Wystawa prac absolwentek i absolwentów warszawskiej ASP w tym roku odbędzie się nie tylko w nowej formule, ale także w nowym miejscu – odremontowanym Pałacu Czapskich, głównej siedzibie Akademii przy Krakowskim Przedmieściu 5. Potrwa do końca grudnia.
Jak co roku, i tym razem, na wyjątkowym przeglądzie młodej sztuki zaprezentowany zostanie dorobek generacji artystek i artystów, projektantek i projektantów, które/którzy wkraczają w świat sztuki. Na wystawie można będzie zobaczyć prace dyplomowe z minionego roku akademickiego, autorstwa 31 absolwentek i absolwentów z 9 wydziałów ASP.
W tym roku prace dyplomowe prezentowane na wystawie, wyselekcjonowane zostały nie tylko przez Rady Programowe Wydziałów, tak jak to było dotychczas, ale również przez grono studenckie. Przewidziane są aż trzy nagrody główne w kategoriach: „Sztuka”, „Projektowanie” i „Nauka”. Nagrodą główną w każdej z kategorii jest udział w wystawie organizowanej przez galerię Salon Akademii oraz nagroda finansowa przeznaczona na rozwój artystyczno-naukowy laureatek/laureatów. Samorząd Studencki po raz pierwszy przyzna specjalną Nagrodę.
Otwarcie online wystawy odbędzie się 10 grudnia (piątek) o godzinie 17.00 na stronie www.asp.waw.pl.
Strona internetowa wystawy: www.upcoming.asp.waw.pl
Data utworzenia: 10 grudnia 2021
„WesołART” to projekt dla młodzieży w wieku 13-19 lat o charakterze edukacyjnym, kreatywnym i artystycznym, który miał na celu inspirowanie, edukowanie oraz promowanie świadomego podejścia do mody poprzez przeróbkę i odnowę istniejących ubrań. Od września do października 2024 r. uczestnicy pod okiem instruktorów przekształcali wybrane przez siebie elementy garderoby w unikalne, samodzielnie zaprojektowane dzieła, udowadniając, że upcykling nie opiera się na specyficznym sprzęcie, dużych pieniądzach i technologii. Wystarczy niewielkie zaplecze techniczne, pomysł i kreatywność.
Lato jest już oficjalnie za nami, a wraz z tym również wszystkie rozrywki na ciepłym powietrzu poza domem. Pogoda zdaje się mówić nam, żebyśmy w końcu ochłonęli i zabrali się za sprawy bardziej poważne niż letnie zabawy. Na szczęście, rembertowskie instytucje kulturowe wraz urzędem dzielnicy wyciągają pomocną dłoń dla wszystkich, którzy szukają produktywnego sposobu na spędzenie nadchodzących dni. Kulturalny Rembertów organizuje imponującą gamę wydarzeń rozsianych po całej dzielnicy, zapewniając że każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie.
Mieszkańcy Wawra mogą już cieszyć się kolejnym reprezentacyjnym muralem. Dzieło przedstawiające wybitnego aktora i mieszkańca Wawra - Franciszka Pieczkę - odsłonięte zostało 23 września, w drugą rocznicę jego śmierci. Mural, powstały na skutek projektu Budżetu Obywatelskiego, znajduje się na Szkole Podstawowej nr 124, a jego autorką jest Sabina Twardowska.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?