Wystawa prac absolwentek i absolwentów warszawskiej ASP w tym roku odbędzie się nie tylko w nowej formule, ale także w nowym miejscu – odremontowanym Pałacu Czapskich, głównej siedzibie Akademii przy Krakowskim Przedmieściu 5. Potrwa do końca grudnia.
Jak co roku, i tym razem, na wyjątkowym przeglądzie młodej sztuki zaprezentowany zostanie dorobek generacji artystek i artystów, projektantek i projektantów, które/którzy wkraczają w świat sztuki. Na wystawie można będzie zobaczyć prace dyplomowe z minionego roku akademickiego, autorstwa 31 absolwentek i absolwentów z 9 wydziałów ASP.
W tym roku prace dyplomowe prezentowane na wystawie, wyselekcjonowane zostały nie tylko przez Rady Programowe Wydziałów, tak jak to było dotychczas, ale również przez grono studenckie. Przewidziane są aż trzy nagrody główne w kategoriach: „Sztuka”, „Projektowanie” i „Nauka”. Nagrodą główną w każdej z kategorii jest udział w wystawie organizowanej przez galerię Salon Akademii oraz nagroda finansowa przeznaczona na rozwój artystyczno-naukowy laureatek/laureatów. Samorząd Studencki po raz pierwszy przyzna specjalną Nagrodę.
Otwarcie online wystawy odbędzie się 10 grudnia (piątek) o godzinie 17.00 na stronie www.asp.waw.pl.
Strona internetowa wystawy: www.upcoming.asp.waw.pl
Data utworzenia: 10 grudnia 2021
Do 15 września, UM Warszawa czeka na zgłoszenia osób, które chciałyby otrzymać stypendium artystyczne na realizację swojego projektu. Stypendia przyznawane są w ośmiu dziedzinach: film, literatura, taniec, teatr, design, sztuki wizualne, opieka nad zabytkami oraz muzyka. Aplikować mogą zarówno twórcy z dorobkiem, jak i debiutanci.
Z okazji wakacji wiele warszawskich instytucji kulturalnych organizuje pokazy filmów na świeżym powietrzu. Wszyscy pewnie słyszeli o kinie plenerowym w Kinotece Pałacu Kultury, ale po co jechać aż do centrum, kiedy sąsiedzkie inicjatywy odbywają się praktycznie za naszymi podwórkami? Oto oferta kin plenerowych na prawym brzegu, podzielona na dzielnice.
Stacja Muzeum, czyli dawne Muzeum Kolejnictwa, które od lat 90. ubiegłego wieku mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Warszawa Główna, dzięki decyzji z 2015 r. o zmianie właściciela z PKP S.A na Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, stało się miejscem, które naprawdę żyje, a nie jest tylko stereotypowym muzeum.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?