Numer infolinii WOT „800-100-102” zmienił swoją funkcjonalność. Przez ponad siedemdziesiąt dni dyżurowali pod nim wojskowi psychologowie, którzy udzielali wparcia w czasie pandemii. Od 9 czerwca br. numer stał się infolinią wsparcia dla organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.
Pomoc WOT ma polegać na szkoleniach dla pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej również są gotowi podjąć działania w nowym obszarze, w razie potrzeby będą udzielać pomocy medycznej i wypełniać zadania sanitarno-higieniczne oraz przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności żołnierze zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także odkażanie pomieszczeń oraz sprzętu.
W celu zapewnienia efektywnego wsparcia organizatorów wypoczynku w Dowództwie WOT uruchomiono dla nich infolinię. Pod numerem 800-100-102 przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00–20:00, dyżurują żołnierze OT - przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia przez Wojsko Polskie.
Każdy organizator wypoczynku, który zadzwoni na infolinię i uzna, że pomoc WOT jest mu potrzebna po zarejestrowaniu w bazie danych będzie mógł w prosty sposób składać wnioski za pomocą dedykowanej aplikacji webowej. Elektroniczny wniosek zostanie skierowany do właściwego urzędu wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę zadanie wsparcia zostanie przesłane do Brygady Obrony Terytorialnej.
Osoby, które do tej pory korzystały z numeru 800-100-102 w zakresie porad psychologicznych związanych z problemami przeżywania epidemii, powinny kontaktować się z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia
Data utworzenia: 17 czerwca 2020
„WesołART” to projekt dla młodzieży w wieku 13-19 lat o charakterze edukacyjnym, kreatywnym i artystycznym, który miał na celu inspirowanie, edukowanie oraz promowanie świadomego podejścia do mody poprzez przeróbkę i odnowę istniejących ubrań. Od września do października 2024 r. uczestnicy pod okiem instruktorów przekształcali wybrane przez siebie elementy garderoby w unikalne, samodzielnie zaprojektowane dzieła, udowadniając, że upcykling nie opiera się na specyficznym sprzęcie, dużych pieniądzach i technologii. Wystarczy niewielkie zaplecze techniczne, pomysł i kreatywność.
Lato jest już oficjalnie za nami, a wraz z tym również wszystkie rozrywki na ciepłym powietrzu poza domem. Pogoda zdaje się mówić nam, żebyśmy w końcu ochłonęli i zabrali się za sprawy bardziej poważne niż letnie zabawy. Na szczęście, rembertowskie instytucje kulturowe wraz urzędem dzielnicy wyciągają pomocną dłoń dla wszystkich, którzy szukają produktywnego sposobu na spędzenie nadchodzących dni. Kulturalny Rembertów organizuje imponującą gamę wydarzeń rozsianych po całej dzielnicy, zapewniając że każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie.
Na Wawerskim Centrum Kultury w Zastowie można podziwiać już nowy mural, powstały na skutek wakacyjnego projektu “Im dalej w las…”. Seria warsztatów dla dzieci prowadzonych w lipcu i sierpniu przez ukraińską artystkę Yaroslavę Holysh zakończyła się odsłonięciem wspólnego dzieła na początku roku szkolnego - 2 września.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?