Od jakiegoś czasu w stolicy prowadzone są konsultacje z mieszkańcami odnośnie bezpieczeństwa danych dzielnic. Mieliśmy już takowe w Wesołej czy Wawrze, a teraz przyszła kolej na Rembertów. Spotkanie podzielone są zależnie od osiedli.
Opinie o Rembertowie krążą różne. Jak to bywa z każdą dzielnicą, i do tej przyrosło wiele plotek, stereotypów czy anegdot. Czy stoją jednak za tym dane? I jak bezpieczny jest w rzeczywistości Rembertów?
W 2009 roku portal Warszawa NaszeMiasto informował, że
Niska przestępczość to znak rozpoznawczy Rembertowa. Ale i tutaj strażnicy i policjanci muszą czasem interweniować.
Zgoszenia dotyczyły głównie nieprawidłowego parkowania (głównie w rejonie ulic Admiralskiej i Paderewskiego). W 2008 roku zatrzymano także 8 nietrzeźwych kierowców. Były też problemy z zakłócaniem porządku - najczęściej przy Al. Komandosów i ul. Niedziałkowskiego na Nowym Rembertowie.
Czy sytuacja zmieniła się przez lata? Trudno powiedzieć. W 2020 roku serwis Otodom stworzył ranking najlepszych i najgorszych dzielnic Warszawy, który podzielił na 13 kategorii. Za najgorszą dzielnicę Warszawy uznano wówczas właśnie Rembertów, który przegrał w 6 kategoriach. Czy łatka najgorszej dzielnicy została jednak słusznie przypięta? Te 6 kategorii to kolejno:
Jak widać, większość z tych kategorii dotyczy w zasadzie infrastruktury i usług. Składają się one rzecz jasna na ogólną jakość życia, ale nie dotyczą stricte bezpieczeństwa. Ale z tym też bywało ostatnio różnie.
W marcu tego roku w Rembertowie została zwołana samorządowa Komisja Bezpieczeństwa. Wtedy też
Komendant rembertowskiej policji przekazał, że jedynie od początku 2023 r. doszło do 10 włamań. Policja otrzymała w marcu wsparcie funkcjonariuszy z innych dzielnic – w tym poruszających się nieoznakowanymi pojazdami. Oprócz włamań odnotowano wzrost ilości drobnych kradzieży. W 2021 roku było to 124 kradzieże, w 2022 – 178 kradzieży.
jak informował portal iRembertów.pl.
Teraz pora na kolejne konsultacje społeczne. Ich terminy oraz miejsca zależne są od danego osiedla. Oto ich lista:
Data utworzenia: 4 listopada 2023
To z uwagi na stulecie pierwszego polskiego maratonu, które obchodzimy w tym roku. Nazwa została zaproponowana przez Fundację Maraton Warszawski, aby uczcić to ważne dla świata sportu wydarzenie,
Niebezpiecznie duża liczba Warszawiaków porusza się nocą po ulicach miasta bez żadnych elementów odblaskowych.
W ramach dziewiątej już edycji akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Świeć blaskiem z odblaskiem” Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie wraz ze stołeczną Strażą Miejską chcą tą sytuację zmienić i na początku grudnia w świątecznym stylu rozdadzą mieszkańcom ponad 20 000 odblasków.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?