Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Nowy przystanek na Bronowskiej - petycja

8 maja tego roku Szkoła Podstawowa Niepubliczna Przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami stworzyła petycję w sprawie utworzenia tymczasowego przystanku autobusowego na ul. Bronowskiej dla linii 147 i 119. Przystanek nosiłby nazwę "Szkoła Bronowska" i byłby dużym ułatwieniem dla uczniów i personelu szkoły, jak i innych osób zamieszkujących Wawer. 
Redakcja
728 wyświetleń
10 lipca 2023
Nowy przystanek na Bronowskiej - petycja
8 maja tego roku Szkoła Podstawowa Niepubliczna Przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami stworzyła petycję w sprawie utworzenia tymczasowego przystanku autobusowego na ul. Bronowskiej dla linii 147 i 119. Przystanek nosiłby nazwę "Szkoła Bronowska" i byłby dużym ułatwieniem dla uczniów i personelu szkoły, jak i innych osób zamieszkujących Wawer. 
 
Fundacja argumentuje swoją prośbę stanem chodnika i ulicy. Chodnik znajdujący się po jednej stronie drogi stanowi jedyny element drogi dla pieszych. Prócz tego na horyzoncie nie widać perspektyw na poprawę ze względu na planowaną sieć wodno-kanalizacyjną na lata 2025-2026. W petycji możemy przeczytać, że "w chwili obecnej, osoby z niepełnosprawnością nie są w stanie pokonać tej trasy poruszając się na wózku inwalidzkim, podobnie jak rodzice z małymi dziećmi – chodnik jest nierówny, płytki są niestabilne. Ponadto woda opadowa zalega na nierównej nawierzchni drogi, nie odpływa, tworząc ogromne kałuże, potem błoto lub błoto śniegowe."

Obecnie istniejący chodnik jest praktycznie nieprzejezdny dla osoby poruszającej się na wózku. Nie pomaga też fakt, że i sam chodnik jest raczej wąski. W połączeniu ze stanem technicznym samej ul. Bronowskiej, dojazd do i ze szkoły to dla uczniów i personelu wyzwanie. Dlatego też wnoszą o stworzenie przystanku tymczasowego. Autorzy zaznaczają, że "biorąc pod uwagę planowanie przez Urząd Dzielnicy Wawer przyłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej kolejną część ul. Bronowskiej, a tym samym odroczenie w czasie remontu chodnika i ulicy, przystanek na żądanie w miejscu usytuowanym w pobliżu szkoły, pozwoli niepełnosprawnym uczniom, kadrze, opiekunom osób z niepełnosprawnościami na skorzystanie z bezpiecznej formy transportu do/z Placówki a tym samym na z dostępności w celu pokonywania obecnie nieprzekraczalnych barier."


W Szkole pracę świadczy ok. 40 pracowników, do szkoły uczęszcza 43 uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną, wymagających opieki osoby dorosłej,  co już przekłada się na około 120 użytkowników i potencjalnych pasażerów, przy czym w sąsiedztwie zlokalizowane są jeszcze budynki biurowe z kolejnymi dziesiątkami użytkowników oraz przedszkole niepubliczne i szkoła. 

Petycję podpisać można internetowo na tej stronie. 

Data utworzenia: 10 lipca 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Nowy przystanek na Dworcu Wschodnim
21 marca 2022

Nowy przystanek na Dworcu Wschodnim

Redakcja
1017 wyświetleń
Dziś ZTM uruchomi nowy przystanek autobusowy Dw. Wschodni (Lubelska) 14, pełniący rolę przystanku zbiorczego dla kursów w kierunku wschodnim. Będzie on zlokalizowany na ul. Bliskiej (w kierunku ul. Żupniczej). Przystanek będzie obowiązywał dla linii 102, 123, 173 i 202 jako stały. Zmieni się trasa linii 102 i 202 w obrębie węzła Dw. Wschodni (Lubelska) w kierunku pętli: PKP Olszynka Grochowska i Gocławek Wschodni. Linie te przejeżdżać będą z ul. Lubelskiej bezpośrednio w ul. Bliską, czyli bez zatrzymywania się na przystanku Dw. Wschodni (Lubelska) 07 zlokalizowanego przy peronie nr 3 pętli autobusowej.
Zmiana trasy linii 135, N14 i N64
9 sierpnia 2022

Zmiana trasy linii 135, N14 i N64

Redakcja
877 wyświetleń
W związku z pracami ciepłowniczymi w ulicy Szwedzkiej od dziś linie 135, N14 i N64 pojadą zmienionymi trasami. Linia 135 pojedzie ulicami: Pl. Hallera – pl. Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Stalowa – Szwedzka – al. Solidarności – … – PKP Olszynka Grochowska, linia N14: Olesin – … – św. Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Dąbrowszczaków – pl. Hallera – … – Dw. Centralny, a N64: Choszczówka – … – św. Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Dąbrowszczaków – pl. Hallera – … – Dw. Centralny.
Im dalej w las - spotkanie z leśnikiem w Filii Zastów Wawerskiego Centrum Kultury
Edukacja
12 czerwca 2024

Im dalej w las - spotkanie z leśnikiem w Filii Zastów Wawerskiego Centrum Kultury

Olga Grądzka
90 wyświetleń

W środę 5 czerwca do Filii Zastów przybył Michał Gransztof z Leśnictwa Zbójna Góra, by przekazać tajemnice lasu uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 109 w Warszawie. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda