Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Odrestaurowane piwne krany w klubokawiarni Kicia Kocia

Piwna scena Grochowa wzbogaciła się o nowe krany z trunkami.

Redakcja
4320 wyświetleń
Kultura
23 października 2023
Odrestaurowane piwne krany w klubokawiarni Kicia Kocia

Piwna scena Grochowa wzbogaciła się o nowe krany z trunkami. Znajdująca się przy Alei Stanów Zjednoczonych klubokawiarnia Kicia Kocia (która w styczniu świętowała 10 rocznice powstania) pochwaliła się bywalcom dwoma nowymi kranami. 

 “Stare grochowskie przysłowie mówi, że ten kto ma czternaście kranów jest bogatszy od tego, który ma ich dwanaście. Zatem zamontowaliśmy dwa kolejne i od dziś jesteśmy bogatsi” 

Odrestaurowana została oryginalna 30 (!) letnia kolumna do serwowania piwa z Browarów Łódzkich - z niej będą lane rzemieślnicze browary z Mazowsza i z Polski. Do obecnej oferty dołączyły Dyniamit (dyniowy klasyk, pumpkin ale od Browar PINTA) oraz koźlak pszeniczny (rozgrzewający, przyprawowy od sąsiadów z wawerskiego Browar Palatum). 

Data utworzenia: 23 października 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Powstaje nowa pochylnia na Przyczółku Grochowskim
Warto poczytać
10 listopada 2024

Powstaje nowa pochylnia na Przyczółku Grochowskim

Mikołaj Próchniak
9038 wyświetleń

Przejście przez Przyczółek Grochowski stanie się wygodniejsze i bardziej przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. Na początku tego tygodnia, w poniedziałek 4 listopada, oficjalnie zakończył się przetarg na budowę pochylni dla pieszych i rowerzystów, która połączy ul. Ostrobramską z ul. Kinową. Jest to kolejny etap w planie polepszania dostępności ciągu praskiej arterii i Trasy Łazienkowskiej. 

Nowy mural na wawerskim Zastowie
Kultura
8 września 2024

Nowy mural na wawerskim Zastowie

Mikołaj Próchniak
8095 wyświetleń

Na Wawerskim Centrum Kultury w Zastowie można podziwiać już nowy mural, powstały na skutek wakacyjnego projektu “Im dalej w las…”. Seria warsztatów dla dzieci prowadzonych w lipcu i sierpniu przez ukraińską artystkę Yaroslavę Holysh zakończyła się odsłonięciem wspólnego dzieła na początku roku szkolnego - 2 września. 

Muzeum Emigracji w Gdyni
Historia
27 sierpnia 2024

Muzeum Emigracji w Gdyni

Kamil Oroń
4860 wyświetleń

Zacznę ten artykuł od prozaicznego stwierdzenia - podróże kształcą. Mam o tyle szczęście, że ilekroć odwiedzam rodzinę w Sopocie, mam okazję poznawać Trójmiasto jako turysta. W tym roku odwiedziłem bardzo ciekawą placówkę muzealną pod nazwą „Muzeum Emigracji”.  

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2026 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda