Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Szczepienie lisów na Mazowszu

Mazowieckie lisy wolnożyjące będą szczepione od 4 do 15 listopada. Oznacza to jednak sporo ważnych informacji dla ludzi. 

Redakcja
439 wyświetleń
Warto poczytać
2 listopada 2023
Szczepienie lisów na Mazowszu

Po pierwsze, szczepionka będzie zrzucana z samolotów oraz wykładana ręcznie w ilości 30 dawek na 1 km2 na całym obszarze objętym szczepieniami. Zrzuty obejmują kompleksy leśne, pola i łąki z pominięciem akwenów wodnych i terenów zabudowanych. Dawkę szczepionki stanowi pakiet w postaci krążka, koloru zielono-brązowego o intensywnym zapachu rybnym. Należy uważać, aby żadne z naszych zwierząt nie zjadło przypadkiem specyfiku podczas leśnego spaceru. 

Dotknięcie szczepionki przez człowieka spowoduje, że nie zostanie ona podjęta przez lisa. Trzeba więc powstrzymać chęć dotknięcia krążka dla dobra lisków. Tak czy inaczej, szczepionka wykazuje działanie uodparniające tylko u lisów. Mimo wszystko każdy kontakt człowieka ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić do lekarza medycyny, a każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić do lekarza weterynarii.

Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Termin akcji może się zmienić - w tym przypadku będziemy informować o nowej dacie.

Data utworzenia: 2 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Pomoc z miasta dla zwierząt z lasu
Warto poczytać
8 października 2023

Pomoc z miasta dla zwierząt z lasu

Urząd m.st. Warszawy
556 wyświetleń

W Lesie Sobieskiego, przy ul. Korkowej 170A, od 15 lat działa Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt. Mało kto wie o jego istnieniu, a szkoda, bo przez lata pomógł około 12 tysiącom dzikich zwierząt – chorym, rannym i osieroconym. Ośrodek prowadzą Lasy Miejskie Warszawa.

Trwa wycinka uszkodzonych drzew w warszawskich lasach
14 marca 2022

Trwa wycinka uszkodzonych drzew w warszawskich lasach

Redakcja
630 wyświetleń
Lasy Miejskie – Warszawa wciąż porządkują tereny leśne po wichurach, które przeszły nad stolicą trzy tygodnie temu. Do tej pory usunięto ponad 2 tysiące uszkodzonych i mogących stwarzać zagrożenie drzew.
Noc Muzeów na Wawrze. Wydarzenia w Murowance i Bibliotece Publicznej
Kultura
9 maja 2024

Noc Muzeów na Wawrze. Wydarzenia w Murowance i Bibliotece Publicznej

Mikołaj Próchniak
254 wyświetleń

Już 18 maja odbędzie się jubileuszowa 20. edycja Nocy Muzeów. W tym roku 312 warszawskich instytucji otworzy się dla zainteresowanych za darmo, organizując 336 wydarzeń. Jak zawsze, największe zainteresowanie przewidywane jest dla największych placówek. Muzeum Narodowe, Zachęta czy Polin bez wątpliwości przyjmą tysiące gości. Sposób na uniknięcie tłumów jest prosty - wystarczy odwiedzić mniej konwencjonalne atrakcje. Na szczęście, dzielnica Wawer zapewni nam taką możliwość, udostępniając dwie placówki: Murowankę oraz publiczną bibliotekę. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda