Fundacja na Rzecz Wielkich Historii zaprasza młodzież do wzięcia udziału w kreatywnych konkursach! Lustrzanka, dron, kurs fotografii i wiele innych nagród do zdobycia!
Czy znasz ucznia nastolatka, który interesuje się fotografią albo tworzeniem kolaży? Mamy dla nich dwa kreatywne konkursy:
Baczyński to powstaniec i poeta. Postać, którą znacie z podręczników i pomników, odległa od naszego codziennego życia i problemów. Ale czy na pewno?
Wrażliwy człowiek, borykający się z wchodzeniem w dorosłość? Ktoś, kto nie lubi szkoły, boi się przemijania, zakochuje się, lubi wygłupiać, a książki woli czytać dla siebie, a nie na zaliczenie klasówki? Właśnie kimś takim był Baczyński... Brzmi znajomo?
Pokaż swoimi fotografiami, jak interpretujesz dowolny wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i wygraj nagrody!
Konkurs jest skierowany do młodzieży szkolnej. Zdjęcia można wysyłać na adres e-mail: baczynski@wielkiehistorie.pl do 31.12.2021 r. włącznie.
Aby zwiększyć swoje szanse, każdy uczestnik może przesłać aż 3 zdjęcia będące interpretacją 3 wierszy Baczyńskiego!
Tu można zobaczyć zgłoszone już prace: https://www.instagram.com/baczynskibezfiltra/
Więcej informacji: https://baczynskibezfiltra.pl/
Mecenasem konkursu jest PGE Fundacja.
Celem konkursu jest upamiętnienie ofiar Zbrodni w Wawrze, mającej miejsce 27.12.1939 r. Zadaniem jest stworzenie kreatywnego kolażu w formie tradycyjnej bądź cyfrowej na temat wybranej ofiary zbrodni. Materiały, inspiracje, źródła historyczne dostępne są pod tym linkiem.
Konkurs jest skierowany do młodzieży szkolnej.
Zgłoszenia należy przesłać na adres ul. Płowiecka 77, 04-501 Warszawie do 27.12.2021 r. lub złożyć je osobiście.
Źródło: https://wawer.um.warszawa.pl/-/konkursy-dla-mlodziezy-szkolnej-wielkie-historie
Data utworzenia: 22 grudnia 2021
Na Wawerskim Centrum Kultury w Zastowie można podziwiać już nowy mural, powstały na skutek wakacyjnego projektu “Im dalej w las…”. Seria warsztatów dla dzieci prowadzonych w lipcu i sierpniu przez ukraińską artystkę Yaroslavę Holysh zakończyła się odsłonięciem wspólnego dzieła na początku roku szkolnego - 2 września.
Z okazji wakacji wiele warszawskich instytucji kulturalnych organizuje pokazy filmów na świeżym powietrzu. Wszyscy pewnie słyszeli o kinie plenerowym w Kinotece Pałacu Kultury, ale po co jechać aż do centrum, kiedy sąsiedzkie inicjatywy odbywają się praktycznie za naszymi podwórkami? Oto oferta kin plenerowych na prawym brzegu, podzielona na dzielnice.
Stacja Muzeum, czyli dawne Muzeum Kolejnictwa, które od lat 90. ubiegłego wieku mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Warszawa Główna, dzięki decyzji z 2015 r. o zmianie właściciela z PKP S.A na Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, stało się miejscem, które naprawdę żyje, a nie jest tylko stereotypowym muzeum.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?