Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Na warszawskie ulice wracają rowery Veturilo!

Startuje 13. Sezon roweru miejskiego Veturilo. Już w piątek 1 marca, na ulicach Warszawy pojawi się ponad 3 tysiące rowerów do dyspozycji mieszkańców.

Tomasz Crozier
304 wyświetleń
Samorząd
1 marca 2024
Na warszawskie ulice wracają rowery Veturilo!

Rowery miejskie przez ostatnie lata zyskały dużą popularność. Jest to szybki oraz wygodny środek transportu dla osób korzystających z komunikacji miejskiej. W zestawieniu z równie często spotykanymi hulajnogami elektrycznymi rowery są zdecydowanie korzystniejszą opcją. Powodem jest ich cena.

 

„Popularność Veturilo wzrasta, jest tak duża jak przed pandemią, a jestem przekonany, że będzie jeszcze większa, bo to jest bardzo tani i bardzo sensowny środek poruszania się po mieście. Utrzymujemy cenę, to jest bardzo ważne. Pierwsze 20 minut za darmo, kolejne 40 minut za złotówkę. Bardzo się z tego cieszę, zależy nam, żeby rower był nadal tani. Rozbudowujemy oczywiście przez cały czas sieć ścieżek rowerowych, za mojej kadencji to 200 dodatkowych kilometrów” – mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

 

Jak wypożyczyć?

To niezwykle proste! Wystarczy, że zainstalujesz aplikację Veturilo na smartfon i doładujesz konto za pomocą przelewu lub BLIK-iem. Następnie zeskanuj kod QR lub wpisz kod ręcznie, po czym blokada koła się zwolni. To wszystko, jesteś gotowy ruszyć w drogę. Pamiętaj, aby po zakończeniu jazdy odstawić pojazd na jednej z 329 stacji znajdujących się na terenie Warszawy. W przeciwnym razie należy liczyć się z dodatkowymi opłatami.

Data utworzenia: 1 marca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Powstanie długo wyczekiwana zebra na Ostrobramskiej
Samorząd
27 października 2023

Powstanie długo wyczekiwana zebra na Ostrobramskiej

Redakcja
552 wyświetleń

Zatwierdzony został projekt długo wyczekiwanego przejścia dla pieszych na ulicy Ostrobramskiej, pomiędzy ulicami Grenadierów a Poligonową. 

Z Wesołowskim PTTK w Skalnych Miastach
Sport
25 października 2023

Z Wesołowskim PTTK w Skalnych Miastach

Marcin Jędrzejewski
500 wyświetleń

W dniach 19-22 października odbyła się kolejna górska wyprawa Wesołowskiego PTTK. Tym razem naszym celem były Góry Stołowe. I to zarówno część polska: znane zapewne większości Błędne Skały i Szczeliniec Wielki jak i część czeska: Skalne Miasto Adrspach oraz Teplickie Skały.

Coraz więcej rowerów w stolicy
Warto poczytać
7 października 2023

Coraz więcej rowerów w stolicy

Redakcja
622 wyświetleń

Aż o 11% wzrósł w 2023 roku ruch rowerowy w Warszawie. Mało? To może inaczej. Dobowy ruch rowerowy w stolicy oszacowano na ponad 210 tys. - i to tylko na bazie 53 punktów pomiarowych rozsianych po mieście, które nie pokrywają przecież całej jego powierzchni. Wychodzi na to, że ten trend będzie się tylko rozwijał.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda