Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Im dalej w las - spotkanie z leśnikiem w Filii Zastów Wawerskiego Centrum Kultury

W środę 5 czerwca do Filii Zastów przybył Michał Gransztof z Leśnictwa Zbójna Góra, by przekazać tajemnice lasu uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 109 w Warszawie. 

Olga Grądzka
215 wyświetleń
Edukacja
12 czerwca 2024
Im dalej w las - spotkanie z leśnikiem w Filii Zastów Wawerskiego Centrum Kultury

Pan Michał w przystępny sposób zapoznał uczestników z trzema podstawowymi funkcjami lasu: ochronną, gospodarczą i społeczną. W trakcie rozmowy okazało się, że dzieci posiadają dużą wiedzę na ten temat. Zadawały pytania, np.: obecnie lasy zajmują 30% powierzchni Polski, czy można sprawić, aby to było 35%, czy gdyby nie wycinano lasów, to byłoby ich więcej. Leśnik wyjaśnił dzieciom potrzebę racjonalnej gospodarki leśnej i jak ważne jest zachowanie równowagi w takich działaniach. Padły również pytania z jakich drzew otrzymuje się papier, czy leśniczy musi mieć zgodę na wycinkę drzew, czy każde drzewo ma inny zapach, co leśniczy robi, aby się w lesie nie zgubić, czy leśniczym może zostać dziewczyna… 

Atrakcją spotkania był film edukacyjny pt. „Dzik Ryjo”, który pokazał na czym polega praca leśnika oraz zasady zachowania się w lesie. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć kawałki drewna z różnych drzew oraz narzędzia pracy leśnika. 

Wspólny wniosek ze spotkania jest taki, że las jest dla wszystkich, ale to dom zwierząt, a my jesteśmy w nim gośćmi, a leśnik to przyjaciel lasu i my wszyscy musimy dbać o las, aby się nim długo cieszyć. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  

Data utworzenia: 12 czerwca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Nowy park kieszonkowy w Miedzeszynie
Warto poczytać
14 lipca 2024

Nowy park kieszonkowy w Miedzeszynie

Mikołaj Próchniak
30 wyświetleń

Nieuporządkowany teren zielony przy ul. Patriotów 104/106 w sąsiedztwie stacji PKP Miedzeszyn przeszedł metamorfozę. Teraz jest tam pełnoprawny skwer.

Budowa kanalizacji na Przewodowej. Na Wawrze utrudnienia drogowe do końca wakacji
Warto poczytać
6 lipca 2024

Budowa kanalizacji na Przewodowej. Na Wawrze utrudnienia drogowe do końca wakacji

Mikołaj Próchniak
204 wyświetleń

W poniedziałek 8 lipca na zbiegu ulic Przewodowej, Strzygłowskiej i Mrągowskiej rozpocznie się budowa kanalizacji. Dla kierowców planowane są objazdy, a autobusy miejskie zmienią trasy. Koniec prac przewidywany jest na ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia

 

Kina plenerowe na prawym brzegu
Kultura
5 lipca 2024

Kina plenerowe na prawym brzegu

Mikołaj Próchniak
193 wyświetleń

Z okazji wakacji wiele warszawskich instytucji kulturalnych organizuje pokazy filmów na świeżym powietrzu. Wszyscy pewnie słyszeli o kinie plenerowym w Kinotece Pałacu Kultury, ale po co jechać aż do centrum, kiedy sąsiedzkie inicjatywy odbywają się praktycznie za naszymi podwórkami? Oto oferta kin plenerowych na prawym brzegu, podzielona na dzielnice.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda