Personel zawodowy Palucha został podzielony na trzy niezależne zespoły, pracujące rotacyjnie bez możliwości wymieniania się i kontaktu, by zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem. Dzięki przyjętemu systemowi pracy psy i koty są pod stałą opieką lekarską i behawioralną oraz mają zapewnione schronienie i karmę.
Przywrócenie dyżurów wolontariuszy jest możliwe na ściśle określonych zasadach z uwzględnieniem sytuacji epidemicznej i zasad bezpieczeństwa oraz zdrowia osób w placówce. W piątek, 8 maja - podczas wideokonferencji - Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy wspólnie z pracownikami Palucha, Biura Ochrony Środowiska i przedstawicielami wolontariuszy dyskutowała o bezpiecznym zakresie pierwszego etapu odmrażania placówki. Uczestnicy spotkania omówili potencjalne zagrożenia i pracowali na podstawie przygotowanego planu, który był wcześniej skonsultowany ze stronami.
Według wstępnych ustaleń przywracania schroniska do normalnego funkcjonowania, w pierwszym etapie wolontariusze będą mieli wstęp na teren schroniska, ale w ograniczonym stopniu - trzech dyżurnych wolontariuszy psich dziennie, jeden koci wolontariusz raz w tygodniu. Uruchomione zostaną też spacery przedadopcyjne oraz przyjmowanie darów (np. karmy i koców, tylko w oryginalnych opakowaniach) od mieszkańców i firm. Konkretna data uruchomienia pierwszego etapu zostanie uzgodniona na kolejnym spotkaniu z wolontariuszami, które odbędzie się we wtorek, 12 maja.
W następnych etapach Schronisko Na Paluchu uruchomi kolejne działania i programy, np. szkolenia dla wolontariuszy, praktyki studenckie, wstęp dla osób z zewnątrz, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
Obecnie zagubione zwierzęta w dalszym ciągu przyjmowane są do placówki, a właściciele mogą odebrać ze schroniska odnalezionego psa lub kota. Spis zwierząt, które ostatnio trafiły do schroniska dostępny jest na stronie Palucha. Adopcje czworonogów odbywają się w zmienionym trybie.
Źródło: pragapld.waw.pl
Fot. A. Chomczyk
Data utworzenia: 13 maja 2020
Lato jest już oficjalnie za nami, a wraz z tym również wszystkie rozrywki na ciepłym powietrzu poza domem. Pogoda zdaje się mówić nam, żebyśmy w końcu ochłonęli i zabrali się za sprawy bardziej poważne niż letnie zabawy. Na szczęście, rembertowskie instytucje kulturowe wraz urzędem dzielnicy wyciągają pomocną dłoń dla wszystkich, którzy szukają produktywnego sposobu na spędzenie nadchodzących dni. Kulturalny Rembertów organizuje imponującą gamę wydarzeń rozsianych po całej dzielnicy, zapewniając że każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie.
Mieszkańcy Wawra mogą już cieszyć się kolejnym reprezentacyjnym muralem. Dzieło przedstawiające wybitnego aktora i mieszkańca Wawra - Franciszka Pieczkę - odsłonięte zostało 23 września, w drugą rocznicę jego śmierci. Mural, powstały na skutek projektu Budżetu Obywatelskiego, znajduje się na Szkole Podstawowej nr 124, a jego autorką jest Sabina Twardowska.
Do 15 września, UM Warszawa czeka na zgłoszenia osób, które chciałyby otrzymać stypendium artystyczne na realizację swojego projektu. Stypendia przyznawane są w ośmiu dziedzinach: film, literatura, taniec, teatr, design, sztuki wizualne, opieka nad zabytkami oraz muzyka. Aplikować mogą zarówno twórcy z dorobkiem, jak i debiutanci.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?