“Najpiękniejszy konkurs stolicy” - jak nazywają go organizatorzy - to kontynuacja przedwojennej tradycji zazieleniania i ukwiecania stolicy przez mieszkańców Warszawy. Zarząd Zieleni m. st. Warszawy wraz z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy nagrodzą najlepsze zgłoszone rozwiązania dziewięcioma nagrodami pieniężnymi, wynoszącymi od 150 do 300 złotych.
Organizatorzy konkursu poszukują najpiękniejszych zielonych zakątków urządzonych naturalną zielenią w kategoriach:
Nagrody przyznawane przez organizatorów znaleźć można w regulaminie konkursu. Formularz zgłoszeniowy można zgłosić do 30 czerwca - online poprzez stronę warszawawkwiatach.pl, lub osobiście w siedzibach Zarządu Zieleni i Towarzystwa Przyjaciół Warszawa. Nawet jeśli nie uda się zgłosić, warto obejrzeć kandydujące projekty - czy to dla inspiracji czy dla czystej przyjemności.
Laureaci zostaną nagrodzeni na pikniku w Parku Agrykola, który odbędzie się 14 września.
Pozostałe wydarzenia organizatorów
Oprócz konkursu, “Warszawa w kwiatach” organizatorzy prowadzą również bezpłatne warsztaty, spacery i spotkania w Pawilonie Edukacyjnym Kamień oraz w różnych stołecznych terenach zielonych. Wydarzenia mają na celu pomóc w rozwinięciu pasji do ogrodnictwa, jak i w szerzeniu przydatnych informacji o naszej zieleni. Harmonogram znaleźć można na stronie warszawawkwiatach.pl oraz na profilu Warszawa w kwiatach na platformie Facebook.
Liczymy na dużo laureatów z naszego sąsiedztwa!
Data utworzenia: 28 czerwca 2024
Które z około 9 milionów warszawskich drzew będzie tym jednym? W zeszłorocznym głosowaniu wygrał dąb z Białołęki, a podium zamknął ponad stuletni dąb z rembertowskiej ul. Płatnerskiej. Swoje propozycje możemy zgłaszać do 11 sierpnia.
Specjalne warsztaty pokażą seniorom jak obsługiwać aplikację ułatwiającą wypożyczanie książek oraz jak założyć i zarządzać
kontem bibliotecznym w telefonie. Z inicjatywy Biblioteki Wawerskiej odbędzie się bezpłatne szkolenie.
Do 15 września, UM Warszawa czeka na zgłoszenia osób, które chciałyby otrzymać stypendium artystyczne na realizację swojego projektu. Stypendia przyznawane są w ośmiu dziedzinach: film, literatura, taniec, teatr, design, sztuki wizualne, opieka nad zabytkami oraz muzyka. Aplikować mogą zarówno twórcy z dorobkiem, jak i debiutanci.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?