Aby móc skorzystać ze wsparcia psychologicznego wystarczy zalogować się na portal GrupaWsparcia.pl oraz dołączyć do dedykowanej grupy wsparcia dla mieszkańców województwa mazowieckiego. Dodatkowo, aby ułatwić rejestrację i korzystanie z portalu, uruchomiona została specjalna infolinia. Mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy telefonicznej pod nr. tel. 790 796 718.
Link do grupy wsparcia dla mieszkańców województwa mazowieckiego
Do kogo skierowana jest pomoc?
GrupaWsparcia.pl to platforma pomocy online, która pozwala na w pełni anonimowe, bezpłatne oraz bezpieczne korzystanie ze wsparcia psychologicznego. Została stworzona z myślą o osobach, które poszukują wsparcia w kryzysowych sytuacjach życiowych, np. zmagających się z samotnością, problemami psychicznymi, uzależnieniem czy żałobą.
Ze względu na trwającą pandemię i przedłużającą się izolację społeczną coraz więcej osób dotyka problem samotności, a także idące za tym pogorszenie kondycji psychicznej. Psychologowie już w tej chwili alarmują, że coraz więcej osób zmaga się z problemami natury psychicznej, a według prognoz – sytuacja będzie się tylko pogarszać. Województwo mazowieckie wraz z Fundacją ADRA Polska postanowiło więc wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców w tym szczególnym czasie. Z pomocy może skorzystać każda osoba potrzebująca wsparcia i chcąca zadbać o swoją kondycję psychiczną.
Jak działa platforma?
Na platformie można bezpłatnie i całkowicie anonimowo – bez konieczności przedstawiania się i pokazywania twarzy – podzielić się swoim problemem i otrzymać realną pomoc. Użytkownik dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne. Po zalogowaniu się użytkownik może porozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia i także chciałyby przezwyciężyć swoje słabości.
Portal umożliwia dołączanie do już istniejących grup wsparcia, a także tworzenie nowych, skupiających ludzi połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim. W dedykowanej grupie dla mieszkańców województwa mazowieckiego dla użytkowników dostępna jest pomoc doświadczonego psychoterapeuty współpracującego z Fundacją ADRA Polska.
GrupaWsparcia.pl dzięki swojej formie daje możliwość podzielenia się problemami bez względu na porę dnia i miejsce – wystarczy dostęp do Internetu. Zawsze można dodać wpis, sprawdzić historię walki z nałogiem lub też napisać do wybranej osoby. Dzięki możliwości organizowania spotkań można umawiać się z członkami danej grupy wsparcia na zaplanowane rozmowy głosowe.
Platforma działa zarówno w wersji na komputer, jak i w formie aplikacji mobilnej. Dla nowych użytkowników przygotowany jest również samouczek, z którego warto skorzystać, aby poznać najważniejsze możliwości portalu.
Tworzymy bazę miejsc wsparcia
W ramach projektu jest również tworzona baza lokalnych grup oraz ośrodków wsparcia z terenu województwa mazowieckiego. Mogą znaleźć się w niej wszystkie grupy związane z walką z uzależnieniem oraz dla rodzin osób uzależnionych, grupy wsparcia dla osób z depresją, chorobą, żałobą, bankructwem lub innym kryzysem życiowym. Baza będzie dostępna na platformie GrupaWsparcia.pl. Dzięki funkcjonalnej wyszukiwarce użytkownik będzie mógł szybko i bez problemu znaleźć grupę lub ośrodek, który go wesprze w trudnych chwilach.
Organizacje, które chcą bezpłatnie znaleźć się w tworzonej bazie, proszone są o kontakt pod nr. tel. 790 796 718 lub na adres kontakt@grupawsparcia.pl.
Zadanie jest współfinansowane ze środków z budżetu województwa mazowieckiego.
Data utworzenia: 28 czerwca 2021
Już 8 czerwca aż dziewięć świdermajerów otworzy swoje drzwi dla gości. Podczas wydarzenia “Domy Otwarte” w Otwocku, właściciele będą opowiadać o historii swoich “świdrów” i oprowadzać zainteresowanych po posesjach. Tej przyjemności doświadczymy zupełnie za darmo - Stowarzyszenie Właścicieli, Mieszkańców i Miłośników Domów Drewnianych na Linii Otwockiej “Świdermajerowie” udostępni swoje domy pro bono.
W dniu 16 maja 2024 r., w Wawerskim Centrum Kultury – Filii Falenica, odbył się koncert poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi – Stanisławowi Moniuszce. W programie przewidziano arie i pieśni Moniuszki. Nie zabrakło takich arcydzieł jak „Znasz li ten kraj”, „Aria Stefana”, „Aria Skołuby” z opery „Straszny Dwór”. Wykonawcami tych arcydzieł byli studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina – Stanisława Moniuszki.
Już 18 maja odbędzie się jubileuszowa 20. edycja Nocy Muzeów. W tym roku 312 warszawskich instytucji otworzy się dla zainteresowanych za darmo, organizując 336 wydarzeń. Jak zawsze, największe zainteresowanie przewidywane jest dla największych placówek. Muzeum Narodowe, Zachęta czy Polin bez wątpliwości przyjmą tysiące gości. Sposób na uniknięcie tłumów jest prosty - wystarczy odwiedzić mniej konwencjonalne atrakcje. Na szczęście, dzielnica Wawer zapewni nam taką możliwość, udostępniając dwie placówki: Murowankę oraz publiczną bibliotekę.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?