czasie. Pielęgniarki, opiekunki, nauczycielki, sprzedawczynie, farmaceutki, kucharki i wiele innych kobiet - doceniamy każdą z nich. Dlatego wyjątkowo nie organizujemy plebiscytu. Inicjujemy kampanię społeczną – mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej.
Kampania Warszawianki Roku ze względu na ograniczenia budżetowe m.st. Warszawy będzie widoczna głównie w mediach społecznościowych oraz na miejskich nośnikach. Zgłoszenia mogą być publikowane w dowolnej formie, np. teksty, zdjęcia, filmy. Wybrane relacje o kobietach, które w czasach pandemii motywują innych i dają przykład, są wsparciem dla potrzebujących, będą opublikowane na stronach internetowych stolicy i w miejskich serwisach społecznościowych. Materiały, dotyczące kampanii – plakaty, zdjęcia oraz szczegóły poprzednich edycji, są dostępne na stronie Otworzy się w nowym oknieum.warszawa.pl/warszawiankaroku.
 
Patronat honorowy nad plebiscytem Warszawianka Roku objął Rzecznik Praw Obywatelskich. Ambasadorkami, wspierającymi tegoroczną akcję, są członkinie Kapituły poprzednich edycji: Ewa Malinowska-Grupińska, Beata Michalec, Agata Passent, Anna Maruszeczko oraz Dorota Warakomska.

Źródło: wawer.warszawa.pl 

Data utworzenia: 29 maja 2020

zobacz również

Czytaj więcej

Kwiecień dla zabytków prawego brzegu
Kultura
28 kwietnia 2024

Kwiecień dla zabytków prawego brzegu

Mikołaj Próchniak
779 wyświetleń

Mazowiecki Konserwator Zabytków w kwietniu podjął się ewidencji dwóch obiektów historycznych na prawym brzegu Wisły. Rampa kolejowa w Falenicy została wpisana do rejestru, a cmentarz ewangelicko-augsburski przy ul. Kamykowej uległ procedurze wpisu do listy zabytków nieruchomych. Co reprezentują te obiekty?

Pierwsze wiosenne dni w Domu Kultury „Rembertów”
Kultura
20 marca 2024

Pierwsze wiosenne dni w Domu Kultury „Rembertów”

Maja Parysek
663 wyświetleń

Po hucznych karnawałowych zabawach w stylu Bollywood i Hollywood marzec rozpoczęliśmy koncertem z okazji Święta Kobiet. Wystąpiła dwójka utalentowanych artystów – wokalistka Antonina Kiepuszewska oraz pianista Piotr Rokitnicki. W repertuarze znalazły się wspaniałe arie operowe i przeboje operetkowe oraz znane standardy musicalowe.

Leopold Sas i Namalowane wyobraźnią
Kultura
2 marca 2024

Leopold Sas i Namalowane wyobraźnią

Ewa Szlage
1073 wyświetleń

Organizowanie i prowadzenie wernisażu wystawy „Namalowane wyobraźnią”, poświęconej malarstwu mojego wujka Leopolda Sas, było dla mnie ogromnym przeżyciem… Prezentowane obrazy to feeria barw, odcieni ukazujących piękno przyrody „oczami wyobraźni” twórcy. Wyobraźni ludzkiej, wzmocnionej emocjami, wrażeniami, myślami, których sztuczna inteligencja nie posiada.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda