Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Budżet Obywatelski 2025 ruszył. Pierwsze oferty już się pojawiły

Do 25 stycznia będzie można składać projekty w najbliższej edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku do dyspozycji mieszkańców przeznaczono rekordową kwotę – ponad 105 milionów złotych.

Redakcja
282 wyświetleń
Samorząd
5 grudnia 2023
Budżet Obywatelski 2025 ruszył. Pierwsze oferty już się pojawiły

Minęła już ponad dekada budżetów obywatelskich, bo przed nami już 11. edycja. Projekt, który został rozpoczęty jeszcze pod nazwą budżetu partycypacyjnego pozwala w założeniu na lokalne (i ponadlokalne) zmiany w dzielnicy przez mieszkańców. Co ważne, żeby zgłosić projekt albo głosować nie trzeba być pełnoletnim, a nawet zameldowanym w Warszawie!

Już teraz zgłoszonych zostało kilkadziesiąt projektów - niestety praktycznie wszystkie po lewej stronie Wisły. Patrząc jednak na mobilizację osób z Wesołej, Rembertowa i Wawra w zeszłych latach, projekty z tych dzielnic to tylko kwestia czasu. Zgłoszenia można wysyłać przez stronę internetową lub w tradycyjnej, papierowej formie w wybranym urzędzie dzielnicy.

Przy okazji warto przyjrzeć się postępom zeszłorocznych projektów, a te znaleźć można na stronie budżetu. I tak na przykład przy stacji PKP Wola Grzybowska stanął system monitoringu, przy Urzędzie Dzielnicy książkomat (o którym pisaliśmy jakiś czas temu), a w Wawrze niebawem powstaną parki linowe na placach zabaw w Marysinie i Aninie. 

MJ

Data utworzenia: 5 grudnia 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Niebawem koniec zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego. Oto lokalne projekty
Samorząd
14 stycznia 2024

Niebawem koniec zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego. Oto lokalne projekty

Maurycy Jędrzejewski
240 wyświetleń

Przoduje Wawer, ale zarówno Wesoła i Rembertów też mają ciekawe propozycje. Oto krótka lista lokalnych projektów. Termin składania zgłoszeń upływa 25 stycznia.

Tysiące kwiatów i drzew posadzonych wokół przystanków w 2023 roku
Samorząd
31 stycznia 2024

Tysiące kwiatów i drzew posadzonych wokół przystanków w 2023 roku

Mikołaj Żechowski
115 wyświetleń

W 2023 roku, przystanki i pętle komunikacji miejskiej nabrały zieleni.

Co zrobić z choinką? Oddać leśnikom!
Warto poczytać
11 stycznia 2024

Co zrobić z choinką? Oddać leśnikom!

Maurycy Jędrzejewski
199 wyświetleń

W wielu domach wciąż stoją świąteczne drzewka. Po raz kolejny warszawscy leśnicy będą więc je odbierać i dawać im nowe życie. Co istotne, choinki muszą być w doniczkach.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda