Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Szczepienie lisów na Mazowszu

Mazowieckie lisy wolnożyjące będą szczepione od 4 do 15 listopada. Oznacza to jednak sporo ważnych informacji dla ludzi. 

Redakcja
206 wyświetleń
Warto poczytać
2 listopada 2023
Szczepienie lisów na Mazowszu

Po pierwsze, szczepionka będzie zrzucana z samolotów oraz wykładana ręcznie w ilości 30 dawek na 1 km2 na całym obszarze objętym szczepieniami. Zrzuty obejmują kompleksy leśne, pola i łąki z pominięciem akwenów wodnych i terenów zabudowanych. Dawkę szczepionki stanowi pakiet w postaci krążka, koloru zielono-brązowego o intensywnym zapachu rybnym. Należy uważać, aby żadne z naszych zwierząt nie zjadło przypadkiem specyfiku podczas leśnego spaceru. 

Dotknięcie szczepionki przez człowieka spowoduje, że nie zostanie ona podjęta przez lisa. Trzeba więc powstrzymać chęć dotknięcia krążka dla dobra lisków. Tak czy inaczej, szczepionka wykazuje działanie uodparniające tylko u lisów. Mimo wszystko każdy kontakt człowieka ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić do lekarza medycyny, a każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić do lekarza weterynarii.

Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Termin akcji może się zmienić - w tym przypadku będziemy informować o nowej dacie.

Data utworzenia: 2 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Trwa wycinka uszkodzonych drzew w warszawskich lasach
14 marca 2022

Trwa wycinka uszkodzonych drzew w warszawskich lasach

Redakcja
415 wyświetleń
Lasy Miejskie – Warszawa wciąż porządkują tereny leśne po wichurach, które przeszły nad stolicą trzy tygodnie temu. Do tej pory usunięto ponad 2 tysiące uszkodzonych i mogących stwarzać zagrożenie drzew.
Zdejmij odblask ze świątecznej choinki! Akcja Straży Miejskiej
Samorząd
28 listopada 2023

Zdejmij odblask ze świątecznej choinki! Akcja Straży Miejskiej

Redakcja
135 wyświetleń

Niebezpiecznie duża liczba Warszawiaków porusza się nocą po ulicach miasta bez żadnych elementów odblaskowych.
W ramach dziewiątej już edycji akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Świeć blaskiem z odblaskiem” Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie wraz ze stołeczną Strażą Miejską chcą tą sytuację zmienić i na początku grudnia w świątecznym stylu rozdadzą mieszkańcom ponad 20 000 odblasków.

Nowe wawerskie muzeum - Murowanka
Kultura
27 listopada 2023

Nowe wawerskie muzeum - Murowanka

Redakcja
306 wyświetleń

Choć położona tuż przy granicy z Gocławkiem, Murowanka zostaje przekształcona w nowe wawerskie muzeum. Otwarcie już 2 grudnia.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2023 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda