Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Uratowana zabytkowa piekarnia na Wiatracznej

Zabytkowy budynek po piekarni Rajchtera uratowany!

Redakcja
448 wyświetleń
Historia
13 października 2023
Uratowana zabytkowa piekarnia na Wiatracznej

Zabytkowy budynek po piekarni Rajchtera uratowany!

Ci którzy odwiedzają rondo Wiatraczna na pewno kojarzą stojący na rogu Grochowskiej i Wiatracznej zabytkowy brązowy budynek, do dzisiaj pobliźniały po II wojnie światowej. Przez wiele lat był on w środku konfliktu pomiędzy konserwatorem zabytków, ministerstwami oraz spadkobiercami piekarni, którzy ostatecznie byli w stanie podpisać przedwstępna umowę sprzedaży budynku deweloperom.

Jednak na całe szczęście, Zarząd Dzielnicy Praga Południe (z pomocą finansową władz stolicy) skorzystał z przysługującego jej prawa pierwokupu i wyratował piekarnie ze szponów deweloperki. Zostanie ona poddana modernizacji.

"Dzięki wsparciu władz stolicy, które przychyliły się do prośby Zarządu Dzielnicy, znaleźliśmy środki na ten cel. Piekarnia Rajcherta została uratowana! Po planowanej modernizacji będzie jednym z najpiękniejszych i najważniejszych zabytków, świadczącym o przemysłowej przeszłości naszej dzielnicy. W naszym zamyśle jest aby, po gruntownym remoncie i modernizacji, służyła mieszkańcom, spełniając rolę społeczno-kulturalną." - Tomasz Kucharski, burmistrz Dzielnicy Praga-Południe

Data utworzenia: 13 października 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Ulica Witolińska zostanie wyremontowana
11 kwietnia 2024

Ulica Witolińska zostanie wyremontowana

Antoni Osiak
55 wyświetleń

Ulica Witolińska na Pradze Południe doczekała się renowacji. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz chodników, a krawężniki i parkingi zostaną wyremontowane.

Leopold Sas i Namalowane wyobraźnią
Kultura
2 marca 2024

Leopold Sas i Namalowane wyobraźnią

Ewa Szlage
322 wyświetleń

Organizowanie i prowadzenie wernisażu wystawy „Namalowane wyobraźnią”, poświęconej malarstwu mojego wujka Leopolda Sas, było dla mnie ogromnym przeżyciem… Prezentowane obrazy to feeria barw, odcieni ukazujących piękno przyrody „oczami wyobraźni” twórcy. Wyobraźni ludzkiej, wzmocnionej emocjami, wrażeniami, myślami, których sztuczna inteligencja nie posiada.

Powstanie długo wyczekiwana zebra na Ostrobramskiej
Samorząd
27 października 2023

Powstanie długo wyczekiwana zebra na Ostrobramskiej

Redakcja
482 wyświetleń

Zatwierdzony został projekt długo wyczekiwanego przejścia dla pieszych na ulicy Ostrobramskiej, pomiędzy ulicami Grenadierów a Poligonową. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda