Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

„Pociąg do Życia” w warszawskiej SKMce

Odbyła się trzecia odsłona projektu „Pociąg do życia”. W pierwszy dzień wiosny, podróżujący pociągami SKM mieli okazję podszlifować swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

Tomasz Crozier
173 wyświetleń
Samorząd
23 marca 2024
„Pociąg do Życia” w warszawskiej SKMce

Odbyła się trzecia odsłona projektu „Pociąg do życia”. W pierwszy dzień wiosny, podróżujący pociągami SKM mieli okazję podszlifować swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

Szybka Kolej Miejska od ubiegłego roku organizuje „Pociągi do Życia”, czyli szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Pasażerowie i pasażerki SKM, 21 marca mogli włączyć się do akcji „Pociąg do Życia”, dzięki której mieli możliwość odświeżenia swojej wiedzy w dziedzinie pierwszej pomocy. Wolontariusze w niebieskich koszulkach uczyli m.in. obsługi defibrylatora AED, który znajduje się w każdym z pojazdów SKM oraz w wielu punktach w stolicy (Mapa defibrylatorów AED w Warszawie - https://warszawa19115.pl/urzadzenia-aed#/). Celem akcji jest zwrócenie uwagi na fakt, że nie trzeba być superbohaterem, by ratować czyjeś życie – wystarczy np. odpowiednio użyć defibrylatora AED.Bezpieczna Warszawa

SKM od wielu lat w swoich działaniach społeczno-edukacyjnych stawia na bezpieczeństwo. Szybkie Koleje Miejskie zorganizowały już niejedną taką akcję. Mieliśmy już okazję brać udział w takich wydarzeniach jak m.in. pokazy udzielania pierwszej pomocy podczas wydarzeń sportowych w stolicy oraz zwiedzanie bocznicy kolejowej, w której trakcie w realistyczny sposób zainscenizowano akcję ratunkową z udziałem pracowniczki SKM, która nagle „zasłabła”.

Jest to kolejny krok w stronę tworzenia bezpiecznej dla mieszkańców Warszawy.„Wspólnie tworzymy miasto, w którym można czuć się bezpiecznie” – podkreśla Beata Kurek, dyrektorka Biura Komunikacji Szybkiej Kolei Miejskiej.


Informacji dotyczących kolejnych odsłon projektu „Pociąg do Życia”, możemy oczekiwać na mediach społecznościowych SKM.

Data utworzenia: 23 marca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Komunikacja miejska w 2024 roku
Warto poczytać
25 marca 2024

Komunikacja miejska w 2024 roku

Hubert Zieliński - radny
308 wyświetleń

Na ostatniej sesji Rady Dzielnicy Wesoła gościliśmy przedstawicieli Zarządu Transportu Miejskiego. Jak się okazało, walentynkowy termin posiedzenia sprzyjał owocnym rozmowom i można było usłyszeć wyjątkowo wyczerpujące odpowiedzi gości. 

Modernizacja kolejowej linii średnicowej w Warszawie – co dalej?
Warto poczytać
15 lutego 2024

Modernizacja kolejowej linii średnicowej w Warszawie – co dalej?

Kamil Oroń
407 wyświetleń

Sprawny transport publiczny to w aglomeracji warszawskiej podstawa. Od wielu lat realizowany jest szeroko zakrojony program rozwoju tego transportu, którego transport szynowy jest częścią. Udało się już wiele – sporo linii kolejowych w kolejowym węźle warszawskim zmieniło się na plus, ale nie można spoczywać na laurach. Kluczową dla węzła warszawskiego linią kolejową jest tak zwana linia średnicowa, czyli linia kolejowa, która biegnie przez ścisłe centrum miasta. Modernizacja tej właśnie linii kolejowej jest tematem artykułu.  

Czas wyborów
Warto poczytać
13 marca 2024

Czas wyborów

Marcin Jędrzejewski
269 wyświetleń

7 kwietnia 2024 roku odbędą się w Polsce wybory samorządowe. W Warszawie, wybierać będziemy radnych rad dzielnic, radnych Rady Miasta, radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta m.st. Warszawy. O czym warto pamiętać?

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda