Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Noc Muzeów na Wawrze. Wydarzenia w Murowance i Bibliotece Publicznej

Już 18 maja odbędzie się jubileuszowa 20. edycja Nocy Muzeów. W tym roku 312 warszawskich instytucji otworzy się dla zainteresowanych za darmo, organizując 336 wydarzeń. Jak zawsze, największe zainteresowanie przewidywane jest dla największych placówek. Muzeum Narodowe, Zachęta czy Polin bez wątpliwości przyjmą tysiące gości. Sposób na uniknięcie tłumów jest prosty - wystarczy odwiedzić mniej konwencjonalne atrakcje. Na szczęście, dzielnica Wawer zapewni nam taką możliwość, udostępniając dwie placówki: Murowankę oraz publiczną bibliotekę. 

Mikołaj Próchniak
244 wyświetleń
Kultura
9 maja 2024
Noc Muzeów na Wawrze. Wydarzenia w Murowance i Bibliotece Publicznej
Murowanka, fot. Mateusz Ofiara

 

Murowanka 

Nasza redakcja miała już przyjemność odwiedzić zabytkowy budynek szkolny przy ulicy Płowieckiej 77 z okazji jego niedawnego otwarcia jako muzeum, o czym piszemy w tym artykule. Poza codziennymi atrakcjami, na Noc Muzeów w Murowance przewidywana jest również lekcja “Szkoła sprzed 120 lat”, warsztaty z kaligrafii oraz projekcja filmu “Trzy Serca”. Na wydarzenia obowiązują zapisy, które wypełnić można na profilu Facebookowym placówki. Wystawy stałe i czasowe objęte są wstępem wolnym, od godziny 18:00 do 23:00. 


Biblioteka Publiczna dzielnicy Wawer, fot. Mój Wawer

Fotoplastikon Wawerski

Wawerska Biblioteka Publiczna przy ulicy Błękitnej 32 w tym roku przygotowuje wydarzenie specjalnie dla miłośników warszawskiej historii. Na wieczór w placówce przewidywane jest: zwiedzanie Wawerskiej Komnaty Historii, prezentacja nieznanych map Wawra, spotkanie z autorami książki “Fotoplastikon Pasma Otwockiego”, gra miejska “Stary Wawer” oraz test wiedzy z historii Wawra z nagrodami. Plan wydarzeń oraz informacje kontaktowe do organizatorów można znaleźć tutaj. Widzimy się 18 maja!

Data utworzenia: 9 maja 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Sukces wawerskiego KT Break na wojewódzkich mistrzostwach tenisa!
Sport
12 maja 2024

Sukces wawerskiego KT Break na wojewódzkich mistrzostwach tenisa!

Magda Szmyd
146 wyświetleń

Drużynowe Mistrzostwa Województwa za nami. Nasze trzy dzielne drużyny dały z siebie wszystko i odnieśliśmy prawdziwy sukces, zdobywając aż trzy medale!

Odwiedziliśmy pierwsze muzeum w Wawrze!
Kultura
12 grudnia 2023

Odwiedziliśmy pierwsze muzeum w Wawrze!

Mikołaj Żechowski
915 wyświetleń

Tydzień temu otwarto "Muzuem z Klasą", znajdujące sie w 120-letnim murowanym budynku. To tam powstała pierwsza szkoła w dzielnicy Wawer.

Studenci UW bez miejsc w akademikach. Protestowali śpiąc w Bibliotece Uniwersyteckiej
Warto poczytać
14 października 2023

Studenci UW bez miejsc w akademikach. Protestowali śpiąc w Bibliotece Uniwersyteckiej

Maurycy Jędrzejewski
690 wyświetleń

Z dnia na dzień, już po rozpoczęciu studiów, dowiedzieli się, że nie ma dla nich miejsc w akademikach. Wiele studentów i studentek Uniwersytetu Warszawskiego zostało nagle bez dachu na głową po tym, jak przez kilka miesięcy nie dostawali żadnej informacji o akademikach.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda