Domy kultury będą stosować dodatkowe zabezpieczenia (w tym plastikowe przegrody, dozowniki z płynem odkażającym, itd.), dokonają zmiany trybu pracy (system zmianowy, dystans między pracownikami), przeprowadzą wymagane przeglądy i wprowadzą nowe zasady uczestnictwa w zajęciach, wydarzeniach i projektach.
W Warszawie działalność kulturalną prowadzą 24 dzielnicowe domy kultury. To one sprawiają, że kultura jest na wyciągnięcie ręki, umożliwiają jak najczęstszy z nią kontakt społecznościom lokalnym. Nie chcąc tracić kontaktu z warszawiakami w czasie pandemii, domy kultury przeniosły swoją działalność do Internetu. Wirtualna oferta wciąż jest rozwijana. Znajdują się w niej m.in. wykłady, kursy, prelekcje, koncerty czy pokazy filmowe. Propozycje skierowane są do różnych grup wiekowych.
Zachęcamy do obserwowania komunikatów na stronach i profilach społecznościowych warszawskich domów kultury - tam znajdują się szczegółowe informacje oraz zasady obowiązujące w poszczególnych placówkach, a także bieżąca oferta działań online.
Białołęcki Ośrodek Kultury
Bielański Ośrodek Kultury
Dom Kultury Świt
Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Dom Kultury Kadr
Ośrodek Kultury Ochoty
Dom Kultury Praga
Dom Kultury Rembertów
Prom Kultury Saska Kępa
Dorożkarnia
Służewski Dom Kultury
Centrum Łowicka
Dom Kultury Śródmieście
Dom Kultury Zacisze
Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek
Ośrodek Kultury Arsus
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów
Wawerskie Centrum Kultury
Ośrodek Kultury Wesoła
Centrum Kultury Wilanów
Dom Kultury Włochy
Wolskie Centrum Kultury
Dom Kultury Wygoda
Staromiejski Dom Kultury
Data utworzenia: 25 czerwca 2020
Do 15 września, UM Warszawa czeka na zgłoszenia osób, które chciałyby otrzymać stypendium artystyczne na realizację swojego projektu. Stypendia przyznawane są w ośmiu dziedzinach: film, literatura, taniec, teatr, design, sztuki wizualne, opieka nad zabytkami oraz muzyka. Aplikować mogą zarówno twórcy z dorobkiem, jak i debiutanci.
Z okazji wakacji wiele warszawskich instytucji kulturalnych organizuje pokazy filmów na świeżym powietrzu. Wszyscy pewnie słyszeli o kinie plenerowym w Kinotece Pałacu Kultury, ale po co jechać aż do centrum, kiedy sąsiedzkie inicjatywy odbywają się praktycznie za naszymi podwórkami? Oto oferta kin plenerowych na prawym brzegu, podzielona na dzielnice.
Stacja Muzeum, czyli dawne Muzeum Kolejnictwa, które od lat 90. ubiegłego wieku mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Warszawa Główna, dzięki decyzji z 2015 r. o zmianie właściciela z PKP S.A na Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, stało się miejscem, które naprawdę żyje, a nie jest tylko stereotypowym muzeum.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?