W styczniu w Rembertowie odbędą się kolejne spotkania z cyklu "bezpieczna dzielnica". Będzie to okazja do wyrażenia opinii, zasugerowania zmian czy poznania statystyk.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 stycznia o 18:00 w Urzędzie Dzielnicy (pok. 507) i dotyczyć będzie osiedla Stary Rembertów-Kolonia. 17 stycznia o 18:00 w tym samym miejscu odbędzie się spotkanie dla osiedla "Pocisk". O poprzednich spotkaniach pisaliśmy już w listopadzie 2023.

Data utworzenia: 4 stycznia 2024







Tydzień temu właściciele kotłowni przy rembertowskiej ul. Pontonierów spotkali się z mieszkańcami i radnymi Dzielnicy, by przedstawić im wstępne plany modernizacji. To szeroko zakrojony projekt: w założeniu m.in. poprawi jakość powietrza w dzielnicy.

Zgodnie z poprzednimi zaleceniami Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, do końca 2024 dwa z sześciu fotoradarów na Moście Poniatowskiego miały zostać zdemontowane. Powodem była ich ingerencja w ławy kamienne, obecnie częściowo zablokowane przez urządzenia. Na początku października konserwator podjął jednak decyzję o przedłużeniu możliwości pozostawienia fotoradarów do 30 czerwca 2025. Tym samym, saga dwóch fotoradarów będzie ciągnąć się już czwarty rok.
W środę 5 czerwca do Filii Zastów przybył Michał Gransztof z Leśnictwa Zbójna Góra, by przekazać tajemnice lasu uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 109 w Warszawie.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?