Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Kot w butach: Ostatnie życzenie. Recenzja filmu

Prezentujemy recenzję nowego filmu o Kocie w butach autorstwa Alicji Komosy - uczennicy 163 LO w Wesołej. Ten film - jak i wiele innych - znajdziecie w repertuarze Kinokawiarni Stacja Falenica. Serdecznie dziękujemy Alicji za tekst.
Redakcja
198 wyświetleń
Kultura
3 kwietnia 2023
Kot w butach: Ostatnie życzenie. Recenzja filmu
Prezentujemy recenzję nowego filmu o Kocie w butach autorstwa Alicji Komosy - uczennicy 163 LO w Wesołej. Ten film - jak i wiele innych - znajdziecie w repertuarze Kinokawiarni Stacja Falenica. Serdecznie dziękujemy Alicji za tekst.
 
Do kin weszła pełna akcji i przygody, wspaniała komedia ze świata kultowego ,,Shreka” i  jedna z produkcji wytwórni DreamWorks. Kot w butach to postać inspirowana włoską baśnią o niezwykłej sprawności fizycznej, posługująca się hiszpańskim, posiadająca talent muzyczny oraz szermierczy. Kolejna część historii szarmanckiego i wyrafinowanego kota przykuła uwagę krytyków oraz wielu młodych odbiorców.

Kot w butach – ,,boski idol”, bohater, który zawsze działa sam i tak jak Robin Hood zabiera bogatym i rozdaje biednym. Mistrz walki oraz legenda, która przeżyła już 8 śmierci. Jednak nawet taki kot jak on nie pozostaje bez wad. Dzielny, a zarazem narcystyczny zwierzak, który zmarnował większość swoich żyć i ma już do dyspozycji tylko jedno... Gdy dociera do niego, że otarł się o swój koniec, postanawia przejść na emeryturę do kociego przytułku. Po osiedleniu się w nim poznaje Perrito – psa przebranego za kota, który ma za sobą smutną przeszłość, jednak mimo to cieszy się życiem. Kot, choć ma twarde postanowienie o działaniu solo, ustaje na prośby nowego przyjaciela, by ten mógł mu okazać wsparcie w wykonaniu misji. Tymczasem do ośrodka przychodzą Złotowłosa oraz trzy misie i proszą kota w butach, by ten pomógł im wykraść mapę prowadząca do gwiazdy spełniającej życzenia. Kot wyrusza jednak wraz z Perrito, by zdobyć mapę od Jacka Placka, i wykorzystać życzenie dla siebie (poprosić o kolejne 9 żyć).
 
Podczas misji natrafia na swoją dawną towarzyszkę. Kitty Kociłapka razem z kotem w butach i psem uciekają z mapą, przekomarzając się o to, kto powinien ją mieć i jej używać. Kitty nie daje za wygraną i dalej chowa urazę do kota za minione wydarzenia. Ten z kolei woli działać na własny rachunek, nie wierzy w przyjaźń ani poleganie na kimś innym, uważa, że jest zdany tylko na siebie. Trwa pościg za mapą i każdy chce przejąć życzenie od gwiazdy dla siebie. Kota w butach goni śmierć i dręczą wyrzuty sumienia spowodowane przeszłością. Co okaże się ważniejszą wartością w życiu bohaterów? Czy przyjaźń i rodzina są istotniejsze niż ich największe pragnienia, które może spełnić gwiazda? 
 
 
Uważam animację za bardzo zabawną i ciekawą, pokazującą, jak ważna jest przyjaźń, rodzina i miłość. Bardzo podobał mi się jej morał oraz dbałość o detale takie jak szczegółowe odwzorowanie kocich cech i zachowań. Uczy ona życia zgodnie z zasadą: „Carpe diem”, korzystania z każdego dnia i cieszenia się tym, co się ma. Pokazuje ona także przemianę bohatera, który z narcyza staje się gotowy stanąć oko w oko do walki ze swoim największym lękiem, byleby móc spędzić swoje ostatnie życie u boku przyjaciół. Jestem pewna, że bajka przypadnie do gustu zarówno zagorzałym fanom „Shreka”, jak i dzieciom wraz z rodzicami. 
 
Miałam przyjemność obejrzeć ten film w Kinokawiarni Stacja Falenica, która w środku okazała się być przepięknym miejscem urządzonym w bardzo ciekawym stylu, zdecydowanie wartym odwiedzenia.
 

Data utworzenia: 3 kwietnia 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Czy rozpoznajesz te archiwalne zdjęcia? Pomóż w inicjatywie społecznej
Kultura
13 listopada 2023

Czy rozpoznajesz te archiwalne zdjęcia? Pomóż w inicjatywie społecznej

Redakcja
380 wyświetleń

Wyruszyła pierwsza w Polsce inicjatywa, która zaprasza publikę do pomocy w opisywaniu i identyfikacji archiwalnych zdjęć - aby opisać i zachować historię zawartą na fotografiach, potrzebna jest niezastąpiona pamięć, wiedza i bystry wzrok mieszkańców Warszawy.

Spotkania z gwiazdami w WCK
Kultura
6 listopada 2023

Spotkania z gwiazdami w WCK

Redakcja
52 wyświetleń

Listopad na Wawrze nie będzie nudny! Wawerskie Centrum Kultury organizuje wyjątkowe spotkania z gwiazdami!
W ramach projektu Biblioteki Publicznej Dzielnicy Wawer, trzech gości odwiedzi Centrum Kultury przy ulicy Żegańskiej.

Książkomat w Wesołej
Kultura
29 października 2023

Książkomat w Wesołej

Redakcja
364 wyświetleń

Już od trzech tygodni mamy w Wesołej książkomat, powstawiony w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego "Oczytana Wesoła". Nowa usługa powinna się spodobać wszystkim molom książkowym, bo naprawdę ułatwia odbiory i zwroty bibliotecznych pozycji. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda