Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Rusza kolejna edycja projektu "Adwokat przydaje się w życiu - Warszawa"

Rusza kolejna edycja projektu "Adwokat przydaje się w życiu / Warszawa", który realizowany będzie w 70 szkołach ponadpodstawowych na terenie Warszawy. Projekt realizowany jest w ramach porozumienia zawartego pomiędzy m. st. Warszawa, a Izba Adwokacką w Warszawie.
Redakcja
778 wyświetleń
Kultura
5 marca 2020
Rusza kolejna edycja projektu "Adwokat przydaje się w życiu / Warszawa", który realizowany będzie w 70 szkołach ponadpodstawowych na terenie Warszawy. Projekt realizowany jest w ramach porozumienia zawartego pomiędzy m. st. Warszawa, a Izba Adwokacką w Warszawie.
 
Porozumienie zostało podpisane przez Pana Rafała Trzaskowskiego - Prezydenta m. st Warszawy oraz adw. Mikołaja Pietrzaka - Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o projekcie. O przyjęciu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.
Aby uczestniczyć w projekcie, szkoła musi wypełnić formularz zgłoszeniowy (deklaracja) i przesłać go w formie scanu na adres mailowy: edukacja@ora-warszawa.com.pl do dnia 10 marca 2020 roku.

„Adwokat przydaje się w życiu" jest projektem edukacyjnym, kierowanym do młodzieży uczęszczającej do szkól ponadpodstawowych w Warszawie. Organizatorem projektu jest Izba Adwokacka w Warszawie.

Celem nadrzędnym projektu jest budowanie świadomości prawnej wśród młodych ludzi, przedstawienie ich praw i obowiązków oraz zagrożeń, na które młodzież wchodząca w dorosłość może natrafić. Założenia projektu dążą do poprawy znajomości podstawowych zagadnień prawnych, rozszerzając wiedzę zdobytą na lekcjach. Mają one przekonywać, dlaczego korzystne jest u adwokatów szukać pomocy oraz kiedy i w jaki sposób warto o tę pomoc się zwrócić. Projekt ma również za zadanie obalać funkcjonujące w społeczeństwie stereotypy dotyczące pomocy prawnej, w szczególności dotyczącej jej kosztów.

W ramach projektu adwokaci i aplikanci adwokaccy będą prowadzić zajęcia w ramach czterech bloków tematycznych:
1. Blok karny
2. Blok cywilny
3. Blok związany z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz zagadnienia podatkowo - ubezpieczeniowe
4. Wykonywanie zawodu adwokata, pozycja adwokata w systemie wymiaru sprawiedliwości w Polsce.
Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie: http://edukacja.warszawa.pl/aktualnosci/22038-edukacja-prawnicza-dla-uczniow-szkol-ponadpodstawowych?fbclid=IwAR06yY6qpx7M81MnKJGXSJ5KOVLKUcSWB0BEuScpeV_9ipXVBZ0WifsPld

Data utworzenia: 5 marca 2020

zobacz również

Czytaj więcej

Kulturalne opcje na czerwiec w Rembertowie
Kultura
3 czerwca 2024

Kulturalne opcje na czerwiec w Rembertowie

Mikołaj Próchniak
748 wyświetleń

"Gdy zaczyna się lato
A z latem wakacje
I czasu wolnego jest tyle
Znów pojawia się problem
I w mózgu wibracje
Jak spędzić najlepiej te chwile?"

 

Powyższy dylemat z kreskówki "Fineasz i Ferb" co roku trapi mieszkańców Warszawy szukających aktywnego sposobu na spędzenie ciepłych letnich miesięcy. Na szczęście, Urząd Dzielnicy Rembertów opublikował szeroką listę kulturalnych wydarzeń - w większości darmowych - które obiecują umilić mieszkańcom nadchodzące upalne dni. Poniższe wydarzenia zostały pogrupowane chronologicznie, zależnie od ich lokalizacji. 

Stanisław Moniuszko w WCK Falenica
Kultura
21 maja 2024

Stanisław Moniuszko w WCK Falenica

Kamil Oroń
689 wyświetleń

W dniu 16 maja 2024 r., w Wawerskim Centrum Kultury – Filii Falenica, odbył się koncert poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi – Stanisławowi Moniuszce. W programie przewidziano arie i pieśni Moniuszki. Nie zabrakło takich arcydzieł jak „Znasz li ten kraj”, „Aria Stefana”, „Aria Skołuby” z opery „Straszny Dwór”. Wykonawcami tych arcydzieł byli studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina – Stanisława Moniuszki.  

Noc Muzeów na Wawrze. Wydarzenia w Murowance i Bibliotece Publicznej
Kultura
9 maja 2024

Noc Muzeów na Wawrze. Wydarzenia w Murowance i Bibliotece Publicznej

Mikołaj Próchniak
752 wyświetleń

Już 18 maja odbędzie się jubileuszowa 20. edycja Nocy Muzeów. W tym roku 312 warszawskich instytucji otworzy się dla zainteresowanych za darmo, organizując 336 wydarzeń. Jak zawsze, największe zainteresowanie przewidywane jest dla największych placówek. Muzeum Narodowe, Zachęta czy Polin bez wątpliwości przyjmą tysiące gości. Sposób na uniknięcie tłumów jest prosty - wystarczy odwiedzić mniej konwencjonalne atrakcje. Na szczęście, dzielnica Wawer zapewni nam taką możliwość, udostępniając dwie placówki: Murowankę oraz publiczną bibliotekę. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda