Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Nowatorskie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej w Wawrze

Podpisana została umowa na budowę w Wawrze miejsca doprawdy wyjątkowego. Powstanie nowatorskie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej.

Mikołaj Żechowski
203 wyświetleń
Samorząd
17 stycznia 2024
Nowatorskie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej w Wawrze

Podpisana została umowa na budowę w Wawrze miejsca doprawdy wyjątkowego. Powstanie nowatorskie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej.
We wtorek 16 stycznia, w Urzędzie Dzielnicy Wawer oficjalnie podpisano umowę z wykonawcą na realizację CAM, czyli miejsca mającym na celu integrację mieszkańców Wawra. Ma się ono składać z 3 budynków - żłobka z miejscem dla aż 150 dzieci, głównej placówki Centrum Aktywności Międzypokoleniowej i z dziennego domu pobytu dla seniorów zawierającego także ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Centrum będzie się znajdowało na zalesionej działce pomiędzy ulicą Mrówczą a ulicą Patriotów, sąsiednio z domami jednorodzinnymi. Zaimplementowane mają by różne rozwiązania proekologiczne (takie jak system odzyskiwania deszczówki), a wyposażenie wnętrz (między innymi krzesła i stoły) dostosowane będą do potrzeb różnych grup społecznych.

"Jestem przekonana o tym, jak bardzo Centrum Aktywności Międzypokoleniowej w Wawrze jest potrzebne. Zarówno dla seniorów, najmłodszych, jak i osób niepełnosprawnych. Centrum Aktywności Międzypokoleniowej to miejsce, które łączy, buduje wspólnotę i wzajemny szacunek. Seniorzy i maluchy, rodzice dzieci korzystających z placówek i okoliczni mieszkańcy mogą się spotkać w jednym miejscu. Z korzyścią dla wszystkich. Niektórzy mogą mówić, że proces przygotowywania inwestycji był długi, ale tutaj wszystko zostało bardzo dobrze przygotowane z nastawieniem na uważność, wrażliwość i potrzeby wszystkich, którzy będą z tego miejsca korzystać. To było już na tym etapie dokładnie przekonsultowane z organizacjami i instytucjami, które w Centrum się znajdą.... 

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej to będzie nowatorskie miejsce w Wawrze, gdzie będzie spotykać się wiele grup społecznych, to prawdziwa innowacja społeczna. CAM to nie tylko budynki, ale miejsce spotkania, z którego będą wynikać wspólne międzypokoleniowe działania mieszkańców Wawra. Centrum będzie charakteryzować wielopokoleniowość, czyli służenie wielu grupom społecznym od najmłodszych do najstarszych, wszystko w jednym miejscu. Na taką skalę, tego w Wawrze jeszcze nie było" - Zastępczyni Prezydenta m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra

Budowa CAM ma ruszyć już na dniach, a zakończyć się w lipcu 2025 roku.

Data utworzenia: 17 stycznia 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Turniej Walentynkowy w klubie Break
Sport
15 lutego 2024

Turniej Walentynkowy w klubie Break

Magda Szmyd
136 wyświetleń

Randka na kortach? To idealne rozwiązanie dla sportowców. W niedzielę na kortach w Marysinie gościli miłośnicy miksta, czyli gry podwójnej damsko-męskiej.

Podsumowanie 2023 roku w Domu Kultury „Rembertów”
Kultura
14 grudnia 2023

Podsumowanie 2023 roku w Domu Kultury „Rembertów”

Malwina Borkowicz
292 wyświetleń

Rok 2023 w Domu Kultury „Rembertów” okazał się pełen inspirujących pomysłów, udanych inicjatyw i przede wszystkim – licznych spotkań z Wami. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspólnie z nami spędzili czas, tworząc niezapomniane chwile!

Zmiana okręgów wyborczych w Rembertowie
Samorząd
19 stycznia 2024

Zmiana okręgów wyborczych w Rembertowie

Redakcja
195 wyświetleń

Jak poinformował na Facebooku portal Rembertów24, w nadchodzących wyborach samorządowych zmienią się rembertowskie okręgi wyborcze. O ile w poprzednich latach dzielnica znajdowała się w okręgach z Pragą i Targówkiem, o tyle teraz znajdzie się w towarzystwie Wawra i Wesołej.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda