Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Warszawa na fali popularności

W zeszłym roku Warszawa uzyskała tytuł najlepszego kierunku turystycznego w Europie. Wygrana w konkursie European Best Destination 2023 skutkowała wzrostem w liczbie turystów odwiedzających stolicę. Wygląda na to, że Warszawa w całym swoim uroku, ma wiele do zaoferowania.

Tomasz Crozier
310 wyświetleń
Warto poczytać
5 marca 2024
Warszawa na fali popularności
Centrum Warszawy

Po niełatwym okresie spowodowanym pandemią oraz agresją Rosji na Ukrainę, nasza stolica wraca do gry o turystów. Ostatnie lata to czas nieustannych zmian na lepsze. Każdego dnia Warszawa zmienia się, aby stawać się przyjaznym miejscem dla mieszkańców oraz odwiedzających. Bezpieczeństwo, rozwój infrastruktury, kwitnąca zieleń na ulicach Warszawy oraz szybka i tania komunikacja miejska, to tylko niektóre aspekty stolicy przyciągające turystów.

Tytuł European Best Destination 2023 też robi swoje! Zwycięstwo Warszawy było szeroko komentowane w światowych mediach. O stolicy mieliśmy okazję czytać w tytułach: Forbes USA, Condé Nast Travelers, National Geographic, Corriere Viaggi, Geo czy Yahoo. Łącznie do grudnia 2023 roku ukazało się 3 656 publikacji w prasie, radiu, telewizji i w mediach społecznościowych. Do końca grudnia 2023 roku liczba publikacji w prasie, radiu, telewizji oraz mediach społecznościowych osiągnęła imponujący wynik - 3 656.

„Potężne zasięgi w mediach zagranicznych potwierdzają, że w promocji miasta warto czasem sięgać po niesztampowe rozwiązania. Standardowymi narzędziami i przy ograniczonym budżecie z pewnością nie udałoby nam się dotrzeć do tak szerokiego grona odbiorców”.– mówi Paweł Moras, Dyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

Co na to warszawiacy?

Na rozwój turystyki patrzą z optymizmem. Badania z 2023 roku, wskazują, że aż 9 na 10 mieszkańców uznaje ruch turystyczny za istotny czynnik rozwoju miast. Z kolei 85% respondentów potwierdziło, że dynamiczny rozwój turystyki w Warszawie korzystnie wpływa na ich życie. Co ważne, w ciągu ostatniego roku, co dziesiąty ankietowany, poprzez swoją aktywność biznesową lub społeczną, uczestniczył w kreowaniu atrakcyjnej oferty dla odwiedzających stolicę.

Data utworzenia: 5 marca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki
Samorząd
9 kwietnia 2024

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki

Redakcja
375 wyświetleń

Wybory i po wyborach. Frekwencja nie dorównała tej z października (choć Wesoła znalazła się na podium wśród wszystkich dzielnic Warszawy pod względem frekwencji), a kampania, jak zawsze, przyniosła wiele emocji, nerwów i stresu. Niemniej jest już po wszystkim, toteż przedstawiamy nowych Radnych i Radne Wesołej, Wawra i Rembertowa.

„Warszawa chroni” – w trosce o bezpieczeństwo
Samorząd
14 marca 2024

„Warszawa chroni” – w trosce o bezpieczeństwo

Tomasz Crozier
203 wyświetleń

Prezydent Trzaskowski zapowiedział program „Warszawa chroni” - inicjatywa ma na celu inwestycję w ochronę ludności cywilnej w sytuacjach kryzysowych oraz adaptację stolicy do zagrożeń.

Czas wyborów
Warto poczytać
13 marca 2024

Czas wyborów

Marcin Jędrzejewski
364 wyświetleń

7 kwietnia 2024 roku odbędą się w Polsce wybory samorządowe. W Warszawie, wybierać będziemy radnych rad dzielnic, radnych Rady Miasta, radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta m.st. Warszawy. O czym warto pamiętać?

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda