Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Uratowana zabytkowa piekarnia na Wiatracznej

Zabytkowy budynek po piekarni Rajchtera uratowany!

Redakcja
232 wyświetleń
Historia
13 października 2023
Uratowana zabytkowa piekarnia na Wiatracznej

Zabytkowy budynek po piekarni Rajchtera uratowany!

Ci którzy odwiedzają rondo Wiatraczna na pewno kojarzą stojący na rogu Grochowskiej i Wiatracznej zabytkowy brązowy budynek, do dzisiaj pobliźniały po II wojnie światowej. Przez wiele lat był on w środku konfliktu pomiędzy konserwatorem zabytków, ministerstwami oraz spadkobiercami piekarni, którzy ostatecznie byli w stanie podpisać przedwstępna umowę sprzedaży budynku deweloperom.

Jednak na całe szczęście, Zarząd Dzielnicy Praga Południe (z pomocą finansową władz stolicy) skorzystał z przysługującego jej prawa pierwokupu i wyratował piekarnie ze szponów deweloperki. Zostanie ona poddana modernizacji.

"Dzięki wsparciu władz stolicy, które przychyliły się do prośby Zarządu Dzielnicy, znaleźliśmy środki na ten cel. Piekarnia Rajcherta została uratowana! Po planowanej modernizacji będzie jednym z najpiękniejszych i najważniejszych zabytków, świadczącym o przemysłowej przeszłości naszej dzielnicy. W naszym zamyśle jest aby, po gruntownym remoncie i modernizacji, służyła mieszkańcom, spełniając rolę społeczno-kulturalną." - Tomasz Kucharski, burmistrz Dzielnicy Praga-Południe

Data utworzenia: 13 października 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Powstanie długo wyczekiwana zebra na Ostrobramskiej
Samorząd
27 października 2023

Powstanie długo wyczekiwana zebra na Ostrobramskiej

Redakcja
218 wyświetleń

Zatwierdzony został projekt długo wyczekiwanego przejścia dla pieszych na ulicy Ostrobramskiej, pomiędzy ulicami Grenadierów a Poligonową. 

Będzie nowa kolej z Warszawy Wschodniej do Wawra
Warto poczytać
24 października 2023

Będzie nowa kolej z Warszawy Wschodniej do Wawra

Redakcja
346 wyświetleń

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla linii kolejowej nr 7, którą większość z nas zna jako trasę linii S1 (bądź S10) i Kolei Mazowieckich, np R7. Były remonty, wyłączenia z ruchu i inne utrudnienia. Wszystko ma się jednak zmienić - PKP ogłosiło modernizację odcinka z Wschodniej do stacji Warszawa Wawer, a w planie jest też przebudowa odcinka do Otwocka. 

Odsłonięty został mural Agnieszki Osieckiej na Saskiej Kępie
Kultura
10 października 2023

Odsłonięty został mural Agnieszki Osieckiej na Saskiej Kępie

Redakcja
305 wyświetleń

Agnieszka Osiecka - warszawska poetka, pisarka, autorka tekstów piosenek i scenariuszy teatralnych została uhonorowana muralem na Saskiej Kępie.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2023 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda