Biblioteka Publiczna zorganizuje IV Rembertowski Festiwal Poezji Śpiewanej.
Dom Kultury “Wygoda” otrzymał dofinansowanie na dwa projekty: Dotknij literatury w Rembertowie oraz Co w piszczałce piszczy – organy instrumentem XXI w.
Podobnie Dom Kultury “Rembertów” zorganizuje dwa wydarzenia: Ekologia? Znamy i działamy! oraz Rembertów tworzymy MY.
Biuro Kultury przyznało dotacje dzielnicowym domom kultury i bibliotekom na realizację projektów z zakresu edukacji kulturalnej na łączną kwotę ponad 900.000 zł.
Dofinansowanie w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej przyznawane jest dzielnicowym instytucjom kultury – bibliotekom i domom kultury.
Wybrane projekty realizują założenia programów wykonawczych do Strategii #Warszawa2030 „Kultura blisko domu” oraz „Twórczy potencjał mieszkanek i mieszkańców Warszawy”.
Źródło: https://rembertow.um.warszawa.pl/-/rembertowska-kultura-ze-wsparciem-funduszu-edukacji-kulturalnej
Data utworzenia: 23 marca 2022
Stacja Muzeum, czyli dawne Muzeum Kolejnictwa, które od lat 90. ubiegłego wieku mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Warszawa Główna, dzięki decyzji z 2015 r. o zmianie właściciela z PKP S.A na Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, stało się miejscem, które naprawdę żyje, a nie jest tylko stereotypowym muzeum.
"Gdy zaczyna się lato
A z latem wakacje
I czasu wolnego jest tyle
Znów pojawia się problem
I w mózgu wibracje
Jak spędzić najlepiej te chwile?"
Powyższy dylemat z kreskówki "Fineasz i Ferb" co roku trapi mieszkańców Warszawy szukających aktywnego sposobu na spędzenie ciepłych letnich miesięcy. Na szczęście, Urząd Dzielnicy Rembertów opublikował szeroką listę kulturalnych wydarzeń - w większości darmowych - które obiecują umilić mieszkańcom nadchodzące upalne dni. Poniższe wydarzenia zostały pogrupowane chronologicznie, zależnie od ich lokalizacji.
W dniu 16 maja 2024 r., w Wawerskim Centrum Kultury – Filii Falenica, odbył się koncert poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi – Stanisławowi Moniuszce. W programie przewidziano arie i pieśni Moniuszki. Nie zabrakło takich arcydzieł jak „Znasz li ten kraj”, „Aria Stefana”, „Aria Skołuby” z opery „Straszny Dwór”. Wykonawcami tych arcydzieł byli studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina – Stanisława Moniuszki.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?