Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

ZDM przebuduje Saską. Będzie więcej zieleni i szersze chodniki

Saska Kępa jest jedną z wizytówek Warszawy. Wąskie uliczki, tętniące życiem arterie, stare kamienice i wille - ten obraz jest znany chyba każdej osobie w stolicy. Ale Kępa ma i drugą stronę, nieco mniej zachwycającą. ZDM zamierza się za nią zabrać, zaczynając od - jakże inaczej - ulicy Saskiej.

Maurycy Jędrzejewski
347 wyświetleń
17 maja 2024
ZDM przebuduje Saską. Będzie więcej zieleni i szersze chodniki
Tutaj niedługo będzie więcej zieleni. fot. ZDM

Zresztą Saska Kępa ogólnie ma problem z nawierzchnią, a kto się po niej porusza samochodem czy rowerem zapewne doskonale o tym wie. Sprawę postanowili wziąć w swoje ręcę mieszkańcy i w ramach Budżetu Obywatelskiego przygotowali różne projekty. 

A zacznie się od miejsca ważnego, bo będzie to fragment ul. Saskiej od al. Stanów Zjednoczonych do ul. Zwycięzców. ZDM podpisał już umowę z wykonawcą, który z kolei zapoznał się wstępnie z terenem. Najważniejszą częścią renowacji ma być postawienie na zieleń i naprawienie chodników - te często mają wiele ubytków bądź zwyczajnie ciężko przeżyły próbę czasu. Przy Saskiej powstanie więc trawnik.

Stworzenie rabat planujemy przede wszystkim przy skrzyżowaniu z ulicą Brazylijską i w okolicach Szkoły Podstawowej nr 143. Najwięcej zieleni pojawi się na odcinku od ul. Brazylijskiej do ul. Zwycięzców. Na tym odcinku zostanie wymieniona też wysłużona nawierzchnia chodnika.

informuje Zarząd. Po drugiej stronie zostanie za to wymieniony cały chodnik od ul. Kubańskiej do Alei. Na całej długości ulicy posadzone zostaną też drzewa.

Chodnik swoje już przeżył. fot. ZDM

Dodatkowo, w związku z decyzją Rady Warszawy o wprowadzeniu na terenie Saskiej Kępy i Kamionka Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, w projekcie przewidziane jest wyznaczenie nowych, legalnych miejsc parkingowych, m.in. przy Saskiej 27 i 57.


Podobne zmiany cztery lata temu przeszła ul. Francuska. 

Data utworzenia: 17 maja 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Modernizacje i naprawy w Warszawskim Węźle Kolejowym w perspektywie najbliższych 5 lat
Warto poczytać
19 kwietnia 2024

Modernizacje i naprawy w Warszawskim Węźle Kolejowym w perspektywie najbliższych 5 lat

Kamil Oroń
435 wyświetleń

Na prośbę Pawła, fana strony „Siódemka” na Facebooku, tworzę ten artykuł, w którym odniosę się do kwestii prac na infrastrukturze w perspektywie najbliższych 5 lat. Nie jestem osobą, która ma świetne kontakty na polskiej kolei; piszę na podstawie wnikliwej analizy tego, co jest. 

Modernizacja kolejowej linii średnicowej w Warszawie – co dalej?
Warto poczytać
15 lutego 2024

Modernizacja kolejowej linii średnicowej w Warszawie – co dalej?

Kamil Oroń
564 wyświetleń

Sprawny transport publiczny to w aglomeracji warszawskiej podstawa. Od wielu lat realizowany jest szeroko zakrojony program rozwoju tego transportu, którego transport szynowy jest częścią. Udało się już wiele – sporo linii kolejowych w kolejowym węźle warszawskim zmieniło się na plus, ale nie można spoczywać na laurach. Kluczową dla węzła warszawskiego linią kolejową jest tak zwana linia średnicowa, czyli linia kolejowa, która biegnie przez ścisłe centrum miasta. Modernizacja tej właśnie linii kolejowej jest tematem artykułu.  

Korty Falenica wyremontowane!
Sport
15 lutego 2024

Korty Falenica wyremontowane!

Mikołaj Żechowski
595 wyświetleń

Remont Kortów Falenica nareszcie zakończony!

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda