Świąteczna zbiórka dla Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego ZOO w Warszawie – jak co roku – zaprasza do udziału w zorganizowaniu Świąt w Ogrodzie Zoologicznym.
Świąteczna zbiórka dla Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego ZOO w Warszawie – jak co roku – zaprasza do udziału w zorganizowaniu Świąt w Ogrodzie Zoologicznym.
Każda zainteresowana osoba może się zaangażować dekorując choinkę czy przynosząc prezenty dla zwierząt. Ze względu na pandemię akcja zorganizowana jest w nowej formule.
Eko-choinka
W ubiegłych latach ZOO organizowało spotkania ze zwiedzającymi i wspólne tworzenie ozdób choinkowych. W tym roku unikamy zgromadzeń, więc ZOO ustawiło drewnianą choinkę w Ptaszarni i zaprasza, by ozdoby wykonać w domu, przynieść i samodzielnie zawiesić. ZOO zachęca, by wykonać je samodzielnie, używając np. niepotrzebnych materiałów czy naturalnych elementów takich, jak szyszki, patyki.
Wolontariusze zaprojektowali i umieścili na stronie ZOO zwierzęce bombki do wykonania z papieru oraz świąteczne kolorowanki. Warto pamiętać, by zawieszki były większe niż standardowe, ponieważ „gałązki” drewnianej choinki są nieco grubsze, niż tradycyjnego drzewka.
Zbiórka prezentów dla zwierząt
Dodatkowo została uruchomiona zbiórka prezentów dla zwierząt. Przy choince ustawiono wiklinowy kosz na prezenty.
Zwierzętom w ZOO przydadzą się:
- owoce suszone (figi, morele, daktyle, rodzynki, żurawina);
- herbaty owocowe;
- zioła do parzenia w torebkach (mięta, koper włoski, melisa, rumianek, lipa, morwa);
- płatki kukurydziane;
- miód;
- spirulina w proszku;
- dżemy owocowe (prosty skład);
- owoce w puszce (brzoskwinia, ananas, liczi, mango, papaja);
- sucha karma dla kotów/psów;
- kocyki;
- węże ogrodowe;
- wiaderka i miski plastikowe;
- mniejsze i większe kosze wiklinowe;
- liny: jutowe, konopne, sizalowe (od 5 m długości i 2 cm grubości).
Ogród Zoologiczny prosi, by przysmaki były w oryginalnych opakowaniach, a przedmioty czyste (to ważne dla zdrowia zwierząt).
Dekoracje choinkowe oraz prezenty dla zwierząt można przynosić codziennie aż do 31 grudnia, w godzinach otwarcia ZOO, czyli od 9.00 do 14.30, a w weekendy od 9.00 do 15.00. Choinka czeka w budynku Ptaszarni obok drzwi.
Ogród zoologiczny zaprasza również do śledzenia rozwoju akcji na wydarzeniu na Facebooku.
Data utworzenia: 22 grudnia 2020
„WesołART” to projekt dla młodzieży w wieku 13-19 lat o charakterze edukacyjnym, kreatywnym i artystycznym, który miał na celu inspirowanie, edukowanie oraz promowanie świadomego podejścia do mody poprzez przeróbkę i odnowę istniejących ubrań. Od września do października 2024 r. uczestnicy pod okiem instruktorów przekształcali wybrane przez siebie elementy garderoby w unikalne, samodzielnie zaprojektowane dzieła, udowadniając, że upcykling nie opiera się na specyficznym sprzęcie, dużych pieniądzach i technologii. Wystarczy niewielkie zaplecze techniczne, pomysł i kreatywność.
Lato jest już oficjalnie za nami, a wraz z tym również wszystkie rozrywki na ciepłym powietrzu poza domem. Pogoda zdaje się mówić nam, żebyśmy w końcu ochłonęli i zabrali się za sprawy bardziej poważne niż letnie zabawy. Na szczęście, rembertowskie instytucje kulturowe wraz urzędem dzielnicy wyciągają pomocną dłoń dla wszystkich, którzy szukają produktywnego sposobu na spędzenie nadchodzących dni. Kulturalny Rembertów organizuje imponującą gamę wydarzeń rozsianych po całej dzielnicy, zapewniając że każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie.
Mieszkańcy Wawra mogą już cieszyć się kolejnym reprezentacyjnym muralem. Dzieło przedstawiające wybitnego aktora i mieszkańca Wawra - Franciszka Pieczkę - odsłonięte zostało 23 września, w drugą rocznicę jego śmierci. Mural, powstały na skutek projektu Budżetu Obywatelskiego, znajduje się na Szkole Podstawowej nr 124, a jego autorką jest Sabina Twardowska.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?