Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Budżet Obywatelski 2025 ruszył. Pierwsze oferty już się pojawiły

Do 25 stycznia będzie można składać projekty w najbliższej edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku do dyspozycji mieszkańców przeznaczono rekordową kwotę – ponad 105 milionów złotych.

Redakcja
499 wyświetleń
Samorząd
5 grudnia 2023
Budżet Obywatelski 2025 ruszył. Pierwsze oferty już się pojawiły

Minęła już ponad dekada budżetów obywatelskich, bo przed nami już 11. edycja. Projekt, który został rozpoczęty jeszcze pod nazwą budżetu partycypacyjnego pozwala w założeniu na lokalne (i ponadlokalne) zmiany w dzielnicy przez mieszkańców. Co ważne, żeby zgłosić projekt albo głosować nie trzeba być pełnoletnim, a nawet zameldowanym w Warszawie!

Już teraz zgłoszonych zostało kilkadziesiąt projektów - niestety praktycznie wszystkie po lewej stronie Wisły. Patrząc jednak na mobilizację osób z Wesołej, Rembertowa i Wawra w zeszłych latach, projekty z tych dzielnic to tylko kwestia czasu. Zgłoszenia można wysyłać przez stronę internetową lub w tradycyjnej, papierowej formie w wybranym urzędzie dzielnicy.

Przy okazji warto przyjrzeć się postępom zeszłorocznych projektów, a te znaleźć można na stronie budżetu. I tak na przykład przy stacji PKP Wola Grzybowska stanął system monitoringu, przy Urzędzie Dzielnicy książkomat (o którym pisaliśmy jakiś czas temu), a w Wawrze niebawem powstaną parki linowe na placach zabaw w Marysinie i Aninie. 

MJ

Data utworzenia: 5 grudnia 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Darmowe spływy kajakowe na Plaży Romantycznej
Sport
8 maja 2024

Darmowe spływy kajakowe na Plaży Romantycznej

Redakcja
567 wyświetleń

Kolejny rok z rzędu popłyniemy bezpłatnie kajakami. To projekt Budżetu Obywatelskiego, współorganizowany przez OSiR Wawer.

Remont Trasy Łazienkowskiej dobiega końca. Płyta wiaduktu już gotowa
Warto poczytać
23 maja 2024

Remont Trasy Łazienkowskiej dobiega końca. Płyta wiaduktu już gotowa

Mikołaj Próchniak
444 wyświetleń
„Pociąg do Życia” w warszawskiej SKMce
Samorząd
23 marca 2024

„Pociąg do Życia” w warszawskiej SKMce

Tomasz Crozier
290 wyświetleń

Odbyła się trzecia odsłona projektu „Pociąg do życia”. W pierwszy dzień wiosny, podróżujący pociągami SKM mieli okazję podszlifować swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda